Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci
ForCamping s.r.o. - vybavení do přírody Menu

Bambusové vlákno

Materiály a technologie

Bambus je pozoruhodně prodyšný. V horku je bambus přirozeně chladný na dotek, a tato vlastnost je zachována i pro vlatnosti tkaniny.

Bambusové oblečení je hladké a luxusně pohodlné

Na mikroskopické úrovni, má bambusové vlákno  oblý povrch. A právě proto  je bambusové oblečení velmi hladké a perfektně sedí přímo na kůži. Syntetická vlákna mohou někdy dráždit kůži a také nasakují rychle pachy, k tomu u bambusového oblečení nedochází!

Bambusové oblečení - suché

Vlákna odvádějí pot pryč a udrží vás v pohodlí a suchu. Bambus je nejrychleji rostoucí rostlina na světě, hlavně proto, že má mimořádnou savost, která jí pomáhá rychle růst. V podobě tkaniny si zachovává tyto jedinečné, pozoruhodné vlastnosti. Je 3-4 krát více savý než bavlna. Vlákna odvádějí vlhkost od těla, která  se pak vypařuje, udržuje vás sušší a v pohodlí. V kombinaci s Bamboo Thermo-control vlastnostmi, máte v tomto oblečení neuvěřitelně všestranný přírůstek do vašeho šatníku.

Thermo-control

Bambus je pozoruhodně prodyšný. V horku je bambus  přirozeně chladný na dotek, a tato vlastnost je zachována i pro vlatnosti tkaniny. Průřez z bambusového vlákna je plný různých mikromezer a mikroděr. Má mnohem lepší absorpci vlhkosti a ventilaci. Je také velmi teplý v chladném počasí, protože ve stejné mikro struktuře, jako je  základní vrstva, teplý vzduch uvízne přímo na kůži.

Bambusové oblečení je pevné a trvanlivé.

Opakované testy dokazují, že bambusové vlákno má vysokou vytrvalost. Stejný bambus je používán jako  lešení při stavbě mrakodrapů v Hong Kongu. Pro alergii náchylnější a citlivou kůži, je bambusové oblečení perfektní - Nedochází zde k chemickým ošetřením, které mohou dráždit kůži - Vlákno je hladké a kulaté, takže je nedráždivé Bambusové oděvy dosáhli skóre 50 na stupnici UPF (UV ochranné měřítko), což představuje 98% snížení aktivity UV, které se dostane ke kůži.

Nevýhody bambusu

Vlákno z bambusu je velice jemné a měkké. To dává výrobku jeho jedinečné vlastnosti. Toto je však na úkor jeho mechanické odolnosti při oděru. Stejně jako u jiných prádlových kolekcí i zde platí: Budete-li přímo na tričku nosit batoh, popř. hrubé podšívky dalších vrstev, nešetrně prát apod., začne tričko žmolkovat. Není to funkční závada, ale je to vidět. Bohužel na toto se nevztahuje záruka.

1. 1. 2016