Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci
  • Nakup a vyhraj ceny za 1.000.000 Kč!

Typy dutin karimatek Pinguin

Dodatečné informace k produktům

Dutiny u karimatek značky Pinguin jsou různé a budoucí majitel karimatky by měl určitě vzít v potaz jednotlivé rozličnosti vlastností a užití.

Horizontální dutiny

Použití horizontálních dutin pro odlehčení pěny je nejlepším kompromisem mezi izolačními vlastnostmi a hmotností matrace. Tento typ odlehčení má vysoký tepelný odpor, protože vzduchový válec v dutině pěny je z horní i dolní části chráněn pěnou, která zabraňuje ochlazování vzduchu v dutině od země. Karimatky s tímto typem konstrukce jsou vhodné pro čtyřsezónní použití.

Vertikální dutiny

Hustě rozmístěné vertikální dutiny zaručují nízkou váhu karimatky a její velmi dobrou sbalitelnost. Tento typ karimatky je vhodný pro užití od jara do podzimu.

Horizontální/vertikální dutiny

Kombinací horizontálních a vertikálních dutin je dosaženo nejvyššího možného odlehčení karimatky. Tuto kombinaci však vzhledem k částečnému snížení únosnosti "dvojitě děrované" pěny používá značka Pinguin pouze v méně namáhaných oblastech karimatky - například u hlavy a nohou. V nejvíce exponovaných částech karimatky jsou použity horizontální dutiny, které zároveň zvedají izolační vlastnosti celé karimatky. Tyto karimatky jsou řazeny mezi čtyřsezónní.

Plné karimatky bez dutin

Plná pěna bez dutin je nejkomfortnější a nejlépe izolující variantou ze všech výše zmíněných typů na úkor horší sbalitelnosti. Tyto karimatky jsou použitelné po celý rok, ale díky jejich vyšší váze se nedají doporučit pro pěší turistiku.

Spacáky Mountain Equipment Firelite

Dodatečné informace k produktům

V tomto článku naleznete všechny podrobnosti o výjimečném spacáku Firelite, který si u nás můžete zakoupit. 

Spacáky Mountain Equipment Firefly

Dodatečné informace k produktům

V tomto článku naleznete všechny podrobnosti o výjimečném spacáku Firefly, který si u nás můžete zakoupit. 

Spacáky Mountain Equipment Fireflash

Dodatečné informace k produktům

V tomto článku naleznete všechny podrobnosti o výjimečném spacáku Fireflash, který si u nás můžete zakoupit.