Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci
ForCamping s.r.o. - vybavení do přírody Menu

Co je to?

Technologie DriClime je síť z bi-komponentní pleteniny, navržená tak, aby mechanicky odváděla vlhkost od pokožky a udržela vás v suchu, teple a pohodlí. 

Jak to funguje?

Tato technologie funguje na základě 3-rozměrného odvodu vlhkosti. Z vnitřní textilie, která se dotýká kůže, je vlhkost odváděna na vnější povrch, kde se šíří do větší plochy, aby byl proces odpařování (sušení) rychlejší. Děje se tak díky struktuře pleteniny na vnitřní straně , kde se kombinují velké struktury s malými vlákny, čímž je zvýšena kapacita plochy pro odvod vlhkosti.  Nejedná se o úpravu, která se smyje nebo se opotřebovává, nýbrž funguje neustále.

Jaké jsou výhody?

Technologie zvyšuje vnitřní pohodlí oděvu tím, že umožňuje uživateli cítit se komfortně v širokém rozsahu teplot a podmínek. Síť zabraňuje kondenzaci vlhkosti na pokožce bez ohledu na úroveň aktivity a díky trojrozměrné struktuře účinně vlhkost odvádí a na vnějším povrchu nechává rychle odpařovat. 

1. 1. 2018

TPR/TPE

Materiály a technologie

TPR je zkratka pro thermoplastic rubber – česky termoplastickou gumu, TPE pak pro termoplastický elastomer. Někteří výrobci používají označení TPR, jiní zase TPE – jedná se však o stejný materiál. Existuje více variant TPR/TPE, avšak výrobci většinou uvádějí pouze obecné označení TPE. Výjimkou je TPE-U, tedy termoplastický polyuretan – ten je u výrobků většinou uváděn jako TPU.

Aircontact

Materiály a technologie

Alfa-Air

Materiály a technologie