Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci

Nemám zájem o slevy a akce, chci lištu skrýt

RDS

Anglická zkratka RDS znamená Responsible Down Standard (volně přeloženo jako standard týkající se zodpovědného přístupu ohledně zacházení s prachovým peřím). 

RDS je nezávislý, globální a dobrovolně používaný standard týkající se prachového peří, který klade velký důraz na šetrné zacházení se zvířaty. Vlastníkem označení je organizace Textile Exchange, certifikaci uděluje organizace Control Union. Standard RDS byl vytvořen ve spolupráci s ochránci zvířat, oborovými experty, značkami a maloobchodníky.

Tento standard prosazuje osvědčené postupy v oblasti šetrného zacházení se zvířaty. RDS také poskytuje podrobné požadavky na záležitosti týkající se kvality jídla a vody, přístupu k výběhu, zdraví a hygieny zvířat. Z certifikace vyplývá kontrola dodavatelského řetězce od farmy až ke konečným produktům.

Mulesing a při se mu při výběru vlny vyhýbat

Slovníček pojmů

V tomto článku vám vysvětlíme, co to je metoda mulesing, která je poměrně hojně praktikována v chovu ovcí a poradíme vám, jak si vybrat merino vlnu z etických chovů ovcí.

Prodyšnost a paropropustnost

Slovníček pojmů

Vybíráte si outdoorové oblečení, ale neznáte přesný význam některých odbornějších pojmů? V dnešním krátkém článku vám objasníme rovnou dva, a to paropropusnost a prodyšnost. Co to tedy znamená?

Vodní sloupec

Slovníček pojmů

Co je to vodní sloupec a proč se za touto hodnotou tak honíme?