Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci

Nemám zájem o slevy a akce, chci lištu skrýt

Gore-Tex

Oblečení Gore-Tex® je známé tím, že zajistí pohodlí i dlouhodobou ochranu před živly od hlavy až k patě. Ochranu, které můžete věřit, ať už si pořídíte outdoorové kalhoty, běžecké boty nebo sportovní bundu.


Gore-Tex

Membrána

Membrána Gore-Tex® je základ velké části outdoorových výrobků. Oproti jinému nepromokavému oblečení je to z Gore-Texu v mnoha ohledech pořád výjimečné, proto i dražší. 

Je to mimořádně tenká vrstva z expandovaného polytetrafluo retylenu (ePTFE). Obsahuje více než 1,4 miliardy pórů na centimetr čtvereční. Právě tyto póry dodávají textilii Gore-Tex® její vlastnosti.

Tři základní jsou:

1. Nepromokavost:

 • Mokré textilie odvádějí teplo třikrát rychleji než suché a okrádají vás tak o tělesné teplo.
 • Náš systém trvale nepromokavých oděvů zabrání průniku vody a tím také tepelné ztrátě.
 • Zůstanete v suchu a pohodlí i v náročných a extrémních podmínkách.
 • Mikroskopické póry v membráně jsou 20 000x menší než kapka vody, takže přes ni nemůže proniknout déšť.

2. Větruvzdornost

 • Když studený vítr profoukne vaše oblečení, dojde ke ztrátě tepla prouděním, a to tepla zachyceného v tenké vrstvě vzduchu mezi vaším tělem a oděvem.
 • Textilie Gore-Tex® zabrání ochlazujícímu účinku větru, protože vítr oděvem neprofoukne. Znamená to, že se ve vašem oděvu zachová pohodlné mikroklima.
 • Struktura membrány se podobá živému plotu - ve větvích se zcela zachytí vítr, takže nepronikne k tělu.

3. Prodyšnost

 • Když jste v pohybu, kůže se zbavuje nadměrného tepla prostřednictvím potu.
 • Aby se zabránilo nepohodlnému hromadění potu, umožňuje mu membrána Gore-Tex® unikat ven přes textilii.
 • Prodyšnost zajišťuje větší pohodlí a suchou kůži, a to i při velké námaze.
 • Póry jsou 700krát větší než molekula vodní páry, a tak umožňují bezproblémové odpařování potu.

 

Laminát

Aby bylo možné využít membránu Gore-Tex® při výrobě hotového produktu, musí se nejprve vložit mezi vysoce kvalitní podšívku a vnější textilii. Tomuto spojení membrány a podpůrného materiálu se říká laminát Gore-Tex®.

Všechny oděvy Gore-Tex® jsou ošetřeny ultratenkou trvanlivou vodoodpudivou úpravou (DWR), která se nanáší na nejsvrchnější vrstvu textilie. Voda tak vytváří na povrchu vnější textilie kapičky a stéká z ní, místo aby se vsakovala dovnitř.

 

Tři konstrukce laminátu:

Dvouvrstvá konstrukce

Tato konstrukce, ve které je membrána Gore-Tex® nalaminována pouze na vnější textilii, je ideální pro širokou škálu outdoorových aktivit. Výhodou je, že volně vložená podšívka poskytuje větší pohodlí při nošení a umožňuje všestranné použití výrobku. Tuto konstrukci je možné spojit s izolační vrstvou, takže ten, kdo má oblečení na sobě, zůstane v teple a suchu.

Třívrstvá konstrukce

Na rozdíl od dvouvrstvé konstrukce je v tomto případě membrána Gore-Tex® slaminovaná s vnější textilií a podšívkou. Výhodou je, že mezi jednotlivými vrstvami nevzniká tření. Tím se snižuje opotřebení výrobku a riziko trhání, což znamená ještě delší životnost.

Konstrukce Z-liner

Membrána Gore-Tex® je spojena s lehkou textilií a mezi vnější textilii a podšívku je volně zavěšena ochranná podšívka. Výhodou je, že je třeba spojit méně švů a výrobce tak získává větší svobodu z hlediska využití materiálu pro módní tvorbu. Tuto konstrukci je možné spojit s izolační vrstvou.

 

PODLEPENÍ ŠVŮ:

Každý steh ve švu může propouštět vlhkost. Abychom dosáhli maximální nepromokavé ochrany, používáme pásku Gore-Seam®. Každý šev v oděvech, obuvi a rukavicích Gore-Tex® podlepují vyškolení výrobci v certifikovaných továrnách, kteří využívají patentované vybavení společnosti Gore.

Vybíráme pro vás

5 999  (10 %) 5 399 

Porovnat

Pánská softshellová bunda Kilpi Ravio

2 899  (53.81 %) 1 339 

Porovnat

Pánská bunda Regatta Arec III

1 799  (40.02 %) od 1 079 

Porovnat

9 500  (10.01 %) od 8 549 

Porovnat

9 500  (10.96 %) 8 459 

Porovnat

7 199  (51.26 %) 3 509 

Porovnat

5 599  (53.4 %) 2 609 

Porovnat

Pánská péřová bunda Warg Downjack M

3 999  (45.01 %) 2 199 

Porovnat