Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci
ForCamping s.r.o. - vybavení do přírody Menu
  • Zimní výprodej

Typy dutin karimatek Pinguin

Dodatečné informace k produktům

Dutiny u karimatek značky Pinguin jsou různé a budoucí majitel karimatky by měl určitě vzít v potaz jednotlivé rozličnosti vlastností a užití.

Horizontální dutiny

Použití horizontálních dutin pro odlehčení pěny je nejlepším kompromisem mezi izolačními vlastnostmi a hmotností matrace. Tento typ odlehčení má vysoký tepelný odpor, protože vzduchový válec v dutině pěny je z horní i dolní části chráněn pěnou, která zabraňuje ochlazování vzduchu v dutině od země. Karimatky s tímto typem konstrukce jsou vhodné pro čtyřsezónní použití.

Vertikální dutiny

Hustě rozmístěné vertikální dutiny zaručují nízkou váhu karimatky a její velmi dobrou sbalitelnost. Tento typ karimatky je vhodný pro užití od jara do podzimu.

Horizontální/vertikální dutiny

Kombinací horizontálních a vertikálních dutin je dosaženo nejvyššího možného odlehčení karimatky. Tuto kombinaci však vzhledem k částečnému snížení únosnosti "dvojitě děrované" pěny používá značka Pinguin pouze v méně namáhaných oblastech karimatky - například u hlavy a nohou. V nejvíce exponovaných částech karimatky jsou použity horizontální dutiny, které zároveň zvedají izolační vlastnosti celé karimatky. Tyto karimatky jsou řazeny mezi čtyřsezónní.

Plné karimatky bez dutin

Plná pěna bez dutin je nejkomfortnější a nejlépe izolující variantou ze všech výše zmíněných typů na úkor horší sbalitelnosti. Tyto karimatky jsou použitelné po celý rok, ale díky jejich vyšší váze se nedají doporučit pro pěší turistiku.

Kolekce předstanů Outwell Superior Air Touring

Dodatečné informace k produktům

Kolekce Superior Air Touring od značky Outwell nabízí dostatečný výběr pro každého cestovatele. V kolekci se nachází celkem 4 předstany a 2 přístřešky. Stany jsou prostorné, vzdušné a velmi pohodlné. Předtvarované trubky spolehlivého pevného vzduchového systému Power Air poskytují díky gotickému stylu plnohodnotnou výšku pro stání.

Kolekce stanů Outwell Encounter Collection

Dodatečné informace k produktům

Kolekce stanů Outwell Encounter Collection pro rok 2020 představuje lehké a kompaktní stany, které jsou ideální volbou na víkendové stanování nebo na krátký odpočinek v přírodě. Skvěle technické provedení, vydařený design a kvalitní materiál Outtex® 3000 Select vás spolehlivě ochrání před nepříznivým počasím. V kolekci se nachází celkem 10 stanů, mezi kterými si vybere opravdu každý, ať už jste mladý pár, rodina nebo skupina přátel.

 

Prodloužená záruka Yate

Dodatečné informace k produktům