Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci

Nemám zájem o slevy a akce, chci lištu skrýt

Patizon DPRO 290 M (171-185 cm)

Péřový spacák

Vlézt si do spacáku, který téměř hned začne hřát, co více si po celodenních dobrodružstvích přát? Objevujete krásy světa především během léta? Spacák DPRO 290 české značky Patizon jest správná volba.

Vyprodáno

Informace o produktu

Českou firmu Patizon vlastní Lukáš Výtisk a Jan Haráč. Jsou perfekcionisté a fanatici na detail. Navrhují a vyrábějí péřové spací pytleV každém okamžiku chtějí dokonalý produkt jak po stránce funkční, tak zároveň estetické. Spojují nejteplejší husí peří (90/10, cuin 750+), nejlehčí nylonové látky (TOREX™ Airtastic™) od japonské firmy Toray a nejvybroušenější konstrukci. Díky tomu vám mohou nabídnout jedny z nejlepších spacáků na trhu.

Více o značce

Patizon DPRO 290 s délkou 202 cm je ultralehký třísezónní péřový spacák, který využijete na svých dobrodružstvích od května do září (české podmínky). Avšak najde uplatnění také u skialpinistů, které spolehlivě zahřeje na vytápěných i nevytápěních horských chatách. Spacák kromě nízké hmotnosti zaujme také vysokým tepelným komfortem, sbalitelností a technickými vychytávkami, které zpříjemní jakékoliv dobrodružství.

Spacák je vyroben ze špičkového materiálu Pertex Quantum micro ripstop, který je navíc doplněn o ekologicky šetrnou voděodpudivou DWR úpravou, která vás spolehlivě udrží v suchu před ranního rosou či kondenzací ve stanu. Vnitřní část poté tvoří lehký a prodyšný Pertex Quantum (100% nylon). Maximální tepelný komfort zajišťuje nejkvalitnější hypoalergenní kachní peří (IDFL, RDS) s plnivostí minimálně 700+ cuin. Rovnoměrné rozložení výplně zajišťuje konstrukce komor ve tvaru písmene "Z". V oblasti límce okolo anatomicky tvarované kapuce se nachází výplň ze špičkové syntetické izolace Climashield, která lépe odolává vydýchané vlhkosti a brání otlaku od stahovací šňůry.

Mezi další přednosti spacáku patří například inovovaný zip, který se díky napřímení může chlubit lepšími izolačními vlastnostmi a snadnějším zapínáním, menší objem po sbalení, zateplovací límec kolem ramen, zateplovací léga zipu či anatomicky tvarovaný prostor pro nohy (footbox).

Kompresní stahovací vak + látkový vak pro uskladnění - dodávány spolu se spacím pytlem.

Hlavní přednosti spacáku Patizon DPRO:

 • izolace
  • plněn nejkvalitnějším hypoalergenním kachím peřím s certfikáty IDFL a RDS s plnivostí minimálně 700+ cuin
  • “Z” konstrukce komor zaručuje dostatečnou tloušťku izolace v každé poloze
  • izolační náplň je ve spacáku rozložena v poměru 50:50 (horní část : spodní část)
 • materiál
  • vně spacáku špičkový materiál Pertex Quantum micro rispstop s voděodpudivou DWR úpravou (35 g/m2)
  • uvnitř lehká a perfektně prodyšná látka Pertex Quantum - 100% nylon (32 g/m2)
 • konstrukce
  • anatomicky tvarovaný prostor pro nohy pro maximální pohodlí vašich chodidel
  • konstrukce krycího límce brání úniku tepla s unikátním stahováním do tvaru “ulity” bez nutnosti zapínání cvokem či suchým zipem - stačí pouze zapnout zip a stáhnout šňůrku
  • samosvorné stahování vnitřního límce a otvoru na obličej jednou rukou
  • anatomicky tvarovaná kapuce umožňuje pohyb hlavou jak v leže, tak v sedě
  • límec okolo anatomicky tvarované kapuce je naplněný špičkovou syntetickou izolací Climashield, která omezuje únik tepla, lépe odolává vydýchané vlhkosti a brání otlaku od stahovací šňůrky
  • mumiový tvar spacího pytle kopíruje tvar těla, ale oproti G sérii je DPRO pohodlnější – širší v nohách i ramenou.
 • zip
  • rovný poloautomatický zip YKK se dvěma jezdci a s možností spojení dvou spacáků
  • zip má nižší hrubost 3 mm namísto klasických 6 mm kvůli snížení úniku tepla a nižší celkové hmotnosti
  • naducaná zateplovací léga podél celého zipu naplněna peřím eliminuje únik tepla
  • krycí léga podél celé délky zipu proti zadrhávání jezdce
 • další přednosti
  • vnitřní kapsa (20 x 12 cm) pro uchování věcí, které potřebujete mít po ruce, či chráněné proti mrazu
  • oka pro zavěšení spacáku (např. při sušení či skladování)
  • kompresní stahovací vak zmenší objem spacáku až 13x
  • možnost spojení 2 spacáků

Představení spacího pytle Patizon Dpro 290:

Poloautomatický zip od YKK:

Parametry

Značka Patizon
Produktová řada DPRO
Pohlaví
Pánské / Dámské
Hmotnost
605 g
Vnitřní materiál
Pertex Quantum
Vnější materiál
Pertex Quantum micro ripstop s DWR
Izolační náplň
Kachní peří
Sbalený rozměr
19 x 15 cm
Komfortní teplota

Spodní teplotní hranice, při které je uživatel spacího pytle v uvolněné poloze těla, např. v poloze na zádech, v tepelné rovnováze a nepociťuje chlad. Jedná se o nejnižší teplotu, při které se většina uživatelů v ideálních podmínkách cítí komfortně. Uváděné teploty neberou v úvahu všechny možné variace podmínek používání a individuálních reakcí, a proto by měly být považovány pouze jako vodítko, které pro praktické použití vyžaduje osobní přizpůsobení.

3 °C
Limitní teplota

Spodní hranice, při které uživatel spacího pytle, který se přizpůsobí místním podmínkám, a v případě, že leží ve skrčené poloze těla, je schopen spánku bez probuzení chladem. Izolace spacího pytle se mění v závislosti na podmínkách použití (vítr, poloha a oblečení uživatele, izolace podkladu, případná vlhkost ve spacím pytli apod.) a také vnímání chladu je individuální (vliv aklimatizace, fyzický a psychický stav, potrava apod.). Limitní teploty neberou v úvahu všechny možné variace podmínek používání a individuálních reakcí, a proto by měly být považovány pouze jako vodítko, které pro praktické použití vyžaduje osobní přizpůsobení.

-2 °C
Extrémní teplota

Spodní teoretická teplotní hranice, za kterou hrozí nebezpečí poškození zdraví podchlazením, v krajním případě smrt. Izolace spacího pytle se mění v závislosti na podmínkách použití (vítr, poloha a oblečení uživatele, izolace podkladu, případná vlhkost ve spacím pytli apod.) a také vnímání chladu je individuální (vliv aklimatizace, fyzický a psychický stav, potrava apod.). Limitní teploty neberou v úvahu všechny možné variace podmínek používání a individuálních reakcí, a proto by měly být považovány pouze jako vodítko, které pro praktické použití vyžaduje osobní přizpůsobení.

-18 °C
Střih

Dekové spacáky jsou určeny spíše na nenáročné aktivity pro všechny, kteří mají kolem sebe rádi prostor, protože se dají snadno rozepnout na přikrývku. U turistických spacáků se nejčastěji používá tzv. tvar mumie, který mnohem lépe kopíruje tělo, a tím pádem zefektivňuje fungování izolační náplně a snižuje sbalený objem i hmotnost spacáku.

mumie
Typ izolační náplně

Syntetické náplně v podobě dutých vláken nebo mikrovláken fungují na podobném principu a snaží se ve své struktuře udržet co nejvíc vzduchu, a tím lépe izolovat. Univerzální použití a nižší cena je jejich hlavním benefitem. Přírodní péřová náplň je zatím nejvýkonnější tepelný izolant, který nabízí nižší hmotnost a lepší stlačitelnost na úkor vyšší pořizovací ceny. Více ve článku Jak vybrat spacák?

peří
Možnost spojení
Ano
Výška postavy (do)
185 cm
Hmotnost náplně
290 g/m²
Plnivost

Jedná se o celkovou pružnost a rozpínavost peří, schopnost zaujmout určitý objem, tzn. jak moc se peří nafoukne. Čím větší objem (loft), tím více vzduchu, a tím pádem lepší izolace.

700 cuin
Poměr peří

Poměr prachového peří a malých pírek. 90/10 znamená směs s 90% prachového peří a 10% peří jemného neboli malých pírek. Prachové peří zajišťuje plnivost čili loft (= schopnost zaujmout co největší objem neboli výšku komory spacího pytle v pomyslném řezu, tedy laicky - jak moc se umí spacák "nafouknout" ), více se podílí na hřejivosti, jemná pírka zase zvyšují odolnost peří proti mechanickému namáhání.

90/10
Šířka v nohách
32 cm
Šířka v ramenou
67 cm
Záruční doba 2 roky

Podobné

5 199  (28.85 %) 3 699 

Porovnat

3 799  (31.59 %) 2 599 

Porovnat

8 479  (5.9 %) 7 979 

Porovnat

8 479  (5.9 %) 7 979 

Porovnat

8 479  (5.9 %) 7 979 

Porovnat

9 799  (18.98 %) 7 939 

Porovnat

9 799  (18.37 %) 7 999 

Porovnat

10 999  (27.09 %) 8 019 

Porovnat

Porovnat s podobnými produkty