Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci
ForCamping s.r.o. - vybavení do přírody Menu
  • Dny dopravy zdarma nad 300 Kč

Nová kolekce Rock Empire Slight

Dodatečné informace k produktům

Nová kolekce úvazků Rock Empire Slight, která je zcela odlišná. To byl prvotní záměr vývojářů ROCK EMPIRE - vyrobit úvazky jiné, trochu nestandardní, mnohem pohodlnější, mnohem lehčí a konec konců i v moderních barvách.               

Jak docílili takového komfortu?  Upustili od staré technologie lemování pěny polstrování, kde vzniká neefektivní rozklad sil působících na tělo lezce, kdy veškerou práci odvádějí krajní popruhy lemování a samotné polstrování je pro rozklad sil využito jen minimálně. Nové úvazky SLIGHT jsou konstruovány tak, aby rozklad sil působil maximálně efektivně v celé ploše polstrování. Když k tomu dáte fantastickou hmotnost - méně jak 310 g -  tak máte na těle úvazek, o kterém ani nevíte.

Jak byla získána tak skvělá hmotnost? Poprvé vývojáři nepoužili objemný laminovaný materiál polstrování, ale využili skvělých vlastností tkanin a nosných částí úvazku. Pro snížení hmotnosti velkou měrou přispěly spony. Tento důležitý prvek každého úvazku prodělal zásadní změny. Obtížnou ocel vývojáři nahradili lehkou slitinou (AL7075) a pro dosažení lepšího uživatelského komfortu zvolili technologii Hot forged (podobně jako výroba karabin, kdy karabiny vyráběné touto technologií jsou pevnější, odolnější a lehčí).

Zeštíhlením prošly také hlavní nosné popruhy, z dříve 30 a 20 mm jsou dnes štíhlé 16 a 13 mm. Velké změny prodělala také poutka na materiál (gear loops), kde tvarovaný plast nahradil objemné a neekologické hadičky z PVC.

SLIGHT jsou lehké, pohodlné, moderní, prostě jak v ROCK EMPIRE říkají READY TO CLIMB !

1. 1. 2018