Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci

Morakniv

Morakniv je tradiční švédská značka zaměřující se již od roku 1891 na výrobu nožů s pevnou čepelí. Výrobky představují velice dobrý poměr cena/výkon a vynikají svojí jednoduchostí a odolnosti. Název značky reflektuje důležité spojení mezi produkty a počátky švédského města Mora. Morakniv® je vždy nožem z Mory ve Švédsku. Firma je stále rodinná a v současné době vyváží nože do celého světa.

Pro Morakniv začala cesta v roce 1891, kdy se Frost-Erik Erson po čtyřech letech v Severní Americe vrátil do své domovské vesnice Östnor v Mora. Zpočátku Frost-Erik vyráběl pouze nože pro použití v továrně na saně, ale výroba nožů brzy začala růst. Název Morakniv byl již známý koncem roku 1900, díky dlouhé tradici výroby v dané oblasti. V roce 1904 měla společnost Frosts deset zaměstnanců a každoročně vyrobila 19 000 nožů a zaměřila se výhradně na výrobu nožů. Dnes má značka Morakniv stejný přístup k výrobě jako tehdy, používá racionální metody k přenesení individuálního přístupu řemeslníka na moderní stroje.

Jediný rozdíl tak spočívá ve využívání nejnovějších technologických poznatků. Důležitou součástí úspěchu Morakniv je spolupráce s profesionály. Díky nim získává značka nové nápady, které transformuje do konceptů, které umožňují zaujmout vedoucí postavení na trhu. Nejslavnější modely značky Mora 2000, Companion nebo v poslední době Eldris znají snad všichni fandové nožů. 

Zobrazit více

Je nám líto, ale zadaným podmínkám neodpovídá žádný výrobek.

Zkuste následující možnosti:

  • Rozšířit cenové rozmezí
  • Odebrat některé parametry