Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci

Nemám zájem o slevy a akce, chci lištu skrýt

4camping4nature

Láska k přírodě a odpovědný přístup ke všemu kolem nás je v outdoorovém odvětví tak nějak přirozená věc, ale stát se opravdu udržitelnou firmou je běh na dlouhou trať, která možná ani nemá konec. My to ale nevzdáváme a podporujeme projekty, které přírodě aktivně pomáhají, edukujeme naše zákazníky a také měníme náš provoz tak, abychom zanechali na planetě alespoň o trochu menší stopu. Uvědomujeme si, že máme jako rostoucí outdoorová firma velkou odpovědnost a závazky nejen vůči našim zákazníkům, zaměstnancům a partnerům, ale také vůči celému světu.

Co se nám zatím povedlo?

Balení a ekologická doprava

Objednávky v tuto chvíli balíme do recyklovaných obalových materiálů s výplní z recyklovaného plastu. Podařilo se nám také konečně najít dodavatele papírových lepících pásek, který v našem testování obstál i kvalitou balení. V druhé půlce roku 2024 tedy přejdeme i na lepení balíků papírovou páskou. Neustále tak hledáme možnosti, jak vylepšovat náš provoz.

Objednávky si můžete nechat doručit na prodejnu, kam každý den posíláme v jednotných svozech stovky objednávek, a tak nebude váš balík zbytečně cestovat kilometry navíc. Jestli to ale máte na naší prodejnu daleko, pak je nejjednodušší vybrat si ekologickou variantu od DPD, která deklaruje uhlíkově neutrální dopravu a dokládá to i svým certifikátem. Více o uhlíkově neutrální dopravě s DPD si můžete přečíst ZDE.

Nově také nabízíme na našich výdejnách možnost zpětného odběru obalových materiálů, kartuší a baterií, které za vás vytřídíme nebo dle stavu obalu zpracujeme dál.

Více informací

Interní procesy

Veškeré věci posíláme interní poštou v plastových krabicích, které používáme opakovaně spoustu let. Dokumenty máme v elektronické podobě a pokud to nejde, tak tiskneme na recyklovaný papír. Na všech našich pracovištích třídíme papír, plast a sklo a dále podporujeme sběr elektroniky, baterií, tonerů do tiskárny atd.  

 

Filtrace produktů s certifikáty

Velká spousta námi prodávaných produktů má certifikace, které zaručují ekologický přístup k výrobě, etický přístup k zaměstnancům nebo etické farmaření. Zákazníci, kteří hledají jen takové produkty, to mají u nás na webu jednoduché, stačí si v kategoriích zaškrtnout v levém sloupci "Certifikované produkty" a zobrazí se vám jen ty certifikované. Filtrovat můžete i konkrétní certifikace.

Přehled nejvyužívanějších a nejrelevantnějších certifikátů najdete ZDE.

Více informací

Ukliďme přírodu s 4camping

Úklid přírody je už u nás ve 4camping tradice. Každý rok se soutěží o věcné ceny a motivujeme tím ke sběru odpadu i naše zákazníky. Za těch několik let jsme už společně uklidili určitě několik kilogramů odpadků z přírody v nejrůznějších koutech České republiky a poděkování patří hlavně všem zaměstnancům a fanouškům, kteří se pravidelně zapojují.

Více informací

Edukace našich zákazníků

Vybavení by mělo v ideálním případě sloužit spoustu let. Ve 4camping si myslíme, že i to je jeden z hlavních pilířů udržitelnosti - nekupovat stále nové věci.

V našich článcích najdete texty především o tom, jak si vybrat nové outdoorové vybavení. Píšeme ale i články o tom, jak se o vybavení postarat, aby vydrželo co nejdéle a nemuseli jste si každý rok kupovat nové.

Více informací

Dáváme produktům druhou šanci

Neustále rozšiřujeme naše portfolio doplňkového prodeje, abyste si mohli svoje vybavení opravit i doma. Protrhla se vám karimatka? Zlomila se vám tyčka u stanu? U nás seženete téměř všechno.

Každé léto na Výstavě stanů navíc poskytujeme servis, kde rádi pomůžeme s opravou například roztrženého tropika, zlomené stanové tyčky apod.

Více informací

Etický kodex 

Firma 4camping byla založená jako malá česká firma čítající pár lidí, kteří chtěli zprostředkovat ostatním zážitky v přírodě a dopřát jim maximální pohodlí a bezpečí při jejich outdoorovém dobrodružství. Firma neustále roste, ale základní firemní principy a hodnoty zůstávají stejné a jsou sepsané v etickém kodexu 4camping.

Více informací

Naše plány a závazky do budoucna

V rámci našeho dlouhodobého snažení budeme neustále hledat možnosti, jak snižovat ekologickou stopu 4camping. Naším velkým cílem je snížit odpad při balení objednávek na minimum a balit objednávky tak, abychom využili jen nezbytně nutný materiál. Rádi bychom našli organizaci zabývající se ochranou přírody, se kterou budeme dlouhodobě spolupracovat a podporovat ji v jejich aktivitách.

Zároveň usilujeme o certifikát, který potvrdí, že je naše snažení na dobré cestě.  

 

Sdílejte své dobrodružství

Všechny články