Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci

eXtra slevy: získejte slevové kupony na více než 30 značek. Získat

Ozvěny Expediční kamery a Snow film festu na Výstavě stanů

Na letošním ročníku Výstavy stanů, kterou pořádá 4camping.cz, se můžete každý den těšit na promítání filmů z filmových festivalů Expediční kamera a Snow film fest. Na výstavě stanů je projekce filmových snímků úplnou novinkou a doufáme, že se vám bude líbit a zpříjemní vám návštěvu.

Promítání bude probíhat každý den v hale 1 vedle restaurace.

PO - PÁ: 15-20 hod. SO - NE: 10-20 hod.

Vstupné zdarma.

A na co se můžete těšit? Z filmových festivalů jsme vybrali to nejlepší...

Návrat do Zanskaru (Return to Zanskar), 2016

Délka: 23 minut

V malé odlehlé osadě Zanskar uprostřed hor v indických Himalájích se střetávají dva světy. Duchovní a poklidný způsob života místních s příchodem civilizace a výstavbou silnice v odlehlé přírodě v srdci Himalájí. Dojemné setkání staých přátel po 30 letech a zároveň zamyšlení nad způsobem života vás jistě chytnou za srdce.

Trailer k filmu: https://vimeo.com/163597948

Ultra Trail Gobi Race, 2015

Délka: 11 minut

Očima novináře Bryona Powella se podíváme na sever Číny a jih Mongolska, kde se rozkládá poušť Gobi. Právě na jedné z nejstarších a největších pouštích světa se každoročně koná extrémní závod ULTRA-TRAIL GOBI RACE na 400km. Co motivuje účastníky k tomu, aby běželi 400km právě přes nejnehostinnější místa světa? Nebo je to jen pouhé bláznovství?

Na jeden nádech (Reflections of an Under-water Photographer), 2015

Délka: 5 minut

Krátký film, oceněný řadou prestižních cen, který prostřednictvím unikátních záběrů odkrývá krásy podvodních hladin severního Atlantiku. S podvodním filmařem Kenem O'Sullivanem se potopíme do hlubin moří i nitra Kenovy duše, který právě v modrých vodách našel sám sebe.

Cesta do Kazbegi (Trail to Kazbegi), 2016

Délka: 16 minut

Čtyři kamarádi, čtyři horská kola a velká porce odhodlání stály za motivujícím záběrem, kde se naši hrdinové rozhodli sjet gruzínské hory po hřebeni Kavkazu až do města Kazbegi. Zažijte si cestu překrásnou krajinou, která se i přes mnohá úskalí a nepřízeň počasí stala splněným cílem.

Himalaya, 2015

Délka: 5 minut

“Himálaj je femme fatale, matka i milenka, vznešená a všeobjímající. Ta, která se o vás stará, povzbuzuje i odměňuje, nechá vás jít, aby pak čekala, až se vrátíte. Protože ví, že se vrátíte."

Podejte ruku, odhoďte svoje strachy a nechte s Bertou Tilmantaite provést Himalájemi, až na vrchol Mount Everestu.

Karun, 2014

Délka: 16 minut

Dva britští dobrodruzi Tom Allen a Leon McCarron spojují adrenalinovou jízdu na divoké řece s poznáním starobylé kultury íránského národa. Společně se rozhodli sjet íránskou nejdelší řeku Karun od pramene až k místu, kde se vlévá do Perského zálivu. Výprava jim ale nastraží nečekaná úskalí... Svým snímkem se snaží bourat představy v západní části společnosti a bojovat proti rostoucí nenávisti vůči nepochopeným kulturám této části světa.

Trailer k filmu: https://vimeo.com/ondemand/karunmovie/111876292

Mizející Delta, 2014

Délka: 16 minut

Řeka Colorado ústila do moře po 6 milionů let, ale zastavila se před téměr 200 lety. Na jaře roku 2014 se dva státy rozhodly pokusit se znovu obnovit deltu řeky, a tak proudy vody po dlouhých letech opět zaplavily tuto písečnou řeku... Filmař Pete Mc Bride zachytil se svými přáteli tento záchranný pokus a okamžiky, kdy se obyvatelé delty radují z návratu vody, ale i momenty, kdy lidé cennou vodou plýtvají a využívají ji.

Trailer k filmu: https://vimeo.com/119926914

I-View, 2015

Délka: 28 minut

Simone Moro má vždy sen, který se zdá být téměř neskutečný. Jako jediný alpinista zdolal tři osmitisícové vrcholy (Shisha Pangma, Makalu a Gasherbrunn II) během jediné zimní sezóny a projevil obrovské nasazení při extrémní záchranné operaci na nepálské Lhotse (6516m). Dalším snem a cílem bylo odvděčit se Nepálcům za jejich pomoc při výpravách. Vytvořit efektivní záchranný systém v Nepálských horách za pomoci helikoptér, které mohou zachránit nejeden život. I-View... jedna speciální helikoptéra, jeden neuvěřitelný příběh, který otevírá nové obzory.

Trailer k filmu: https://vimeo.com/143164684

Travailen, 2014

Délka: 27 minut

"Travailen" následuje Ryana Sandese a Ryna Griesela na jejich cestě přes legendární traverz ve výšce 3000 m. n. m. Dračími horami. Tato výzva spojuje oba vytrvalostní běžce v myšlence přejít 220 km dlouhý traverz a překonat současný rekord 60 hodin, 29 minut a 30 vteřin, který Ryno vytvořil před pěti lety. Snímek Travailen sleduje oba sportovce od příprav až po samotný pokus o rekord. Povede se jim posunout své hranice zase o kus dál?

Trailer k filmu: https://www.youtube.com/watch?v=ZyIQHgDRTcg

A fine line, 2012

Délka: 52 minut

Kilian Jornet - běžec, závodník ultra trailu a mnohonásobný držitel rekordů a světových titulů ve skialpinismu a horském maratonu, se rozhodl překonat sám sebe tím nejtěžším způsobem. Během čtyř let překonat rychlostní rekordy výstupů a sestupů všech nejdůležitějších hor planety.

První film projektu Summits of my Life vás zavede pod vrcholky alp a umožní vám sledovat cestu k vytváření zcela nového sportu propojením ultra runningu a ski alpinismu.

Trailer k filmu: https://vimeo.com/56034834

Nobodys river, 2014

Délka: 30 minut

Plánovaná cesta je zřídka cesta. Expediční tým Noody's River neměl ani tušení, jak to bude pravdivé... Čtveřice mladých kamarádek měla jasný plán: sjet téměř 5 000 km dlouhou řeku Amur - jednu z mála zbývajících volně tekoucích řek světa v Mongolsku a Rusku. Jejich dvouměsíční výprava s momenty lásky, ztráty, vnitřního boje i slunce v duši, spojuje kamarádky na jejich společné cestě.

Trailer k filmu: https://vimeo.com/95567281

Tamara, 2016

Délka: 17 minut

Tamara Lunger v roce 2012 poprvé uviděla 8611 metrů vysoký vrchol K2. Byl to pro ni neuvěřitelný a inspirující pohled, a to nejenom proto, že výstup na K2 je považován za jeden z nejnebezpečnějších. Více než 80 lezců zde přišlo o život. Přesto Tamara, jako 28-letá, vyráží do Pákistánu společně s alpinistou Nikolausem Gruberem, s cílem dosáhnout vrcholu K2 a čelit tak největší výzvě své horolezecké kariéry.

Trailer k filmu: https://www.youtube.com/watch?v=q7e0k-oUH7Y

Sibiřský traverz

Délka: 28 minut

Myslíte, že celá trasa z Vladivostoku až do Moskvy musí být zdlouhavý a nudný zážitek?

Dokument mapuje 9288 km dlouhou lyžařskou výpravu po nejdelší železnici světa - Transsibiřské magistrále, kde si tým špičkových lyžařů a filmařů z proslulých Sherpas Cinema udělal pár zastávek. Tak jako oni se seznámíte s místní komunitou a prozkoumáte sibiřský prašan. Čeká nás zastávka v odlehlé divočině na hoře Mommay poblíž Bajkalu, i sněhové bouře v horském středisku Sheregesh. Pokud máte s sebou lyže, nudit se rozhodně nebudete.

Trailer k filmu: https://www.youtube.com/watch?v=9VSN_GJmTEU

Afterglow, 2014

Délka: 12 minut

Krátký film Afterglow byl oceněn jako jeden z filmařsky nejhlubších lyžařských snímků všech dob. Tvůrčí vizuál zpracovaný tak, jako nikdy předtím. Špičkoví lyžaři, Pep Fujas, Eric Hjorleifson, Daron Rahlves a Chris Benchetler, se rozhodli vytvořit úžasné záběry tím, že brázdili horský prašan pouze v noci. Vše bylo točeno s masivními LED světly na zakázku, která později umožnila vytvořit nevídanou a okouzlující škálu barev, která vám vezme dech.

Trailer k filmu: https://vimeo.com/108679294

Supervention, 2013

Délka: 16 minut

Celovečerní film Supervention patří k nejlepším záběrům, které se o freeskiingu a freeridu natočily, a stojí za ním dva roky filmování. Uvedena bude zkrácená čtvrthodinová verze, sledující špičkové jezdce na zajímavých místech ve Skandinávii. Radost z pohybu a cestování zažijete na olympijském skokanském můstku v Lillehammeru, či u velkolepých záběrů při volné jízdě v přírodě. Celým snímek budete sdílet s Åsmundem Thorsenem a Jesperem Tjäderadem, kteří vtáhnou každého diváka do svého světa.

Trailer k filmu: https://www.youtube.com/watch?v=HBbhZRKxp7M

Další doprovodný program: http://www.vystavastanu.cz/restaurace-a-doprovodny-program

Prodloužená lhůta pro výměnu dárků

Novinky

Nevyhovuje obdarovanému Vámi vybraný vánoční dárek? 
Nyní ho díky prodloužené lhůtě můžete vyměnit za jiný až do 31. ledna 2023.  

Pozvánka na Caravaning Brno

Novinky

Mezinárodní výstava karavanů a obytných automobilů proběhne na brněnském výstavišti ve dnech 20.-23. 10. 2022. 

Horolezci, horolezkyně, horolezčata!

Novinky

Potřebujete si vybrat lezecké vybavení, ale neradi trávíte čas v obchodech? 4camping pro vás znovu otevírá lezeckou speciálku přímo v areálu lezecké stěny a boulderu Jungle v pražských Letňanech.