Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci

🐺 WARG - Dodatečná sleva 10 % na celou značku při použití kuponu WARG10 Prohlédnout

Bambusové vlákno

Bambus je pozoruhodně prodyšný. V horku je bambus přirozeně chladný na dotek, tato vlastnost je zachována i pro vlastnosti tkaniny.

Bambusové oblečení je hladké a luxusně pohodlné

Na mikroskopické úrovni má bambusové vlákno oblý povrch. A právě proto je bambusové oblečení velmi hladké a perfektně sedí přímo na kůži. Syntetická vlákna mohou někdy dráždit kůži a také nasakují rychle pachy, k tomu u bambusového oblečení nedochází!

Bambusové oblečení - suché

Vlákna odvádějí pot pryč a udrží vás v pohodlí a suchu. Bambus je nejrychleji rostoucí rostlina na světě, hlavně proto, že má mimořádnou savost, která jí pomáhá rychle růst. V podobě tkaniny si zachovává tyto jedinečné, pozoruhodné vlastnosti. Je 3-4krát savější než bavlna. Vlákna odvádějí vlhkost od těla, která se pak vypařuje, udržuje vás sušší a v pohodlí. V kombinaci s Bamboo Thermo-control vlastnostmi máte v tomto oblečení neuvěřitelně všestranný přírůstek do vašeho šatníku.

Thermo-control

Bambus je pozoruhodně prodyšný. V horku je bambus přirozeně chladný na dotek, a tato vlastnost je zachována i pro vlastnosti tkaniny. Průřez z bambusového vlákna je plný různých mikromezer a mikroděr. Má mnohem lepší absorpci vlhkosti a ventilaci. Je také velmi teplý, zahřeje v chladném počasí, protože ve stejné mikrostruktuře, jako je základní vrstva, teplý vzduch uvízne přímo na kůži.

Bambusové oblečení je pevné a trvanlivé

Opakované testy dokazují, že bambusové vlákno má vysokou vytrvalost. Stejný bambus je používán jako lešení při stavbě mrakodrapů v Hong Kongu. Pro lidi náchylnější k alergiím a jedince s citlivou kůží je bambusové oblečení perfektní. Nedochází k chemickým ošetřením, které mohou dráždit kůži. Vlákno je hladké a kulaté, takže je nedráždivé. Bambusové oděvy dosáhly skóre 50 na stupnici UPF (UV ochranné měřítko), což představuje 98% snížení aktivity UV, které se dostane ke kůži.

Nevýhody bambusu

Vlákno z bambusu je velice jemné a měkké, což dává výrobku jeho jedinečné vlastnosti. Toto je však na úkor jeho mechanické odolnosti při oděru. Stejně jako u jiných prádlových kolekcí i zde platí: Budete-li přímo na tričku nosit batoh, popř. hrubé podšívky dalších vrstev, nešetrně prát apod., začne tričko žmolkovat. Není to funkční závada, ale je to vidět. Bohužel se na opotřebení nevztahuje záruka.

Salewa Responsive technology: Vybavení, které vrací energii

Materiály a technologie

Inteligentní tkanina, která vrací energii tělu, to je Responsive. Tuto unikátní technologii od značky Salewa vám představíme na následujících řádcích.

Corespun

Materiály a technologie

Elica

Materiály a technologie

Technologie Elica je unikátní spojení čtyř vrstev tvořících spodní část boty – kopyta boty, vnitřní stélky, mezipodešve a podešve. Elica zajišťuje rovnoměrnější rozložení zátěže na jednotlivé části chodidla během celé fáze kroku. Při došlapu poskytuje technologie AKU Elica extra tlumení v namáhaných partiích chodidla a zajišťuje lepší grip (přilnavost), větší stabilitu a optimální rozložení zátěže.