Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci
ForCamping s.r.o. - vybavení do přírody Menu
  • Výstava stanů 2019

Víceúčelová jistící brzda Petzl Reverso 4

Sleva: -20% Víceúčelová jistící brzda Petzl Reverso 4

Ultralehká víceúčelová jistící a slaňovací brzda Reverso 4 od firmy Petzl zaujme na první pohled svým minimalistických designem a svou nízkou hmotností, která činí pouhých 59 g.

Informace o produktu

Ultralehká víceúčelová jistící a slaňovací brzda Reverso 4 od francouzské firmy Petzl je vyrobena z lehkého hliníku, který je kovaný za tepla, díky tomu je velice pevný. Brzda disponuje třecími drážkami ve tvaru písmene V s asymetrickými příčnými kanálky, které se přizpůsobí jakémukoliv typu lana. Technologie ARC se stará o kontrolu tření pro dvojitá, poloviční i jednoduchá dynamická lana. Režim Reverso poté umožňuje jištění jednoho nebo dokonce i dvou horolezců s pomocným brzděním.

Třecí drážky ve tvaru V zvyšují tření u tenkých lan a zvyšují samoblokovací schopnost lan v režimu Reverso, navíc u lan většího průměru dochází k přizpůsobování tření. Asymetrické kanálky na stěnách zvyšují brzdící sílu při jištění pádu prvolezce, spouštění druholezce nebo slaňování. Dále také usnadňují průchod lana pomůckou při jeho podávání.

Reverso 4 nekroutí lano v jakémkoliv režimu a zřetelné odděluje dva prameny lana při jištění i slaňování, díky tomu je šetrná k lanu a prodlužuje jeho životnost. Používání Reverso 4 je velice intuitivní, a to díky připojovacímu otvoru pro režim Reverso a přidržovacímu lanku, které zabraňuje pohybu pomůcky po laně při jištění a předchází tak jeho ztrátě. Na těle brzdy můžeme najít piktogramy, které usnadňují její použití. Pro dosažení nejvyšší účinnosti se používá s asymetrickými karabinami s pojistkou zámku (Am'D nebo WILLIAM).

Brzda Reverso 4 je kompatibilní se všemi typy lan. Účinné brzdění je zaručeno na polovičních a dvojitých lanech ≥ 7,5 mm. Účinné brzdění na jednoduchých lanech ≥ 8,9 mm. Možnost jištění prvolezce, jednoho či dvou druholezců. Režim Reverso umožňuje nezávislé nebo současné jištění jednoho či dvou horolezců. Brzda umožňuje snadný a rychlý přechod z režimu Reverso do jištění prvolezce při vícedélkovém lezení.

Prodloužená záruka 3 roky

Hlavní přednosti Petzl Reverso 4:

  • ultralehké provedení
  • víceúčelová (jištění a slaňování)
  • třecí drážky ve tvaru V
  • asymetrické příčně kanálky zvyšující brzdící sílu
  • kontrola tření ARC
  • režim Reverso pro jištění až dvou horolezců
  • kompatibilní se všemi typy lan

Parametry

Výrobce Petzl
Hmotnost 59 g
Materiál za tepla kovaný hliník
Převládající barva Fialová / Šedá / Zelená
Záruční doba 24 měsíců
Podobné produkty najdete v
Jistící set Ocun Belay Condor Triple Hurry je kombinací nejlehčího jistítka s nejbezpečnější šroubovací...

750 Kč (9.47 %) 679 Kč

Ocun Belay Set Condor Hurry je jistící set skládající se z nejbezpečnějšího modelu šroubovací karabiny...

700 Kč (10.14 %) 629 Kč

Jistící set Ocun Belay Set Eagle Triple Ferry je kombinací nejuniverzálnějších modelů karabiny a jistítka...

690 Kč (10.29 %) 619 Kč

Tato multifunkční jistící a slaňovací brzda s názvem Reverso od francouzské firmy Petzl je určená pro...

821 Kč (9.99 %) 739 Kč