Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci

Nejedná se pouze o známou zkratku posilovače řízení.

Akrylonitrilbutadienstyren (zkratka ABS) je amorfní termoplastický průmyslový kopolymer, který je odolný vůči mechanickému poškození. Tuhý, houževnatý, málo nasákavý, dle typu odolný proti nízkým i vysokým teplotám, zdravotně nezávadný.

Je odolný vůči kyselinám, hydroxidům, uhlovodíkům, olejům, tukům. Zpracovávat ho lze do teploty 280 °C. Při vyšší teplotě se začne rozkládat. Tepelná odolnost výrobků je do 105 °C.

Mezi nejvýznamnější patří užití při výrobě nábytku, lahví, cestovních kufrů, využití v 3D tisku a při zpracování laminovaných dřevotřískových desek. Vyrábí se z něj také většina kostek LEGO a airsoftových zbraní. ABS je často používán pro výrobu kojeneckých láhví, kde vyniká vysokou tepelnou odolností a zdravotní nezávadností.

ABS neobsahuje bisfenol A.

Merino Impress

Materiály a technologie

Nejdi s davem. Vyšlápni za dokonalostí po svém! Navlékni Merino Impress a užij si každou akci naplno a bez kompromisů. Předveď vnitřní sílu navenek. Zatímco tě 100% vlna té nejvyšší kvality zahřeje na těle, uvnitř si užiješ pocitu vlastní výjimečnosti díky jedinečnému designu.

BlocVent

Materiály a technologie

Merrell Air Cushion®

Materiály a technologie