Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci

Nemám zájem o slevy a akce, chci lištu skrýt

Mountain Equipment Glacier 1000 Regular Women's

Dámský spacák

Sleva: -31 % Novinka Doprava zdarma

Dámský spacák Glacier 1000 Women's je velice teplý, prostorný a odolný vůči vlhkosti. Ideálně se hodí pro treky ve vysokých horách s bivaky pod širým nebem nebo ve stanu, ale i na zimní bivaky v záhrabu. 

Vyprodáno

Informace o produktu

Světově uznávaná britská značka Mountain Equipment se již více než 50 let specializuje na výrobu špičkového outdoorového vybavení, ať už se jedná o odolné membránové (Gore-Tex, Drilite), péřové i fleecové oblečení, dále také péřové i syntetikou plněné spacáky a jiné vybavení. Hlavním úkolem výrobků značky Mountain Equipment® je ochránit vás před nepřízní počasí při vašich aktivitách ve volné přírodě a usnadnit a zpříjemnit váš pobyt a činnost v ní. Výrobkům Mountain Equipment důvěřují i ti nejnáročnější světoví sportovci, protože nekompromisně splňují i ty nejvyšší požadavky na termoizolaci, nízkou hmotnost, skladnost a odolnost.

Více o značce

Dámský zimní péřový spacák na bivakování s voděodolnou membránou DRILITE® LOFT pro příjemné spaní v -21 °C.

Kvalitní spánek je jeden ze základních požadavků pro plnohodnotnou regeneraci při každé outdoorové aktivitě. Dámský péřový spacák Mountain Equipment Glacier 1000 Women's má svrchní materiál odolný vůči vodě, větru a je stále výborně prodyšný. Materiál má recyklovanou lícovou tkaninu, takže je navíc i ekologický. Spacák je plněn kachním peřím a spolu s propracovanou konstrukcí ti umožní pohodlný spánek i v -21 °C. Navíc se zárukou 10 let.

Glacier 1000 Women's si vyberete, pokud hledáte opravdu teplý spacák na zimní použití, a ve kterém se příjemně vyspíte v Alpách i na ledovci při velkých mrazech.

Hlavní vlastnosti:

 • povrchový materiál DRILITE® LOFT 30D je lehký, vysoce prodyšný a voděodolný
 • má recyklovanou lícovou tkaninu, takže je navíc i ekologický
 • 950 g kachního peří 90/10 s minimální plnivostí 700 cuin
 • střih Women’s Alpine Fit – volnější střih pro minimální váhu při maximální tepelné efektivitě
 • zonálně strečové švy EXL® pro lepší loft a maximální tepelnou efektivitu
 • trapézoidní komory v oblasti hrudníku, šikmé komory na zbytku spacáku
 • optimalizované rozložení peří a přesný objem pro každou komoru samostatně, přístup “baffle-by-baffle”
 • anatomicky tvarovaná kapuce z 5 komor
 • anatomicky tvarovaná a zkosená oblast chodidel z 6 komor
 • boční léga po celé délce zipu (140 cm) a integrovaný límec kolem krku s jednoduchým magnetickým zapínáním Lode Lock™
 • dodáván spolu s nepromokavým obalem a síťkou na uskladnění
 • velikost regular - pro ženy do 170 cm
 • hmotnost: 1480 g

 

Parametry

Značka Mountain Equipment
Produktová řada Glacier
Zip

Nejčastěji mají spacáky boční zip (L/R), střední zip, šikmý nebo u dekových spacáků zip do "L". U turistických spacáků je součástí zipu zabezpečení proti vnikání chladu (léga). Pokud chcete spacáky spojovat, budete potřebovat jeden s levým průběžným zipem (L) a druhý s pravým (R).

Levý
Pohlaví
Dámské
Hmotnost
1,48 kg
Vnitřní materiál
Supersoft 30
Vnější materiál
Drilite® LOFT
Izolační náplň
Kachní peří
Komfortní teplota (rozsah)

Spodní teplotní hranice, při které je uživatel spacího pytle v uvolněné poloze těla, např. v poloze na zádech, v tepelné rovnováze a nepociťuje chlad. Jedná se o nejnižší teplotu, při které se většina uživatelů v ideálních podmínkách cítí komfortně. Uváděné teploty neberou v úvahu všechny možné variace podmínek používání a individuálních reakcí, a proto by měly být považovány pouze jako vodítko, které pro praktické použití vyžaduje osobní přizpůsobení.

-11 °C a méně
Sbalený rozměr
30x26x23 cm
Komfortní teplota

Spodní teplotní hranice, při které je uživatel spacího pytle v uvolněné poloze těla, např. v poloze na zádech, v tepelné rovnováze a nepociťuje chlad. Jedná se o nejnižší teplotu, při které se většina uživatelů v ideálních podmínkách cítí komfortně. Uváděné teploty neberou v úvahu všechny možné variace podmínek používání a individuálních reakcí, a proto by měly být považovány pouze jako vodítko, které pro praktické použití vyžaduje osobní přizpůsobení.

-11 °C
Limitní teplota

Spodní hranice, při které uživatel spacího pytle, který se přizpůsobí místním podmínkám, a v případě, že leží ve skrčené poloze těla, je schopen spánku bez probuzení chladem. Izolace spacího pytle se mění v závislosti na podmínkách použití (vítr, poloha a oblečení uživatele, izolace podkladu, případná vlhkost ve spacím pytli apod.) a také vnímání chladu je individuální (vliv aklimatizace, fyzický a psychický stav, potrava apod.). Limitní teploty neberou v úvahu všechny možné variace podmínek používání a individuálních reakcí, a proto by měly být považovány pouze jako vodítko, které pro praktické použití vyžaduje osobní přizpůsobení.

-19 °C
Extrémní teplota

Spodní teoretická teplotní hranice, za kterou hrozí nebezpečí poškození zdraví podchlazením, v krajním případě smrt. Izolace spacího pytle se mění v závislosti na podmínkách použití (vítr, poloha a oblečení uživatele, izolace podkladu, případná vlhkost ve spacím pytli apod.) a také vnímání chladu je individuální (vliv aklimatizace, fyzický a psychický stav, potrava apod.). Limitní teploty neberou v úvahu všechny možné variace podmínek používání a individuálních reakcí, a proto by měly být považovány pouze jako vodítko, které pro praktické použití vyžaduje osobní přizpůsobení.

-42 °C
Střih

Dekové spacáky jsou určeny spíše na nenáročné aktivity pro všechny, kteří mají kolem sebe rádi prostor, protože se dají snadno rozepnout na přikrývku. U turistických spacáků se nejčastěji používá tzv. tvar mumie, který mnohem lépe kopíruje tělo, a tím pádem zefektivňuje fungování izolační náplně a snižuje sbalený objem i hmotnost spacáku.

mumie
Typ izolační náplně

Syntetické náplně v podobě dutých vláken nebo mikrovláken fungují na podobném principu a snaží se ve své struktuře udržet co nejvíc vzduchu, a tím lépe izolovat. Univerzální použití a nižší cena je jejich hlavním benefitem. Přírodní péřová náplň je zatím nejvýkonnější tepelný izolant, který nabízí nižší hmotnost a lepší stlačitelnost na úkor vyšší pořizovací ceny. Více ve článku Jak vybrat spacák?

peří
Výška postavy (do)
170 cm
Plnivost

Jedná se o celkovou pružnost a rozpínavost peří, schopnost zaujmout určitý objem, tzn. jak moc se peří nafoukne. Čím větší objem (loft), tím více vzduchu, a tím pádem lepší izolace.

700 cuin
Poměr peří

Poměr prachového peří a malých pírek. 90/10 znamená směs s 90% prachového peří a 10% peří jemného neboli malých pírek. Prachové peří zajišťuje plnivost čili loft (= schopnost zaujmout co největší objem neboli výšku komory spacího pytle v pomyslném řezu, tedy laicky - jak moc se umí spacák "nafouknout" ), více se podílí na hřejivosti, jemná pírka zase zvyšují odolnost peří proti mechanickému namáhání.

90/10
Šířka v ramenou
75 cm
Délka spacáku

Spací pytle se vyrábějí v několika délkách a je důležité včas zjistit, zda je udávaný rozměr v názvu délka spacáku nebo doporučená výška postavy. Volit byste měli spacák o 20–30 cm delší, než je výška postavy. Nejlepší je ho vyzkoušet: lehněte si do spacáku na záda a zapněte se. Když se posadíte, tak vám kapuce spacáku nesmí spadnout z hlavy, ale zároveň nesmí docházet k pnutí.

180 cm
Certifikace

Co všechno znamenají jednotlivé certifikace si můžete přečíst ZDE.

Fair Wear Foundation (FWF) / PFC-free / RDS (Responsible Down Standard)
Záruční doba 2 roky

Podobné

15 390  (33.73 %) 10 199 

Porovnat

11 490  (10.02 %) 10 339 

Porovnat

12 921  (19.98 %) 10 339 

Porovnat

15 500  (33.04 %) 10 379 

Porovnat

10 990  (5.47 %) od 10 389 

Porovnat

10 490  (5.06 %) od 9 959 

Porovnat

10 490  (5.06 %) 9 959 

Porovnat

Porovnat s podobnými produkty