Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci

eXtra slevy: získejte slevové kupony na více než 30 značek. Získat

Elica

Technologie Elica je unikátní spojení čtyř vrstev tvořících spodní část boty – kopyta boty, vnitřní stélky, mezipodešve a podešve. Elica zajišťuje rovnoměrnější rozložení zátěže na jednotlivé části chodidla během celé fáze kroku. Při došlapu poskytuje technologie AKU Elica extra tlumení v namáhaných partiích chodidla a zajišťuje lepší grip (přilnavost), větší stabilitu a optimální rozložení zátěže.

Měkký došlap s technologií AKU Elica

Tlumení došlapu a efektivnější odraz, větší stabilita a prevence zranění. To jsou ve zkratce funkce inovativní technologie AKU Elica, díky níž dochází v botách AKU k optimálnímu rozložení zátěže na chodidlo při došlapu i odrazu. Jak to přesně funguje?

Italská značka AKU se za téměř čtyřicet let svého fungování zapsala do povědomí horalů jako renomovaný výrobce kvalitní trekové a volnočasové obuvi. Ve snaze vyrábět optimálně funkční obuv používá AKU materiály nejvyšší kvality a neustále pracuje na vývoji a výzkumu nových špičkových technologií. V poslední době si AKU posvítilo zejména na oblast podešvi a problém, se kterým se občas potýkají všichni milovníci chůze.

Při chůzi – zejména při došlapu a odrazu – jsou jednotlivé části chodidla nerovnoměrně zatěžovány a dochází tak k jejich přetížení. Bolavá chodidla dokážou pokazit dojem z nejednoho výletu a v dlouhodobém horizontu může nerovnoměrné rozložení tlaku na různé části chodidla vést až ke zdravotním potížím.

Inspirováno anatomií chodidla

Technologie Elica je unikátní spojení čtyř vrstev tvořících spodní část boty – kopyta boty, vnitřní stélky, mezipodešve a podešve. Na základě anatomie lidského chodidla a techniky přirozeného došlapu se vývojáři zaměřili na namáhané body chodidla při došlapu a odrazu, a zároveň na rotační osy špičky a paty při chůzi. 

Během fáze odrazu má noha tendenci se stočit mírně ven, odrážíme se tedy hlavně z oblasti kloubu pod palcem. Proto je vzorek podrážky a podešev bot AKU lehce asymetrická, což napomáhá lepší přilnavosti podrážky k povrchu a větší stabilitě. Zároveň je v této namáhané oblasti zesílena mezipodešev, která přispívá k rozložení tlaku při odrazu po celém chodidle. Vzorek podrážky navíc na vnitřní straně nártu lehce přečnívá a zvětšuje tak plochu odrazu.

Technologie AKU Elica při odrazu distribuuje zátěž do celého chodidla a napomáhá lepší přilnavosti podrážky k povrchu a větší stabilitě.

Naopak při došlapu se noha obvykle stáčí nepatrně dovnitř, a dopadáme tak na vnější stranu paty. Podešev je proto také mírně zešikmená dovnitř, aby poskytla podporu špičce nohy. Také pod patou najdeme zesílenou vrstvu pro optimální tlumení nárazů. Asymetrický vzorek na podešvi je podlouhlý, díky čemuž poskytuje větší dopadovou plochu, která zajišťuje lepší grip (přilnavost), větší stabilitu a optimální rozložení zátěže.

Při došlapu poskytuje technologie AKU Elica extra tlumení v namáhaných partiích chodidla a zajišťuje lepší grip (přilnavost), větší stabilitu a optimální rozložení zátěže.

Účinnost technologie Elica potvrdily laboratorní testy CERISM. Vyzdvihly především rovnoměrnější rozložení zátěže na jednotlivé části chodidla během celé fáze kroku, podporu klenby nohy a nižší zátěž ve fázi odrazu.

Technologie Tenson

Materiály a technologie

Firma Tenson si již od 80. let, kdy vyrobila první membránu MPC™ (Moisture Permeability Coating) dává za úkol vyvíjet nové funkční technologie, které zajistí spolehlivou ochranu před vodou a větrem. Od té doby, ale firma pokročila a na produktech používá celou řadu propracovaných technologií, které zajistí ochrání za každého počasí.

 

Salewa Responsive technology: Vybavení, které vrací energii

Materiály a technologie

Inteligentní tkanina, která vrací energii tělu, to je Responsive. Tuto unikátní technologii od značky Salewa vám představíme na následujících řádcích.

Corespun

Materiály a technologie

Vybíráme pro vás

Na každém náročném treku vám skvěle poslouží pánské trekové boty Hanwag Nazcat GTX. Vynikající zpracování...

6 690  (14.96 %) 5 689 

Porovnat

Pánské boty Salewa Ms Mtn Trainer 2 Gtx s mezipodešví PU pro větší komfort a skvělou podrážkou, která...

4 950  (14.97 %) 4 209 

Porovnat

Na turistiku i lezení jsou zde boty Dolomite Velocissima GTX poskytující maximální výkon a pohodlí díky...

4 990  (18.71 %) 4 056 

Porovnat

Jestli jste dobrodruh, který se vydává do přírody za slunečného i deštivého počasí, tyto voděodolné turistické...

2 599  (15.01 %) 2 209 

Porovnat

Hoka One One Speedgoat 5 je bota navržená pro technické traily. 5. generace se vrací s nižší hmotností...

3 899  (15.13 %) 3 309 

Porovnat

Oblíbený dámský model díky své univerzálnosti. Nezáleží na tom, na jaké dobrodružství se budete chtít...

3 999  (20.01 %) 3 199 

Porovnat

Dámské voděodolné boty Sorel Kinetic™ Conquest Wp jsou vyrobené z kombinace semiše a kůže. O teplo a...

4 699  (20 %) 3 759 

Porovnat

Pohodlné a lehké trekové boty Scarpa Mojito GTX pro cestování v deštivých a chladných dnech. Též vhodné...

3 990  (15.06 %) 3 389 

Porovnat