Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci
ForCamping s.r.o. - vybavení do přírody Menu
  • Výměna dárků

Historie a vývoj spacáků Mountain Equipment

O značkách

Vývoj a výroba expedičního oblečení a spacích pytlů je základem anglické značky Mountain Equipment už více než 55 let. První péřový spacák byl vyroben v roce 1962 a Mountain Equipment byla jedna z prvních značek, která vyráběla spací pytle a oblečení pro potřeby expedic a horolezců. Mnoho zlomových výstupů, které psaly a píší historii světového horolezectví, byly uskutečněné ve spacácích a oblečení od Mountain Eqiupment. Jedním z nejvýznamnějších byl první výstup na Everest bez kyslíku Reinholdem Messnerem a Peterem Habelerem v r. 1978 a taktéž prvovýstup jižní stěny Anapurny v r. 1970, dále prvovýstup JV stěnou Everestu v r. 1975, výstup alpským stylem na Broad Peak v r. 1983, první přechod Antarktidy bez podpory v r. 1993, prvovýstup severní stěnou Changabangu v r. 1997, prvovýstup severní stěnou Chang Himal v r. 2009, big wallová cesta “Arctic Monkeys” na Bafinových ostrovech v r. 2010, výstup Petera Hámora na Lhotse v r. 2013 a nespočet dalších expedic.  Ve vybavení od Mountain Equipment se uskutečnily všechny anglické prvovýstupy na osmitisícovky, více jak 175 expedicí na Everest a byly navštívené oba póly zeměkoule.

Funkčnost v nejnáročnějších horských podmínkách, odolnost, kvalita, čistý design, vývoj na základě testování v laboratořích a zpětné vazby od lezců, horolezců a expedicí, pro které jsou naše produkty určené, jsou hodnoty, které Mountain Equipment ctí již více jak 55 let. Mountain Equipment klade důraz v první řadě na konstrukci produktů a použití nejvhodnějších materiálů, které ochrání uživatele v náročných horských podmínkách. Proto tvar kapuce, umístění kapes, střih rukávů, tvar a parametry komor, použití materiálů s nejlepšími parametry a životností jako GORE-TEX Pro a Active, WINDSTOPER Soft Shell, POLARTEC Neoshell, POLARTEC Power Shield Pro, Schoeler, DRILITE, husí peří 850+, Primaloft One, Helium 30 a 50, EXOLITE, YKK Aquaguard a mnoho dalších materiálů a technologií, které jsou základem každého návrhu produktů od Mountain Equipment.

Značka Mountain Equipment po dobu své historie vyvinula množství technologií, konstrukcí a materiálů, které jsou dnes používané i jinými výrobci. Zákazníci tyto prvky požadují nutně při výběru produktů. I proto je Mountain Equipment firmou, která je volbou profesionálních sportovců, horské služby, horských vůdců, instruktorů a jiných profesionálních či náročných uživatelů, kteří vyžadují nejvyšší možnou funkčnost, odolnost a nízkou váhu v náročných horských podmínkách. Za úspěšným vývojem produktů Mountain Equipment od počátku stáli lezci, horolezci, polárníci a cestovatelé, kteří přinášeli do vývoje svoje poznatky z těch nejnáročnějších výstupů při extrémních podmínkách.

Dodnes je silnou stránkou Mountain Equipment spolupráce a rady od vrcholových horolezců a badatelů. Vývoj spacáků je kombinace zkušeností z použití v reálném prostředí s výzkumem a testováním v laboratořích. Odbor pro odolnost materiálů a výzkum oděvů na Univerzitě v Leedsu, která je už více než 30letým partnerem pro vývoj a návrh našich produktů, a spolupráce na množství PhD výzkumných prací přinesla poznatky, které jsou aplikované ve výrobě spacáků u mnohých výrobců dodnes a všechny nejnovější poznatky jsou použité v nové kolekci spacích pytlů, které vám představujeme.

Kolekce stanů Outwell Premium Collection

O značkách

Kolekce stanů Outwell Premium Collection využívá kombinaci pevnosti oceli a všestrannosti laminátových vláken Duratec Flexsystem. Hybridní rámový systém poskytuje špičkový výkon v širokém rozsahu velikostí s designovou elegancí postavenou na pevnosti a odolnosti. Vychutnejte si ložnici poskytující 230 cm prostoru na délku, výšku umožňující stánízatmavený interiér pro kvalitnější odpočinek kdykoliv běhen dne, možnost přivést prodlužovací kabel, stabilizační systém pro případ větrného počasí, voděodolné tropiko v elegantních barvách a další vychytávky. 

Patří sem modely Birdland 3P, Birdland 5P, Nevada 4P, Nevada 5P a Montana 6P.

Pinguin - legenda z Náchoda

O značkách

Pinguin patří mezi nejstarší a zároveň nejoblíbenější české výrobce outdoorového a kempingového vybavení.

Historie značky Pinguin

O značkách

Historie produktů značky Pinguin se počala psát kolem roku 1986 v jednopokojovém bytě v Brně.