Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci

Nová kolekce Rock Empire Slight

Nová kolekce úvazků Rock Empire Slight je zcela odlišná. To byl prvotní záměr vývojářů Rock Empire - vyrobit úvazky jiné, trochu nestandardní, mnohem pohodlnější, lehčí a konec konců i v moderních barvách.

Jak docílili takového komfortu?  Upustili od staré technologie lemování pěny polstrování, kde vzniká neefektivní rozklad sil působících na tělo lezce, kdy veškerou práci odvádějí krajní popruhy lemování a samotné polstrování je pro rozklad sil využito jen minimálně. Nové úvazky Slight jsou konstruovány tak, aby rozklad sil působil maximálně efektivně v celé ploše polstrování. Když k tomu dáte fantastickou hmotnost - méně než 310 g -  tak máte na těle úvazek, o kterém ani nevíte.

Jak byla získána tak skvělá hmotnost? Poprvé vývojáři nepoužili objemný laminovaný materiál polstrování, ale využili skvělých vlastností tkanin a nosných částí úvazku. Pro snížení hmotnosti velkou měrou přispěly spony. Tento důležitý prvek každého úvazku prodělal zásadní změny. Obtížnou ocel vývojáři nahradili lehkou slitinou hliníku (AL7075) a pro dosažení lepšího uživatelského komfortu zvolili technologii Hot Forged (podobně jako výroba karabin, kdy karabiny vyráběné touto technologií jsou pevnější, odolnější a lehčí).

Zeštíhlením prošly také hlavní nosné popruhy, z dřívějších 30 mm a 20 mm jsou dnes štíhlé 16 mm a 13 mm. Velké změny prodělala také poutka na materiál (gear loops), kde tvarovaný plast nahradil objemné a neekologické hadičky z PVC.

Slight jsou lehké, pohodlné, moderní. Jak říkají v Rock Empire - Ready to climb!