Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci

Nemám zájem o slevy a akce, chci lištu skrýt

Ozvěny Expediční kamery a Snow film festu na Výstavě stanů

Na letošním ročníku Výstavy stanů, kterou pořádá 4camping.cz, se můžete každý den těšit na promítání filmů z filmových festivalů Expediční kamera a Snow film fest. Na výstavě stanů je projekce filmových snímků úplnou novinkou a doufáme, že se vám bude líbit a zpříjemní vám návštěvu.

Promítání bude probíhat každý den v hale 1 vedle restaurace.

PO - PÁ: 15-20 hod. SO - NE: 10-20 hod.

Vstupné zdarma.

A na co se můžete těšit? Z filmových festivalů jsme vybrali to nejlepší...

Návrat do Zanskaru (Return to Zanskar), 2016

Délka: 23 minut

V malé odlehlé osadě Zanskar uprostřed hor v indických Himalájích se střetávají dva světy. Duchovní a poklidný způsob života místních s příchodem civilizace a výstavbou silnice v odlehlé přírodě v srdci Himalájí. Dojemné setkání staých přátel po 30 letech a zároveň zamyšlení nad způsobem života vás jistě chytnou za srdce.

Trailer k filmu: https://vimeo.com/163597948

Ultra Trail Gobi Race, 2015

Délka: 11 minut

Očima novináře Bryona Powella se podíváme na sever Číny a jih Mongolska, kde se rozkládá poušť Gobi. Právě na jedné z nejstarších a největších pouštích světa se každoročně koná extrémní závod ULTRA-TRAIL GOBI RACE na 400km. Co motivuje účastníky k tomu, aby běželi 400km právě přes nejnehostinnější místa světa? Nebo je to jen pouhé bláznovství?

Na jeden nádech (Reflections of an Under-water Photographer), 2015

Délka: 5 minut

Krátký film, oceněný řadou prestižních cen, který prostřednictvím unikátních záběrů odkrývá krásy podvodních hladin severního Atlantiku. S podvodním filmařem Kenem O'Sullivanem se potopíme do hlubin moří i nitra Kenovy duše, který právě v modrých vodách našel sám sebe.

Cesta do Kazbegi (Trail to Kazbegi), 2016

Délka: 16 minut

Čtyři kamarádi, čtyři horská kola a velká porce odhodlání stály za motivujícím záběrem, kde se naši hrdinové rozhodli sjet gruzínské hory po hřebeni Kavkazu až do města Kazbegi. Zažijte si cestu překrásnou krajinou, která se i přes mnohá úskalí a nepřízeň počasí stala splněným cílem.

Himalaya, 2015

Délka: 5 minut

“Himálaj je femme fatale, matka i milenka, vznešená a všeobjímající. Ta, která se o vás stará, povzbuzuje i odměňuje, nechá vás jít, aby pak čekala, až se vrátíte. Protože ví, že se vrátíte."

Podejte ruku, odhoďte svoje strachy a nechte s Bertou Tilmantaite provést Himalájemi, až na vrchol Mount Everestu.

Karun, 2014

Délka: 16 minut

Dva britští dobrodruzi Tom Allen a Leon McCarron spojují adrenalinovou jízdu na divoké řece s poznáním starobylé kultury íránského národa. Společně se rozhodli sjet íránskou nejdelší řeku Karun od pramene až k místu, kde se vlévá do Perského zálivu. Výprava jim ale nastraží nečekaná úskalí... Svým snímkem se snaží bourat představy v západní části společnosti a bojovat proti rostoucí nenávisti vůči nepochopeným kulturám této části světa.

Trailer k filmu: https://vimeo.com/ondemand/karunmovie/111876292

Mizející Delta, 2014

Délka: 16 minut

Řeka Colorado ústila do moře po 6 milionů let, ale zastavila se před téměr 200 lety. Na jaře roku 2014 se dva státy rozhodly pokusit se znovu obnovit deltu řeky, a tak proudy vody po dlouhých letech opět zaplavily tuto písečnou řeku... Filmař Pete Mc Bride zachytil se svými přáteli tento záchranný pokus a okamžiky, kdy se obyvatelé delty radují z návratu vody, ale i momenty, kdy lidé cennou vodou plýtvají a využívají ji.

Trailer k filmu: https://vimeo.com/119926914

I-View, 2015

Délka: 28 minut

Simone Moro má vždy sen, který se zdá být téměř neskutečný. Jako jediný alpinista zdolal tři osmitisícové vrcholy (Shisha Pangma, Makalu a Gasherbrunn II) během jediné zimní sezóny a projevil obrovské nasazení při extrémní záchranné operaci na nepálské Lhotse (6516m). Dalším snem a cílem bylo odvděčit se Nepálcům za jejich pomoc při výpravách. Vytvořit efektivní záchranný systém v Nepálských horách za pomoci helikoptér, které mohou zachránit nejeden život. I-View... jedna speciální helikoptéra, jeden neuvěřitelný příběh, který otevírá nové obzory.

Trailer k filmu: https://vimeo.com/143164684

Travailen, 2014

Délka: 27 minut

"Travailen" následuje Ryana Sandese a Ryna Griesela na jejich cestě přes legendární traverz ve výšce 3000 m. n. m. Dračími horami. Tato výzva spojuje oba vytrvalostní běžce v myšlence přejít 220 km dlouhý traverz a překonat současný rekord 60 hodin, 29 minut a 30 vteřin, který Ryno vytvořil před pěti lety. Snímek Travailen sleduje oba sportovce od příprav až po samotný pokus o rekord. Povede se jim posunout své hranice zase o kus dál?

Trailer k filmu: https://www.youtube.com/watch?v=ZyIQHgDRTcg

A fine line, 2012

Délka: 52 minut

Kilian Jornet - běžec, závodník ultra trailu a mnohonásobný držitel rekordů a světových titulů ve skialpinismu a horském maratonu, se rozhodl překonat sám sebe tím nejtěžším způsobem. Během čtyř let překonat rychlostní rekordy výstupů a sestupů všech nejdůležitějších hor planety.

První film projektu Summits of my Life vás zavede pod vrcholky alp a umožní vám sledovat cestu k vytváření zcela nového sportu propojením ultra runningu a ski alpinismu.

Trailer k filmu: https://vimeo.com/56034834

Nobodys river, 2014

Délka: 30 minut

Plánovaná cesta je zřídka cesta. Expediční tým Noody's River neměl ani tušení, jak to bude pravdivé... Čtveřice mladých kamarádek měla jasný plán: sjet téměř 5 000 km dlouhou řeku Amur - jednu z mála zbývajících volně tekoucích řek světa v Mongolsku a Rusku. Jejich dvouměsíční výprava s momenty lásky, ztráty, vnitřního boje i slunce v duši, spojuje kamarádky na jejich společné cestě.

Trailer k filmu: https://vimeo.com/95567281

Tamara, 2016

Délka: 17 minut

Tamara Lunger v roce 2012 poprvé uviděla 8611 metrů vysoký vrchol K2. Byl to pro ni neuvěřitelný a inspirující pohled, a to nejenom proto, že výstup na K2 je považován za jeden z nejnebezpečnějších. Více než 80 lezců zde přišlo o život. Přesto Tamara, jako 28-letá, vyráží do Pákistánu společně s alpinistou Nikolausem Gruberem, s cílem dosáhnout vrcholu K2 a čelit tak největší výzvě své horolezecké kariéry.

Trailer k filmu: https://www.youtube.com/watch?v=q7e0k-oUH7Y

Sibiřský traverz

Délka: 28 minut

Myslíte, že celá trasa z Vladivostoku až do Moskvy musí být zdlouhavý a nudný zážitek?

Dokument mapuje 9288 km dlouhou lyžařskou výpravu po nejdelší železnici světa - Transsibiřské magistrále, kde si tým špičkových lyžařů a filmařů z proslulých Sherpas Cinema udělal pár zastávek. Tak jako oni se seznámíte s místní komunitou a prozkoumáte sibiřský prašan. Čeká nás zastávka v odlehlé divočině na hoře Mommay poblíž Bajkalu, i sněhové bouře v horském středisku Sheregesh. Pokud máte s sebou lyže, nudit se rozhodně nebudete.

Trailer k filmu: https://www.youtube.com/watch?v=9VSN_GJmTEU

Afterglow, 2014

Délka: 12 minut

Krátký film Afterglow byl oceněn jako jeden z filmařsky nejhlubších lyžařských snímků všech dob. Tvůrčí vizuál zpracovaný tak, jako nikdy předtím. Špičkoví lyžaři, Pep Fujas, Eric Hjorleifson, Daron Rahlves a Chris Benchetler, se rozhodli vytvořit úžasné záběry tím, že brázdili horský prašan pouze v noci. Vše bylo točeno s masivními LED světly na zakázku, která později umožnila vytvořit nevídanou a okouzlující škálu barev, která vám vezme dech.

Trailer k filmu: https://vimeo.com/108679294

Supervention, 2013

Délka: 16 minut

Celovečerní film Supervention patří k nejlepším záběrům, které se o freeskiingu a freeridu natočily, a stojí za ním dva roky filmování. Uvedena bude zkrácená čtvrthodinová verze, sledující špičkové jezdce na zajímavých místech ve Skandinávii. Radost z pohybu a cestování zažijete na olympijském skokanském můstku v Lillehammeru, či u velkolepých záběrů při volné jízdě v přírodě. Celým snímek budete sdílet s Åsmundem Thorsenem a Jesperem Tjäderadem, kteří vtáhnou každého diváka do svého světa.

Trailer k filmu: https://www.youtube.com/watch?v=HBbhZRKxp7M

Další doprovodný program: http://www.vystavastanu.cz/restaurace-a-doprovodny-program

Tým 4camping na veletrhu ISPO 2023

Novinky

Veletrh ISPO je největší akce pro výrobce, distributory a prodejce outdooru na světě a 4camping u toho samozřejmě nemohl chybět.

Udělejte radost sobě i druhým!

Novinky

Darujte své staré vybavení na kterékoli z našich prodejen!

Prodloužená lhůta pro výměnu dárků

Novinky

Nevyhovuje obdarovanému vámi vybraný vánoční dárek? Nyní ho díky prodloužené lhůtě můžete vyměnit za jiný až do 15. ledna 2024.