Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci

Nemám zájem o slevy a akce, chci lištu skrýt

Zámek TSA

Zámky TSA (Travel Sentry Approved) slouží k snadnému zpřístupnění obsahu odbaveného zavazadla při bezpečnostních kontrolách. Letištní služba TSA (Transportation Security Administration), má právo zkontrolovat obsah zavazadla bez přítomnosti jeho majitele.

Tyto kontroly se začaly v USA provádět po teroristických útocích 11.9.2001 a první TSA zámky se na zavazadlech objevili v roce 2004. V dnešní době se provádějí na většině letišť po celém světě (včetně českých) a probíhají tak, že zavazadlo, které je pro takovou kontrolu vybráno je kontrolováno bez přítomnosti jeho majitele. Pokud je zamčeno klasickým zámkem bez TSA vložky, je otevřeno násilím, přičemž většinou dojde k poškození zámku nebo jezdce zipu.

TSA zámek tedy umožňuje uzamčení vašeho zavazadla, aniž by hrozilo jeho poškození při možné následné kontrole, která se provádí po odbavení bez přítomnosti majitele, protože pracovník TSA je vybaven univerzálním klíčem k jeho odemčení. 

TSA zámky jsou značeny podle červeného diamantu. V případě kódových zámků jsou opatřeny vložkou, na které je vyraženo číslo univerzálního klíče pro její odemčení. Sadu těchto klíčů mají k dispozici pouze pracovníci TSA. Nikdo jiný, včetně majitele zavazadla, je k dispozici nemá.

Označení TSA zámků

Vybíráme pro vás

560  (50.18 %) 279 

Porovnat

279  (17.92 %) 229 

Porovnat

279  (21.51 %) 219 

Porovnat

419  (23.87 %) 319 

Porovnat

599  (35.06 %) 389 

Porovnat