Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci
ForCamping s.r.o. - vybavení do přírody Menu
  • Dny dopravy zdarma nad 300 Kč

Coleman FastPitch Air

Materiály a technologie

Technologie FastPitch Air, vyvinutá americkým výrobcem Coleman, Vám umožní za pomocí pumpy nafouknout Váš stan během několika minut.

FastPitch Air je unikátní technologie vyvinutá americkým výrobcem outdoorového vybavení Coleman. Stan se zmíněnou technologií je možné snadno rychle postavit, ale i zbourat. A to vše zvládne pouze jeden člověk. Stany s technologií FastPitch Air obsahují vysokotlaký ventil pro snadné nafouknutí a vyfouknutí. Dále nafukovací válce jsou vyrobeny ze silného a odolného TPU materiálu a jsou chráněny obalem z polyethylenu. V neposlední řadě mohou být nafukovací válce v případě poškození vyměněny.

Technologický postup při nafukování není nikterak složitý, přičemž obsahuje tři jednoduché kroky. Za pravé zatlačíte na kolík s pružinou uprostřed ventilu a uvolníte ho, kolík musí být ve fázi nafukování povytažen. Za druhé nafouknete válec pomocí přiložené pumpy s manometrem na požadovaný tlak 7PSI. A za třetí zašroubujete ventil.

Technologický postup při vyfukování je stejně jednoduchý jako při nafukování a skládá se pouze ze dvou kroků. Za prvé odšroubujete uzávěr ventilu. A za druhé zatlačíte na kolík s pružinou pro otevření ventilu, přičemž kolík musí být pro úplné vyfouknutí zatlačen.

1. 1. 2017

TPR/TPE

Materiály a technologie

TPR je zkratka pro thermoplastic rubber – česky termoplastickou gumu, TPE pak pro termoplastický elastomer. Někteří výrobci používají označení TPR, jiní zase TPE – jedná se však o stejný materiál. Existuje více variant TPR/TPE, avšak výrobci většinou uvádějí pouze obecné označení TPE. Výjimkou je TPE-U, tedy termoplastický polyuretan – ten je u výrobků většinou uváděn jako TPU.

Aircontact

Materiály a technologie

Alfa-Air

Materiály a technologie