Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci

Zámek TSA

Slovníček pojmů

Zámky TSA (Travel Sentry Approved) slouží k snadnému zpřístupnění obsahu odbaveného zavazadla při bezpečnostních kontrolách. Letištní služba TSA (Transportation Security Administration), má právo zkontrolovat obsah zavazadla bez přítomnosti jeho majitele.

Tyto kontroly se začaly v USA provádět po teroristických útocích 11.9.2001 a první TSA zámky se na zavazadlech objevili v roce 2004. V dnešní době se provádějí na většině letišť po celém světě (včetně českých) a probíhají tak, že zavazadlo, které je pro takovou kontrolu vybráno je kontrolováno bez přítomnosti jeho majitele. Pokud je zamčeno klasickým zámkem bez TSA vložky, je otevřeno násilím, přičemž většinou dojde k poškození zámku nebo jezdce zipu.

TSA zámek tedy umožňuje uzamčení vašeho zavazadla, aniž by hrozilo jeho poškození při možné následné kontrole, která se provádí po odbavení bez přítomnosti majitele, protože pracovník TSA je vybaven univerzálním klíčem k jeho odemčení. 

TSA zámky jsou značeny podle červeného diamantu. V případě kódových zámků jsou opatřeny vložkou, na které je vyraženo číslo univerzálního klíče pro její odemčení. Sadu těchto klíčů mají k dispozici pouze pracovníci TSA. Nikdo jiný, včetně majitele zavazadla, je k dispozici nemá.

Označení TSA zámků

Jerky

Slovníček pojmů

Cuin

Slovníček pojmů

Základním parametrem pro určování kvality péřové náplně je plnivost (fill power).  V podstatě platí, že čím je peří kvalitnější, tím je nadýchanější a zaujme větší objem.

 

Conceal® zip

Slovníček pojmů

CONCEAL® je neviditelný zip, který neruší design oděvů. Je proto vhodný (nejen) pro šaty a sukně, ale i např. do oblasti podpaží (větrací otvory).

CONCEAL_zip.jpg

Vybíráme pro vás

Zámek TSA Secure Lock od značky Easy Camp je perfektním bezpečnostním doplňkem k vašim kufrům a taškám...
Obal na batoh Osprey Airporter S ochrání váš batoh o objemu 10–50 l při letecké přepravě zavazadel, nemusíte...
Zámek Easy Camp TSA Luggage Strap na kufr s TSA technologií.
Zámek na zavazadla Mini Padlock od značky Lifeventure je skvělou volbou pro ochranu zavazadel před neoprávněným...
Cestovní zámek Travel Lock značky Sea to Summit s volbou třímístné číselné kombinace a bezpečnostním...