Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci

Jerky

Jerky /ˈdʒɝki/ je sušením konzervované maso. Z veřejně přístupných zdrojů není přesně zřejmé, jaká civilizace začala tuto úpravu užívat nejdříve a nebo ji nejvíce rozšířila, nicméně jisté je, že jak američtí indiáni, tak evropští mořeplavci hojně využívali jeho výhody na svých dlouhých výpravách. Tehdy maso sušili na slunci nebo nad ohněm. Odtud pochází i současný název modifikovaný ze španělského slovo „ch´arqui“.

Jerky bývá nejčastěji hovězí (případně původní bizoní) nebo drůbeží (zejména krůtí) či vepřové. Maso se před přípravou nařeže na tenké plátky, obvykle se marinuje, koření či solí a poté se suší při teplotě mezi 50 a 70 °C. Sušené maso lze skladovat při pokojové teplotě a je dobře stravitelným zdrojem energie a bílkovin vhodným pro rekreační i vrcholové sportovce při intenzivním tréninku. Jerky je vhodné i jako doplněk stravy v průběhu redukčních diet. Jelikož není mastné, je možné jej bez starostí jíst po celý den.

 

Cuin

Slovníček pojmů

Základním parametrem pro určování kvality péřové náplně je plnivost (fill power). V podstatě platí, že čím je peří kvalitnější, tím je nadýchanější a zaujme větší objem.

 

Zámek TSA

Slovníček pojmů

Zámky TSA (Travel Sentry Approved) slouží k snadnému zpřístupnění obsahu odbaveného zavazadla při bezpečnostních kontrolách. Letištní služba TSA (Transportation Security Administration), má právo zkontrolovat obsah zavazadla bez přítomnosti jeho majitele.

Conceal® zip

Slovníček pojmů

CONCEAL® je neviditelný zip, který neruší design oděvů. Je proto vhodný (nejen) pro šaty a sukně, ale i např. do oblasti podpaží (větrací otvory).

CONCEAL_zip.jpg

Vybíráme pro vás

100% Kachní s pomerančem 50 g s masivní dávkou originality od Usušil & Syn. Jerky vyráběné ručně...
Adventure Menu Krůtí jerky je ideální svačina na cesty, do přírody, nebo do práce. 
Skvěle dochucené sušené maso od renomované firmy Jerky patří k novodobým trendům.
Degustační balíček Jamiro´s Jerky vám nabízí všech šest příchuti Jamiro´s Jerky v příhodných balení po...
Ideální svačina na cesty, do přírody, nebo při práci? To přesně vám nabízí uznávaný výrobce Adventure...