Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci

Nemám zájem o slevy a akce, chci lištu skrýt

Sporten

Běžecké lyže SPORTEN nabízejí širokou škálu modelů, mezi nimiž každý najde ten svůj. Jsou rozděleny do kategorií podle toho, preferuje-li lyžař jízdu na upravené trati či mimo ni, podle charakteru jízdy a nároků na výkon. Zkušenosti a neustálá modernizace výroby běžek tak umožňují každý rok posunout běžky o krok dopředu, i když se jedná jen o změny, které na první pohled nepostřehnete.

Revírník Rudolf Gabessam z Fryšavy přivezl první ski ze Štýrska a roku 1892 z Finska. Adolf Slonek z Rokytna, známý truhlářský mistr, začal lyže podle vzoru vyrábět a zahájil tak tradici výroby trvající dodnes. Následně odstartoval velmi rychlý rozvoj výroby lyží. Už nejen pro místní potřebu. Dobrá práce tehdejších výrobců našla cestu i do obchodů sportovních potřeb.

V roce 1950 byl v Praze založen n.p. Sport, který sdružoval výrobce sportovního nářadí. Protože provozovny v Novém Městě na Moravě už nebylo možno dál rozšiřovat, bylo rozhodnuto o vybudování nového závodu v prostoru u Pohledce. Počáteční stav pracovníků činil 36 osob. Základem výrobního sortimentu byly lyže turistické celojasanové. Jako lepené byly vyráběny pouze závodní běžky.

Dnes probíhá výrobní expanze a modernizace celé výroby, což by mělo mít za výsledek téměř dvojnásobnou výrobu a modernější linku.