Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci
ForCamping s.r.o. - vybavení do přírody Menu
  • Dny bez poštovného

Adršpach highline meeting 2019

Novinky

Festival se uskutečnil v Adršpašských skalách v termínu 18. – 21. 7. 2019.


Kudy kam v článku

Zázemí festivalu a festivalový areál byl vytvořen na Zámku Adršpach, zatímco slackliny byly nataženy v rámci celé obce. Na festival dorazilo celkem cca 500 lidí, z toho cca 300 slacklinerů, kteří zde pobyli celé 4 dny. V areálu zámku byly během celého festivalu napnuté tři highliny z oken na přilehlé stromy, ostatní vedly z věží na Křížovém vrchu a na dalších místech. Na zámku a dále po celém Adršpachu bylo také nataženo nespočet longline od 4 m do 150 m. Kromě lajn hosté také využili pěkného počasí a byli si zalézt ve skalách.

 

      

 

Hrdý partner Adršpach highline meeting 2019

V rámci projektu PODPORUJEME VAŠE SNY pomáháme sportovcům, dobrodruhům a nadšencům plnit jejich sny. Podporujeme také kulturní, sportovní, turistické a cestovatelské akce, stejně jako společensky prospěšné iniciativy skupin i jednotlivců. Více na PODPORUJEME.

Filmové premiéry na startu festivalu

První den zahájilo promítání slacklinových filmů - proběhla premiéra filmu "Dobrá lajna" od Dannyho Menšíka a Lukáše Černého a jejich výletu za horskou highline na Dachstein a také premiéra nového "Slackhovoru", tentokrát s tricklinerkou Bárou Kubátovou. Následující dny už patřily zejména longlinám, tricklinám a highlinám na zámku i ve skalách, ale také přednáškám, workshopům a koncertům.

Přednášky a hosté

Mezi hosty byl i zástupce správy CHKO Luboš Němeček, který společně s ekologem a lesníkem Martinem Erlebachem formou diskuze představili jejich názor na to, jak skloubit zájmy ochrany přírody a zájmy sportovců. Dalším hostem byli kluci ze SlackShow – akrobati Lukáš Černý a Michal Pírek, kteří s tricklinou mimo jiné prošli pořadem "Česko Slovensko má talent", živili se vystupováním na lajně na ulici a nyní už mají silnou značku a vystupují nejen v Čechách, ale například i v Kataru nebo Chicagu. Chybět nemohla ani highlinerka Anička Kuchařová, která společně s Evou Laxovou vyprávěla o nedávném dívčím výletu do USA, jehož cílem bylo napnutí 500 m highline v Utahu.

"Nelajnové" zajímavé hosty zastupovali například Honza Šimánek, fotograf a filmař lezců a slacklinerů, který promítl jeho poslední film o Adamu Ondrovi z jeho tripu po Balkáně a řekl nám k němu pár slov. Zdeněk Brabec, bývalý československý reprezentant, který formou diáků vyprávěl o jeho velehorských expedicích v 70. letech. Posledním hostem byl Petr Kohoutek, extrémní cyklista z Adršpachu, který si připravil besedu o jeho posledním závodu ve Skotsku "550 Highland Trail Race".

Doprovodný program

V rámci doprovodného programu nabídli pořadatelé účastníkům festivalu také několik vedených pohybových workshopů. Jedním z nich byl kurz Akrojogy a Slackjogy, který vedly Mexičanky Andrea Dattoli, Helena Gonzales a Yisel Guerra. Další Mexičan - Tlaloc Moctezuma Burns si připravil workshop longline a highline triků a konečně Češka - Petra Lamačová se postarala o kouzelnou lekci improvizačního kontaktního tance s názvem "Umění pohybu". Celou dobu zde také probíhal vedený workshop výroby vlastních barefoot botiček. Uvnitř zámku v jedné z místností měli návštěvníci možnost shlédnout po celou dobu konání festivalu výstavu horolezeckého fotografa Karla Vlčka.

Český pohár trickline

V sobotu přes den proběhla také jedna zastávka Českého poháru trickline, největší lákadlo programu z řad diváků. Závod je to náročný, už v poledne začal dvouhodinovou kvalifikací a odpoledne pokračoval finálovými battly. Vítězem se stal Štěpán Pecka, na druhém místě se umístil Jiří Máslo a třetí byl Petr Dočkal. Mezi holkami byla nejlepší Tereza Dudová, po ní Bára Kubátová a na třetím místě se umístila Aneta Bučková. Proběhlo také několik menších slacklinových soutěží pro diváky.

Byly i koncerty a stánky

V pátek a v sobotu večer zahrálo také pár kapel – místní reggae zpěvák Michal Šeps, DJ Selector Boldrik, písničkář Xavier Baumaxa a hradecká elektronicko-akustická kapela New Sound Orchestra. Na festivalu bylo také několik prodejních stánků, zejména místních firem a kamarádů, návštěvníci mohli zakoupit např. lezecké oblečení, ručně šité sportovní podprsenky pro lezkyně a slacklinerky, speciálně upravené lezecké a slacklinové batohy a další.

Bilance na závěr

Festival proběhl celkově v poklidné atmosféře a pořadatelé obdrželi, nejen od slacklinerů, pozitivní ohlasy. Lidé z okolí pochopili, že akce není určená pouze pro komunitu slacklinerů, ale naopak i pro všechny ostatní, aby zjistili, co jsou ti lajneři vlastně zač. Přišlo tak i spoustu místních obyvatel, včetně starostky Adršpachu Dany Cahové a starosty Teplic nad Metují Josefa Bitnara, a také lidé z okolních měst a vesnic. 

Zdroje: archiv autora

Caravaning Brno 2019

Novinky

I letos Výstaviště Brno přivítá mezinárodní výstavu karavanů a obytných automobilů Caravaning Brno 2019, a to ve dnech 7. až 10. 11. 2019. Tak si nenechte ujít jednu z nejvýznamnějších akcí svého druhu nejen v České republice, ale i ve střední a východní Evropě!

Doby Tatry - Zdolej 6 štítů za 3 měsíce

Novinky

První ročník soutěže se setkal s velikým úspěchem ze strany veřejnosti a předčil tak několikanásobně veškerá očekávání organizátorů.

Dny bez poštovného

Novinky

Nakupte u nás alespoň za 300 Kč a ušetřete za poštovné zdarma!

Vybíráme pro vás

Singing Rock Buddy je všestranná jednoduchá jistící pomůcka, určená k jištění a slaňování, umožňující...
Rock Empire 3B Slight Man je ultralehký třípřezkový úvazek, vyvinutý speciálně pro sportovní lezení....
Rock Empire Chalk Bag Spiral je kvalitní pytlík na magnézium, jehož barevná provedení dokonale korespondují...
Rock Empire Guard II je univerzální jistící pomůcka vhodná pro jištění a slaňování v terénu. Umožňuje...
Rock Empire Swift je velmi lehká karabina s prohnutým drátěným zámkem, vhodná k doplnění expreskového...