Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci

Nemám zájem o slevy a akce, chci lištu skrýt

A.C.D. membrane

A.C.D. MEMBRANE je unikátní nepromokavá membrána renomovaného japonského výrobce. Membrána je použita u nepromokavých kalhot a bund firmy Pinguin.

Materiál, který dýchá 

Membrána A.C .D. nemá póry, čímž se zásadně liší od klasických mikroporézních membrán (např. Gore-Tex). Přesto schopnost propouštět (vydýchat) odpařený pot dosahuje špičkových hodnot. Je to dáno mikrostrukturou membrány ze speciálního polyuretanu (PU), jehož molekulární stavba a vzájemné síly mezi molekulami PU a vody jsou pro tuto funkci optimální. Při tělesné námaze se člověk zahřívá, potí a koncentrace páry pod jeho oděvem narůstá. Když se molekula vodní páry dostane do blízkosti membrány A.C.D., je vtažena mezi molekuly PU a stává se dočasně její součástí (tzn. membrána je hydrofilní). Vlivem vyšší teploty a koncentrace vodních par uvnitř oděvu je odpařený pot plynule protlačován skrz membránu. Jedná se o stejně přirozený jev, jako když voda stéká z vyššího místa na místo níže položené.

Nepromokavost a větruvzdornost:

Mikropóry klasických membrán se na namáhaných místech po čase roztáhnou a propustí vodu. Neporézní membrána A.C.D si však udržuje dostatečnou odolnost k tlaku vody i po letech používání. 100% větruodolnost je nezbytně nutná pro zachování mikroklimatu a tepelného komfortu uživatele.

Životnost a údržba:

Typickým neduhem klasických membrán je postupné ucpávání pórů a tím zhoršující se paropropustnost. Soli a tuky obsažené v potu, špína i prací prostředky se mohou v pórech usazovat a zanášet je. Membrána A.C.D tímto neduhem netrpí. Lze jej prát v pračce i běžnými pracími prostředky, smí se šetrně sušit v sušičce i žehlit. Není vhodné pouze používání aviváže, po vyprání se doporučuje oblečení nekroutit, neodstřeďovat, jen nechat vykapat. 

 

A.C.D. MEMBRANE 2L

Je hydrofilní membrána, která je laminací spojena se svrchním textilním materiálem sportovního oděvu. Tvoří dokonalou ochranu proti nepřízni počasí a současně udržuje stálé mikroklima na povrchu těla v klidu i při intenzivní fyzické zátěži. Byla vyvinuta pro aktivní sporty v přírodě a její parametry uspokojí i ty nejnáročnější požadavky na komfort uživatele.

A.C.D. MEMBRANE 2,5L 

Je velmi lehký membránový materiál vyrobený speciální technologií, kdy membrána na rubové straně látky je natolik odolná proti mechanickému poškození, že ji není třeba chránit podšívkou. Je určen pro výrobu lehkých a velmi sbalitelných oděvů, které můžeme mít vždy sebou v záloze pro případ nepříznivého počasí.

A.C.D. MEMBRANE 3L 

Je tzv. třívrstvý laminát, kdy jsou laminací spojeny následující tři vrstvy: svrchní látka, membrána A.C.D. a spodní ochrana membrány. Takto dosažený materiál je určen pro oděvy do extrémních podmínek, unese ještě vyšší tlak vody, přičemž paropropustnost zůstává zachována jako u dvouvrstvé membrány.

 

Vybíráme pro vás

5 999  (20 %) 4 799 

Porovnat

Pánská lyžařská bunda Kilpi Flip-M

4 799  (60.01 %) 1 919 

Porovnat

5 599  (38.04 %) 3 469 

Porovnat

3 199  (65.02 %) od 1 119 

Porovnat

4 990  (37.9 %) od 3 099 

Porovnat

Pánská péřová bunda Warg Downjack M

3 999  (52.51 %) 1 899 

Porovnat

5 990  (26.56 %) 4 399 

Porovnat

Pánská bunda Zulu Vergio M

2 199  (54.57 %) 999 

Porovnat