Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci
ForCamping s.r.o. - vybavení do přírody Menu
  • Výstava stanů 2018

Typy dutin karimatek Pinguin

Dodatečné informace k produktům

Dutiny u karimatek značky Pinguin jsou různé a budoucí majitel karimatky by měl určitě vzít v potaz jednotlivé rozličnosti vlastností a užití.

Horizontální dutiny

Použití horizontálních dutin pro odlehčení pěny je nejlepším kompromisem mezi izolačními vlastnostmi a hmotností matrace. Tento typ odlehčení má vysoký tepelný odpor, protože vzduchový válec v dutině pěny je z horní i dolní části chráněn pěnou, která zabraňuje ochlazování vduchu v dutině od země. Karimatky s tímto typem konstrukce jsou vhodné pro čtyřsezónní použití.

Vertikální dutiny

Hustě rozmístěné vertikální dutiny zaručují nízkou váhu karimatky a její velmi dobrou sbalitelnost. Tento typ karimatky je vhodný pro užití od jara do podzimu.

Horizontální/vertikální dutiny

Kombinací horizontálních a vertikálních dutin je dosaženo nejvyššiho možného odlehčení karimatky. Tuto kombinaci však vzhledem k částečnému snížení únostnosti "dvojitě děrované" pěny používá značka Pinguin pouze v méně namáhaných oblastech karimatky - například u hlavy a u nohou. V nejvíce exponovaných častech karimatky jsou použity horizontální dutiny, které zároveň zvedají izolační vlastnosti celé karimatky. Tyto karimatky jsou řazeny mezi čtyřsezónní.

Plné karimatky bez dutin

Plná pěna bez dutin je nejkomfortnějsí a nejlépe izolující variantou ze všech výše zmíněných typů na úkor k její sbalitelnosti. Tyto karimatky jsou použitelné po celý rok, ale díky jejich vyšší váze se nedají doporučit pro pěší turistiku.

1. 1. 2017