Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci

💣 BLACK FRIDAY -30% až -60% na Outdoorové vybavení Prohlédnout

RDS

Anglická zkratka RDS znamená Responsible Down Standard (volně přeloženo jako standard týkající se zodpovědného přístupu ohledně zacházení s prachovým peřím). 

RDS je nezávislý, globální a dobrovolně používaný standard týkající se prachového peří, který klade velký důraz na šetrné zacházení se zvířaty. Vlastníkem označení je organizace Textile Exchange, certifikaci uděluje organizace Control Union. Standard RDS byl vytvořen ve spolupráci s ochránci zvířat, oborovými experty, značkami a maloobchodníky.

Tento standard prosazuje osvědčené postupy v oblasti šetrného zacházení se zvířaty. RDS také poskytuje podrobné požadavky na záležitosti týkající se kvality jídla a vody, přístupu k výběhu, zdraví a hygieny zvířat. Z certifikace vyplývá kontrola dodavatelského řetězce od farmy až ke konečným produktům.

Jerky

Slovníček pojmů

Cuin

Slovníček pojmů

Základním parametrem pro určování kvality péřové náplně je plnivost (fill power). V podstatě platí, že čím je peří kvalitnější, tím je nadýchanější a zaujme větší objem.

 

Zámek TSA

Slovníček pojmů

Zámky TSA (Travel Sentry Approved) slouží k snadnému zpřístupnění obsahu odbaveného zavazadla při bezpečnostních kontrolách. Letištní služba TSA (Transportation Security Administration), má právo zkontrolovat obsah zavazadla bez přítomnosti jeho majitele.