Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci
ForCamping s.r.o. - vybavení do přírody Menu
  • Zimní výprodej

Primaloftové vlákno je v současné době jeden z nejvýkonnějších syntetických tepelně izolačních materiálů pro outdoorové použití. Zahřeje vás stejně dobře jako peří, rozdílná je však zejména vysoká vodoodpudivost mikrovláken, díky které si materiál zachovává vynikající termoizolační schopnost. 

Opravdová lehkost, stlačitelnost a schopnost zaujmout původní tvar i po delší kompresi jsou dalšími výhodami Primaloftu.PrimaLoft.png


Původně bylo vyvinuto pro armádu USA jako náhrada za husí peří. Snadno se udržuje - lze jej prát, velmi rychle schne. Je vhodný i pro alergiky.

Primaloft se vyrábí v několika variantách:

1. Primaloft® One je tvořen z mikrovláken, které dodávají vzniklému rounu měkkost, lehkost a odolnost proti vodě.

2. Primaloft® Sport je tvořen kombinací dvou typů mikrovláken, silnější zajišťují vzniklému rounu tzv. loft - nadýchanost.

Materiály tropika stanů Vango

Materiály a technologie

Suunto FusedSpeed

Materiály a technologie

Spony Nifco

Materiály a technologie

Základní surovinou pro výrobu spon Nifco je Polyoxymethylen (POM). Je známý také jako polyacetal nebo acetal. Jde o termoplastický polymer využívaný k výrobě přesných dílů. Vyznačuje se vysokou tuhostí, vysokou odolností proti opotřebení, tepelnou odolností, pružností, je bez chuti a vůně, má velmi nízký koeficient tření. Je rozměrově stálý i ve vlhku, dá se snadno obrábět.