Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci
ForCamping s.r.o. - vybavení do přírody Menu

Anglická zkratka RDS znamená Responsible Down Standard (volně přeloženo jako standard týkající se zodpovědného přístupu ohledně zacházení s prachovým peřím). 

RDS je nezávislý, globální a dobrovolně používaný standard týkající se prachového peří, který klade velký důraz na šetrné zacházení se zvířaty. Vlastníkem označení je organizace Textile Exchange, certifikaci uděluje organizace Control Union. Standard RDS byl vytvořen ve spolupráci s ochránci zvířat, oborovými experty, značkami a maloobchodníky.

Tento standard prosazuje osvědčené postupy v oblasti šetrného zacházení se zvířaty. RDS také poskytuje podrobné požadavky na záležitosti týkající se kvality jídla a vody, přístupu k výběhu, zdraví a hygieny zvířat. Z certifikace vyplývá kontrola dodavatelského řetězce od farmy až ke konečným produktům.

Napájení a výdrž baterií

Slovníček pojmů

Naprosto stěžejní parametr. Bez energie vám čelovka svítit nebude. Bohužel jsou mezi údaji výrobců obrovské rozdíly.

Červené světlo

Slovníček pojmů

Některé přístroje jsou vybaveny kromě standardních led diod i červeným světlem. Jeho výhodou je to, že neoslňuje a nepůsobí ostré světelné odrazy od lesklých a hladkých ploch (led, sníh, sklo, voda). Uvítáte ho, pokud běháte s více lidmi a nechcete je při posvícení do jejich obličeje oslepit.

Světelný kužel

Slovníček pojmů

Šíře světelného kužele přímo určuje jak moc velký prostor jste kolem sebe schopni osvítit. Tedy, jak moc se světlo z čelovky rozptyluje do okolí.