Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci
ForCamping s.r.o. - vybavení do přírody Menu

Bambusové vlákno

Materiály a technologie

Bambus je pozoruhodně prodyšný. V horku je bambus přirozeně chladný na dotek, tato vlastnost je zachována i pro vlastnosti tkaniny.

Bambusové oblečení je hladké a luxusně pohodlné

Na mikroskopické úrovni má bambusové vlákno oblý povrch. A právě proto je bambusové oblečení velmi hladké a perfektně sedí přímo na kůži. Syntetická vlákna mohou někdy dráždit kůži a také nasakují rychle pachy, k tomu u bambusového oblečení nedochází!

Bambusové oblečení - suché

Vlákna odvádějí pot pryč a udrží vás v pohodlí a suchu. Bambus je nejrychleji rostoucí rostlina na světě, hlavně proto, že má mimořádnou savost, která jí pomáhá rychle růst. V podobě tkaniny si zachovává tyto jedinečné, pozoruhodné vlastnosti. Je 3-4krát savější než bavlna. Vlákna odvádějí vlhkost od těla, která se pak vypařuje, udržuje vás sušší a v pohodlí. V kombinaci s Bamboo Thermo-control vlastnostmi máte v tomto oblečení neuvěřitelně všestranný přírůstek do vašeho šatníku.

Thermo-control

Bambus je pozoruhodně prodyšný. V horku je bambus přirozeně chladný na dotek, a tato vlastnost je zachována i pro vlastnosti tkaniny. Průřez z bambusového vlákna je plný různých mikromezer a mikroděr. Má mnohem lepší absorpci vlhkosti a ventilaci. Je také velmi teplý, zahřeje v chladném počasí, protože ve stejné mikrostruktuře, jako je základní vrstva, teplý vzduch uvízne přímo na kůži.

Bambusové oblečení je pevné a trvanlivé

Opakované testy dokazují, že bambusové vlákno má vysokou vytrvalost. Stejný bambus je používán jako lešení při stavbě mrakodrapů v Hong Kongu. Pro lidi náchylnější k alergiím a jedince s citlivou kůží je bambusové oblečení perfektní. Nedochází k chemickým ošetřením, které mohou dráždit kůži. Vlákno je hladké a kulaté, takže je nedráždivé. Bambusové oděvy dosáhly skóre 50 na stupnici UPF (UV ochranné měřítko), což představuje 98% snížení aktivity UV, které se dostane ke kůži.

Nevýhody bambusu

Vlákno z bambusu je velice jemné a měkké, což dává výrobku jeho jedinečné vlastnosti. Toto je však na úkor jeho mechanické odolnosti při oděru. Stejně jako u jiných prádlových kolekcí i zde platí: Budete-li přímo na tričku nosit batoh, popř. hrubé podšívky dalších vrstev, nešetrně prát apod., začne tričko žmolkovat. Není to funkční závada, ale je to vidět. Bohužel se na opotřebení nevztahuje záruka.

1. 1. 2016

TPR/TPE

Materiály a technologie

TPR je zkratka pro thermoplastic rubber – česky termoplastickou gumu, TPE pak pro termoplastický elastomer. Někteří výrobci používají označení TPR, jiní zase TPE – jedná se však o stejný materiál. Existuje více variant TPR/TPE, avšak výrobci většinou uvádějí pouze obecné označení TPE. Výjimkou je TPE-U, tedy termoplastický polyuretan – ten je u výrobků většinou uváděn jako TPU.

Aircontact

Materiály a technologie

Alfa-Air

Materiály a technologie