Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci
ForCamping s.r.o. - vybavení do přírody Menu

Podporujeme

Podporujeme sportovní, turistické a cestovatelské akce. Také dobroduhy a šílence všeho druhu, kteří se rozhodli uskutečnit svůj sen a my můžeme být - aspoň zprostředkovaně - u toho. A pomáháme i dalším projektům a lidem, kde cítíme, že to má smysl.

 

CESTOVATELÉ, DOBRODRUZI, ŠÍLENCI

SRDCAŘI - Sever Evropy

Srdcaři jsou zkušení cestovatelé, kameramani, fotografové, potápěči, horolezci a dobrodruzi. Tým tvoří Lucie Výborná, Jan Tutoky, Miroslav Náplava a Ondřej Hošek, které doprovází další profesionálové z různých oborů, např. Miroslav Zikmund, Petr Horký a další. Mají za sebou 25 let cestování do všech koutů světa. V poslední době jezdí především expedičním 12 tunovým kamionem MAN. Jsou plně vybaveni vlastní technikou od dronů až po filmovou střižnu a výsledky své práce prezentují vinteraktivním cestovatelském magazínu, ale mají za sebou i spolupráci se stream.cz nebo Prima Zoom. Srdcaři se nyní pouští do nového projektu - Srdcaři na Severu. Výsledkem bude uvedení 10 dílného seriálu na Prima Zoom a následně filmu do kin. Natáčení je plánováno na léta 2018 - 2020 a cesty povedou do Ruské Karélie, Finska, Švédska, Norska a na Island. 4camping.cz se stal partnerem projektu na celé 3 roky.

Expedice Kolem světa Žigulem

Středoasijská Pamir Highway, jihoamerická silnice smrti, hory, pouště, tropy, Ohňová země, to vše a mnohem víc zvládli za necelých deset měsíců Petr Javůrek a Filip Vogel, dva dobrodruzi z Čestic na Rychnovsku a jejich 42 let stará Lada Vaz 2101. Od dubna 2017 do března 2018 navštívili 30 zemí na 4 kontinentech a ujeli téměř 56 000 km.

Oběh republiky - 50 maratonů v 50 dnech

Jiří Kadeřábek je zakladatel (R)evolution Movement, první trenér MOVNAT metodiky přirozeného pohybu v Čechách a trenér Born to Run běžecké techniky. Jirka si dal za cíl oběhnout Českou republiku (2152,2 km) přes nejkrásnější místa našeho pohraničí. Svůj sen si splnil mezi 29.4. a 17.6., když každý z 50 dní uběhl maraton a kousek.

Výstup na Pik Lenin (7134 m)

Kateřina Mandulová je horolezkyně a cestovatelka. Účastnila se expedice na Pik Komunisma 7495 m, Pik Korženěvské 7150 m, Aconcaguu 6960 m, Chan Tengri 6995 m, Lamo Sche 6100 m a zdolala několik dalších šestitisícových vrcholů. Katka usiluje o prestižní titul Sněžný leopard, tím jsou oceňováni horolezci, kteří vystoupili na 5 sedmitisicových vrcholů bývalého SSSR. Již dříve zdolala tři z nich a letos v létě se s naší podporou pokusí o výstup na vrchol Pik Lenin, který leží na hranici mezi Tádžikistánem a Kyrgyzstánem a v obou zemích je druhým nejvyšším vrcholem.

Série motocyklových expedic Visual MotoTravel - Five Continets Adventure

Expedice na jejímž konci Michal Prskavec na svém motocyklu projede pět kontinentů. Michalovou vášní je kamera a fotografie, proto své dobrodružství, lidi, přírodu a vše, co na svých výpravách zažije, dokumentuje, aby mohly později vzniknout cestovatelské filmy. Zatímco loni se vydal přes Turecko do Íránu, letos to je Rusko, Mongolsko a Kyrgyzstán.

Kniha Jaromíra M. Červenky Barevné rozcestníky – Netradiční toulky současnou Asií

Jaromír Míra Červenka je nezávislý novinář, spisovatel, fotograf a cestovatel. V současnosti se věnuje barevné i čb fotografii, jeho fotografické práce se opakovaně staly součástí výstavních přehlídek Czech Press Photo, spolupracuje s několika nakladatelstvími a časopisy, vydává cestopisnou literaturu a s oblibou také píše dětské knížky. Na vydávání Mírových knih se finančně podílíme již mnoho let. Aktuálně pak na nové knize Barevné rozcestníky, která nás zavede do opomíjených míst jeho milované Asie, kam se vrací prakticky každoročně.

 

SPORT

Lukáš Pollert

Úspěšný lékař a bývalý český a československý vodní slalomář a kanoista, který vybojoval zlatou medaili na Letních olympijských hrách 1992 v Barceloně, stříbro na Olympiádě v Atlantě 1996, má také stříbrnou medaili z Mistrovství světa v roce 1997 nebo dvě stříbra a dva bronzy z evropských šampionátů. Kariéru ukončil v roce 2000, aby se mohl věnovat lékařství, byť mohl na špičkové úrovni ještě několik let závodit. Nadále je aktivním sportovcem. S partnerkou a svými šesti dětmi je velkým fanouškem kempování. Lukáš je charismatickou osobností s vlastním názorem, která si jde v životě svou vlastní cestou, stejně jako firma ForCamping.

Házenkářky DHC Slavia Praha, mladší žačky

Házenkářky Slavia Praha mají za sebou úspěšnou sezónu, když se staly Mistryněmi ČR v mladších žačkách v házenkářském desetiboji, vítězkami největšího mládežnického venkovního turnaje - Memoriálu Karla Šulce i vítězkami Pražského přeboru mladších žaček. Skvělé výsledky si připsaly i na největším halovém světovém turnaji Prague handbal cup nebo na Mezinárodním mistrovství Slovenska. A proč zrovna házená, když k ní nemáme vztah? Protože děvčatům vypadl před sezónou sponzor a my je nechtěli nechat ve štychu.

WOCO Vrchařská koruna Valašska

Celoroční soutěž pro milovníky cyklistiky na Valašsku, jehož účastníci v časovém období duben - listopad zdolávají předem vypsaných 20 vrcholů na Valašsku a v blízkém okolí. ForCamping je partnerem od roku 2013. Projekt se od té doby rozrostl z 21 účastníků do dnešních více než tisíc.

 

AKCE

Mezinárodní horolezecký filmový festival

Soutěžní přehlídka profesionálních a amatérských filmů z celého světa s horolezeckou i jinou sportovní tématikou. Festival má v Teplicích nad Metují dlouholetou tradici a těší se velké oblibě u českých i zahraničních návštěvníků, kteří našli zalíbení v extrémních sportech, a to zejména v těch, které se provozují ve volné přírodě. Součástí je i sportovní doprovodný program (bouldering, spár, lajny …) nebo koncerty kapel. Od letošního roku se stáváme partnerem festivalu.

Cestovatelský festival Kolem Světa

Největší cestovatelský festival v ČR s 16-ti letou historií je mixem přednášek známých cestovatelů, fotografů a filmařů, uměleckých vystoupení, výstav fotografií, ochutnávek exotických jídel a dalšího doprovodného programu.

Cestovatelský festival OBZORY

Dvoudenní cestovatelský a outdoorový festival v Praze plný přednášek, filmů, workshopů a zajímavých osobností, cestovatelů, horolezců a dobrodruhů.

Hudební festival Rockový slunovrat, Řevnice

Dva dny plné nezapomenutelných show kapel zvučných jmen, ale i pohody v lese díky jedinečnému areálu Lesního divadla a přilehlého okolí uprostřed brdských lesů, kam letos zavítalo 5000 návštěvníků. Nocování v lese k této akci patří. Letošní novinkou byla možnost pronajmout si stan ve stanovém městečku, které jsme zde - jako partneři festivali - vybudovali.

Summer X Fest tour

Show letních extrémních sportů (freestyle BMX, skateboarding, freestyle scootering) v podání předních sportovců doplněná o atraktivní program, která každoročně probíhá v rekreačních areálech Aquapark Žamberk, Landal Marina Lipno (Lipno nad Vltavou), Camping Vranovská pláž (Vranov nad Dyjí) a ATC Merkur (Pasohlávky).

Veletrhy a výstavy

- Veletrh cestovního ruchu Holiday World Praha

- Veletrhy cestovního ruchu GO a turistických možností v regionech REGIONTOUR Brno

- Výstava obytných automobilů a karavanů For Caravan a lodí a vodních sportů For Boat Praha

- Výstava karavanů a obytných automobilů Caravaning Brno a festival sportu SPORT Life Brno

 

NEZISKOVKY

Dobrý anděl

Nadace, která pomáhá pravidelnými měsíčními příspěvky rodinám s dětmi v tíživé situaci, kde rodič nebo některé z dětí onemocněli rakovinou nebo jinou závažnou nemocí. Dobrým andělem jsme od roku 2014.

 

SOCIÁLNÍ SÍTĚ

Loudavým krokem

Lukáš a Lucka jsou cestovatelé a digitální nomádi, pracují on-line a o svých cestách píší, natáčí a fotí. Jejich projekt Loudavým krokem si vybudoval aktivní komunitu a jejich kombinované dosahy na všech platformách jsou ve stovkách tisících za měsíc. V létě vyráží za naší podpory na elektrokolech napříč Evropou a na podzim pak do Jižní Ameriky na backpacking.

Youtubeři - Vojtěch Komárek bushcraft & V přírodě s Petrem

Vojta na kanálu VojtěchKomárek bushcraft uveřejňuje videa se zálesáckou tématikou, z pozorování zvěře a výletů. Od dětství chodil do přírody a byl skaut, naplno se zájmu zvaném bushcraft začal věnovat až ve svých 20 letech. Od té doby je v přírodě téměř pořád a v posledních letech natáčí videa, ve kterých lidem ukazuje, jak si to v přírodě užít.

Také na kanálu V přírodě s Petrem je spousta skvělých videí z toulek přírodou, zálesácké rady a recenze.

Jana Ščamburová, travel instagrammerka

Jana se intenzivně věnuje cestování a své zážitky zprostředkovává publiku prostřednictvím instagramového profilu @withthebagonmyback. Po ročním cestování Austrálií a Novým Zélandem se aktuálně vydává na dvouměsíční expedici na sever Evropy. Její cesta je navíc lehce netradiční - nemá žádný plán, jen jednu letenku do Norska a v kapse pár drobných, takže o zážitky z low cost cesty bude postaráno.