Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci

Nemám zájem o slevy a akce, chci lištu skrýt

Berghaus

Společnost Berghaus se pyšní bohatou historií, která začala svou cestu již v roce 1966, kdy dva horolezci z Anglie Peter Lockey a Gordon Davidson založili obchod, ve kterém prodávali outdoorové vybavení. Ihned po otevření prvního kamenného obchodu si získali dobrou reputaci na anglickém trhu, a díky svým zkušenostem s outdoorovým světem se rozhodli, že začnou navrhovat a vyrábět své vlastní výrobky.

Společnost Berghaus nabízí výrobky, které pokrývají takřka celý průřez vybavením, které outdoorový nadšenec potřebuje pro příjemný pobyt strávený v přírodě. Nabídka je neustále rozšiřována a v současné době je možno vybrat si z oblečení, batohů, bot a doplňků.

Zlomovým rokem byl rok 1977, kdy Berghaus jako první uvádí na evropský trh materiál Gore-Tex. Od této doby klade Berghaus velký důraz na spolupráci s předními sportovci, kteří vnášejí zejména do vývoje a výroby své vlastní zkušenosti z prostředí, pro které jsou výrobky určeny. Alespoň pár jmen, která jsou s Berghausem spojena: Sir Chris Bonington, Alan Hinkes, Alex Huber, Thomas Huber, Leo Houlding a mnoho dalších. Dalším významným mezníkem pro firmu Berghaus byl rok 1992, kdy je společnost prodána do velké finanční skupiny Pentland.