Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci

Nemám zájem o slevy a akce, chci lištu skrýt

Jerky

Jerky /ˈdʒɝki/ je sušením konzervované maso. Z veřejně přístupných zdrojů není přesně zřejmé, jaká civilizace začala tuto úpravu užívat nejdříve a nebo ji nejvíce rozšířila, nicméně jisté je, že jak američtí indiáni, tak evropští mořeplavci hojně využívali jeho výhody na svých dlouhých výpravách. Tehdy maso sušili na slunci nebo nad ohněm. Odtud pochází i současný název modifikovaný ze španělského slovo „ch´arqui“.

Jerky bývá nejčastěji hovězí (případně původní bizoní) nebo drůbeží (zejména krůtí) či vepřové. Maso se před přípravou nařeže na tenké plátky, obvykle se marinuje, koření či solí a poté se suší při teplotě mezi 50 a 70 °C. Sušené maso lze skladovat při pokojové teplotě a je dobře stravitelným zdrojem energie a bílkovin vhodným pro rekreační i vrcholové sportovce při intenzivním tréninku. Jerky je vhodné i jako doplněk stravy v průběhu redukčních diet. Jelikož není mastné, je možné jej bez starostí jíst po celý den.

 

Mulesing a při se mu při výběru vlny vyhýbat

Slovníček pojmů

V tomto článku vám vysvětlíme, co to je metoda mulesing, která je poměrně hojně praktikována v chovu ovcí a poradíme vám, jak si vybrat merino vlnu z etických chovů ovcí.

Prodyšnost a paropropustnost

Slovníček pojmů

Vybíráte si outdoorové oblečení, ale neznáte přesný význam některých odbornějších pojmů? V dnešním krátkém článku vám objasníme rovnou dva, a to paropropusnost a prodyšnost. Co to tedy znamená?

Vodní sloupec

Slovníček pojmů

Co je to vodní sloupec a proč se za touto hodnotou tak honíme?