Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci

❄️Zimní výprodeje jsou v plném proudu! Využijte slevy 30% - 70% na outdoorové a lyžařské vybavení. Prohlédnout

Zámek TSA

Zámky TSA (Travel Sentry Approved) slouží k snadnému zpřístupnění obsahu odbaveného zavazadla při bezpečnostních kontrolách. Letištní služba TSA (Transportation Security Administration), má právo zkontrolovat obsah zavazadla bez přítomnosti jeho majitele.

Tyto kontroly se začaly v USA provádět po teroristických útocích 11.9.2001 a první TSA zámky se na zavazadlech objevili v roce 2004. V dnešní době se provádějí na většině letišť po celém světě (včetně českých) a probíhají tak, že zavazadlo, které je pro takovou kontrolu vybráno je kontrolováno bez přítomnosti jeho majitele. Pokud je zamčeno klasickým zámkem bez TSA vložky, je otevřeno násilím, přičemž většinou dojde k poškození zámku nebo jezdce zipu.

TSA zámek tedy umožňuje uzamčení vašeho zavazadla, aniž by hrozilo jeho poškození při možné následné kontrole, která se provádí po odbavení bez přítomnosti majitele, protože pracovník TSA je vybaven univerzálním klíčem k jeho odemčení. 

TSA zámky jsou značeny podle červeného diamantu. V případě kódových zámků jsou opatřeny vložkou, na které je vyraženo číslo univerzálního klíče pro její odemčení. Sadu těchto klíčů mají k dispozici pouze pracovníci TSA. Nikdo jiný, včetně majitele zavazadla, je k dispozici nemá.

Označení TSA zámků

Jerky

Slovníček pojmů

Cuin

Slovníček pojmů

Základním parametrem pro určování kvality péřové náplně je plnivost (fill power). V podstatě platí, že čím je peří kvalitnější, tím je nadýchanější a zaujme větší objem.

 

Conceal® zip

Slovníček pojmů

CONCEAL® je neviditelný zip, který neruší design oděvů. Je proto vhodný (nejen) pro šaty a sukně, ale i např. do oblasti podpaží (větrací otvory).

CONCEAL_zip.jpg

Vybíráme pro vás

Zámek LifeVenture Sliding Cable Lock s dvoumetrovým ocelovým lankem dokáže zamknout a ochránit všelicos.
Zámek na zavazadla Mini Padlock od značky Lifeventure je skvělou volbou pro ochranu zavazadel před neoprávněným...
Trojkombinační praktický zámek Lifeventure TSA Combi Loc bezpečí vašich zavazadel na cestách. Číselná...
Bezpečnostní zámek Ferrino Lock je ideální pro zabezpečení zavazadel s certifikátem TSA. 
Bezpečnostní zámek Ferrino Lock je ideální pro zabezpečení zavazadel s certifikátem TSA.