Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci

Nemám zájem o slevy a akce, chci lištu skrýt

Certifikáty produktů

Není vám lhostejné životní prostředí, pracovní podmínky zaměstnanců v oděvním průmyslu nebo třeba welfare zvířat na husích, kachních nebo ovčích farmách? Na našem e-shopu si můžete nyní nastavit filtraci certifikovaných produktů, které splňují přísná kritéria a parametry. Co všechno vám zaručí jednotlivé certifikace, to si můžete přečíst v následujících článcích.

 

O certifikátech

Bluesign APPROVED

Bluesign APPROVED Bluesign je mezinárodně uznávaný standard udržitelnosti vyvinutý švýcarskou skupinou Bluesign Technologies, která podle svých slov "sleduje cestu veškerého textilu ve výrobním procesu a pomáhá zlepšovat všechny fáze výrobního procesu až po hotový výrobek". Jejich cílem je zaručit spotřebitelům nejvyšší standard bezpečnosti výrobků. Bluesign tvoří tým odborníků na chemii a textilní výrobu, kteří dohlížejí na přísné audity a certifikace továren.

Více informací

Fair Wear

Udržitelnost nejsou jen ekologická řešení. Na zlepšování pracovních podmínek v oděvním průmyslu pracuje organizace Fair Wear Foundation. Fair Wear Foundation patří mezi neziskové organizace s cílem vytvořit férové podmínky na pracovišti v oděvním průmyslu. Organizace spolupracuje se subjekty napříč celým oděvním průmyslem, tedy od továren až po odbory a vládu v Asii, Evropě a Africe.

Více informací

FairTrade

Vybírejte oblečení s certifikací Fairtrade a podpořte férový obchod! Produkty s certifikací Fairtrade byly vyrobeny podle mezinárodních standardů organizace Fairtrade International, která cíleně bojuje proti chudobě, snaží se zlepšovat postavení pěstitelů, farmářů a pracujících v zemích globálního Jihu.

Více informací

Responsible Down Standard (RDS)

Chcete nakupovat produkty z peří a záleží vám na welfare zvířat na husích či kachních farmách? V takovém případě si vybírejte produkty se štítkem Responsible Down Standard. Pokud nakupujete produkty s certifikátem Responsible Down Standard, máte jistotu, že peří ve vaší bundě pochází z farem, které dodržují respektující a humánní zacházení se zvířaty.

Více informací

STANDARD 100 - OEKO-TEX

Chcete mít jistotu, že nenakupujete zdraví škodlivé produkty? Asociace OEKO-TEX testuje produkty na základě nejpřísnějších kritérií! Kupujete výrobek opatřený štítkem STANDARD 100? Potom máte jistotu, že je váš produkt od nitě po knoflíky testován na škodlivé látky a je tedy neškodný pro lidské zdraví.

Více informací

Responsible Wool Standard (RWS)

Chcete nakupovat produkty z vlny a záleží vám na welfare chovaných ovcí? V takovém případě si vybírejte produkty se štítkem Responsible Wool Standard. Responsible Wool Standard můžeme volně přeložit jako "standard zodpovědné vlny". U produktů s tímto certifikátem jsou hlídány životní podmínky ovcí chovaných na produkci vlny, ale také udržitelný přístup v obhospodařování půdy, na které se ovce pasou.

Více informací

Blusign PRODUCT

Bluesign je mezinárodně uznávaný standard udržitelnost vyvinutý švýcarskou skupinou Bluesign Technologies, která podle svých slov "sleduje cestu veškerého textilu ve výrobním procesu a pomáhá zlepšovat všechny fáze výrobního procesu až po hotový výrobek". Jejich cílem je zaručit spotřebitelům nejvyšší standard bezpečnosti výrobků. Bluesign tvoří tým odborníků na chemii a textilní výrobu, kteří dohlížejí na přísné audity a certifikace továren.

Více informací

GOTS - Global Organic Textile Standard

Pokud chcete nakupovat oblečení především z organických vláken, doporučujeme vám zaměřit se na produkty s označením GOTS. Global Organic Textile Standard je certifikace, která se řídí striktně definovaným souborem kritérií, ty tvoří standard pro zpracování textilií z organických vláken, včetně kritérií ekologických a sociálních. Jedním z hlavních zásad certifikace je také transparentnost výrobních procesů firem, díky které si spotřebitel může vybrat z variant ekologických procesů.

Více informací

Vegan

Veganské produkty se týkají i oděvního průmyslu. Pokud chcete mít jistotu, že nakupujete čistě veganské oblečení, pak volte produkty se štítkem Approved Vegan. V rámci veganských produktů si nemusíte vybírat pouze věci s certifikátem. Orientovat se můžete i podle materiálů. U oblečení máte možnost zvolit přírodní či syntetické, konkrétně například bavlnu, len, konopí, bambus, Piñatex, lycru, akryl, silon a mnoho dalších.

Více informací

Bio bavlna

Bavlna je materiál, který se těší oblibě po celém světě. Pěstování rostlin bavlníku může mít však velmi neblahý vliv na životní prostředí. Jaké jsou rozdíly mezi běžně pěstovanou bavlnou a certifikovanou bio bavlnou? Rostlina bavlníku je náročná na spotřebu vody a zároveň náchylná ke škůdcům, kterým se předchází aplikací škodlivých pesticidů. V průzkumech vychází, že se při pěstování bavlníku spotřebuje celosvětově až 16 % pesticidů z celkové spotřeby ročně. V zemědělství se dále používají nejrůznější umělá hnojiva a rostliny jsou geneticky modifikovány. Díky strojům, které dokáží sklidit velké množství bavlny za kratší časový úsek, dochází k značnému vyčerpání půdy.

Více informací

Bio kvalita

Je bio produkt opravdu zárukou kvalitnějších potravin? Označení bio podléhá platnému certifikátu, který zaručuje, že produkt či surovina pochází z ekologického zemědělství. Označení bio znáte nejspíš především z potravinářského průmyslu. Výrobci produktů v bio kvalitě musí pravidelně absolvovat kontrolu s úřední organizací, která dohlíží na dodržování zákonných směrnic v rámci ekologického zemědělství.

Více informací

PVC-free

Víte, co je to polyvinylchlorid? Polyvinylchlorid (PVC) patří k nejstarším a nejrozšířenějším plastům, které se používají v oděvním průmyslu, při výrobě nábytku, ve stavebnictví a téměř ve všech odvětví výroby a lidské činnosti. Při výrobě a likvidaci PVC dochází k úniku toxických látek, které mají celou řadu negativních dopadů na lidské zdraví a životní prostředí.

Více informací

Green Button

Sociální a environmentální odpovědnost v textilním průmyslu kontroluje vládní certifikace Green Button. V roce 2019 představila německá vláda Green Button, první vládní certifikační značku pro udržitelnou textilní výrobu. Certifikace je vždy navázána přímo na produkt, nevztahuje se tedy na celou značku a nepokrývá celý dodavatelský řetězec. Na základě 46 kritérií z oblasti environmentální a lidskoprávní odpovědnosti může produkt získat certifikát Green Button. Kritéria ale musí splnit jak společnosti jako celek, tak i certifikovaný produkt při speciálním testování.

Více informací

Sdílejte s námi dobro!

Jak se chovat šetrně v přírodě