Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci

🖤 BLACK FRIDAY -30% až -70% na Outdoorové a kempingové vybavení  Prohlédnout

Smellwell

SmellWell™ je švédská společnost poskytující inovativní řešení pro zapáchající boty, tašky a rukavice. Stejně dobře najdou uplatnění ve skříňkách nebo v tělocvičnách.
Značka nabízí přírodní a efektivní řešení pro absorpci vlhkosti a odstraňování zápachu ve všech typech prostředí, kde je zápach problémem. Vývoj produktu byl zahájen v roce 2012. Po vyzkoušení různých produktů na trhu se značka rozhodla vyvinout vlastní řešení. Výsledkem dvouletého vývoje a testování tak bylo uvedení produktu SmellWell na švédský trh v roce 2014.

 

Spolu s chemiky z Chalmers v Göteborgu společnost začala v roce 2013 zkoumat, co vytváří zápach v botách, který mnozí zažili. Ukázalo se, že vlhkost je hlavním faktorem přispívajícím k zápachu, a proto byl kladen důraz na vývoj produktu absorbujícího vlhkost. Základem prvního prototypu byla kombinace absorbentů vlhkosti s materiály, které účinně odstraňují zápach. 

Jednou z hlavních složek SmellWell je aktivní uhlí, které se používá již stovky let jako přirozený způsob čištění a filtrace vody a vzduchu. Je použito aktivní uhlí vyrobené z bambusu, které umožňuje účinně absorbovat a neutralizovat zápach, ale také absorbuje vlhkost. Bambus je také dobrý z hlediska udržitelnosti, protože roste velmi rychle, což znamená, že kácení neovlivňuje opětovný růst.

Ostatní materiály v SmellWell se skládají ze solí a minerálů s vlastnostmi, které umožňují absorbovat vlhkost ze vzduchu ve formě potu. Materiál je uzavřen v netkané vnitřní látce. Ta funguje jako membrána tím, že drží všechny komponenty, ale umožňuje transport vlhkosti z boty nebo vybavení do vaku.

Zobrazit více

Podzimní extra slevy
Nalezené produkty: 5

Nalezené produkty: 5

Produkty

SmellWell kapsle na praní 12 ks jsou efektivní a čistící kapsle na praní sportovního a funkčního oblečení.  
Deodorizér SmellWell Sensitive XL bez vůně je skvělým řešením pro zapáchající boty, tašky a rukavice stejně...
Deodorizér SmellWell Active XL s vůní je skvělým řešením pro zapáchající boty, tašky a rukavice stejně...
Deodorizér SmellWell Sensitive bez vůně je skvělým řešením pro zapáchající boty, tašky a rukavice stejně...
Deodorizér SmellWell Active s vůní je skvělým řešením pro zapáchající boty, tašky a rukavice stejně tak...