Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci
  • Prodloužená lhůta na výměnu

PODPORUJEME

Jsme hrdí na to, že se díky nám některým sportovcům, dobrodruhům a nadšencům daří plnit své sny. Podporujeme také kulturní, sportovní, turistické a cestovatelské akce, stejně jako pomáháme společensky prospěšným iniciativám skupin i jednotlivců, všude tam, kde cítíme, že to má smysl.

CESTOVATELÉ, DOBRODRUZI, ŠÍLENCI

Berkovi na kole

Olda a Veronika Berkovi spolu se svými dětmi, 6-ti letým Olíkem a 3-letým Vojtíškem, propadli cestování na kolech. Prvotním impulsem bylo 1.500 km po Labské cyklostezce v r. 2016, kdy Vojtovi ještě nebyl ani rok a cestu strávil v cyklovozíku. V dalších 2 letech následovaly další cesty - z Budapešti do Alp (15 dnů, našlapáno 1.000 km) Baltic Trip z Berlína na Rujánu, Usedom a domů (17 dnů, 1.500 km), okolo Dánska (23 dnů, 1.700 km), cesta od Vltavy k Dunaji (8 dnů, 650 km) a především Scandinavia tour přes Finsko, Alandy, Švédsko, Dánsko, Německo do Čech (37 dnů, 2.500 km), kterou už starší Olík zvládl na vlastním kole. Letos se Berkovi chystají na svou vůbec největší výpravu. Za 6 měsíců, od dubna do září, projedou Rakousko, Itálii, Španělsko, Francii, Nizozemí, Anglii, Skotsko, Irsko a část Německa. Jsme rádi, že můžeme být partnery jejich dobrodružství, ze kterého vám budeme přinášet řadu reportáží, fotek a tipů, jak cestovat s dětmi.

SRDCAŘI - Sever Evropy

Srdcaři jsou zkušení cestovatelé, kameramani, fotografové, potápěči, horolezci a dobrodruzi. Tým tvoří Lucie Výborná, Jan Tutoky, Miroslav Náplava a Ondřej Hošek, které doprovází další profesionálové z různých oborů, např. Miroslav Zikmund, Petr Horký a další. Mají za sebou 25 let cestování do všech koutů světa. V poslední době jezdí především expedičním 12 tunovým kamionem MAN. Jsou plně vybaveni vlastní technikou od dronů až po filmovou střižnu a výsledky své práce prezentují vinteraktivním cestovatelském magazínu, ale mají za sebou i spolupráci se stream.cz nebo Prima Zoom. Srdcaři se nyní pouští do nového projektu - Srdcaři na Severu. Výsledkem bude uvedení 10 dílného seriálu na Prima Zoom a následně filmu do kin. Natáčení je plánováno na léta 2018 - 2020 a cesty povedou do Ruské Karélie, Finska, Švédska, Norska a na Island. 4camping.cz se stal partnerem projektu na celé 3 roky.

Cestovatel Andrej Urbanec

Andrej Urbanec miloval výlety do přírody už jako malý chlapec. Postupem času vyměnil malé kopce za vesnicí za vysokohorské štíty a cestování se stalo jeho životní vášní. Procestoval Maroko, Nový Zéland, Kanadu, Bolívii, Kolumbii... Celkem navštívil už úctyhodných 61 různých zemí a na svém cestovatelském seznamu má mnohé další - Venezuelu, Madagaskar nebo třeba Nepál. Nejblíže je momentálně cesta do Afriky. Na Andrejovi zážitky z cest a testování produktů se již brzy můžete těšit na našem webu.

LADOBORCI

LADOBORCI jsou 3 kamarádi z Vysočiny, kteří vyrážejí na cesty v legendárním sovětském automobilu značky Lada. Každý z nich má v týmu svoji nezastupitelnou roli - Lukáš se vyzná v autech, Jan má na starosti komunikaci s místními a Radek je iniciátorem celého projektu. Bohužel i jim pandemie zhatila plány a cestu kolem Černého moře museli odložit na rok 2021, kdy už snad bude svět zase v pořádku. Cestování se ale nevzdávají, ve svojí Matildě budou objíždět méně známá místa v Čechách i na Slovensku. Třeba je během prázdninového putování potkáte i vy.

Liberta Tour

Myšlenkou projektu Liberta Tour je cestovaní, dobrodružství a poznávání nových kultur, zvyků, tradic a lidí. Parta pěti Slováků se rozhodla cestovat po světe na méně obvyklých dopravních prostředcích. Tým tvoří tři cyklisté, které v doprovodném autě doplňují kameraman a šofér. Na cestování si vybrali staré městské kolo značky Liberta pocházející z Továrny dětských vozidel v Liberci. Je to kolo, které bylo navrženo především na ježdění po městě, proto neposkytuje velký komfort na dlouhé trasy a nezpevněné cesty. Kluci mají za sebou 860 km cestu do Chorvatska z roku 2015 a o rok později dojeli na svých Libertách až do 1457 km vzdálené ukrajinské Oděsy. Z obou cest vznikly cestopisné filmy i velké množství fotografií. Letos plánují cestu z Maďarska do Řecka, na které je 4camping.cz bude hrdě podporovat.

Expedice Kolem světa Žigulem

Středoasijská Pamir Highway, jihoamerická silnice smrti, hory, pouště, tropy, Ohňová země, to vše a mnohem víc zvládli za necelých deset měsíců Petr Javůrek a Filip Vogel, dva dobrodruzi z Čestic na Rychnovsku a jejich 42 let stará Lada Vaz 2101. Od dubna 2017 do března 2018 navštívili 30 zemí na 4 kontinentech a ujeli téměř 56 000 km.

Jiří Kadeřábek - Oběh republiky - 50 maratonů v 50 dnech

Jiří Kadeřábek je zakladatel (R)evolution Movement, první trenér MOVNAT metodiky přirozeného pohybu v Čechách a trenér Born to Run běžecké techniky. Jirka si dal za cíl oběhnout Českou republiku (2152,2 km) přes nejkrásnější místa našeho pohraničí. Svůj sen si splnil mezi 29.4. a 17.6., když každý z 50 dní uběhl maraton a kousek.

Kateřina Mandulová - Výstup na Pik Lenin (7134 m)

Kateřina Mandulová je horolezkyně a cestovatelka. Účastnila se expedice na Pik Komunisma 7495 m n.m., Pik Korženěvské 7150 m n.m., Aconcaguu 6960 m n.m., Chan Tengri 6995 m n.m., Lamo Sche 6100 m n.m. a zdolala několik dalších šestitisícových vrcholů. Katka usiluje o prestižní titul Sněžný leopard, tím jsou oceňováni horolezci, kteří vystoupili na 5 sedmitisícových vrcholů bývalého SSSR. Již dříve zdolala tři z nich a letos v létě se s naší podporou pokusí o výstup na vrchol Pik Lenin, který leží na hranici mezi Tádžikistánem a Kyrgyzstánem a v obou zemích je druhým nejvyšším vrcholem.

Michal Prskavec - motocyklové expedice Visual MotoTravel - Five Continets Adventure

Expedice na jejímž konci Michal Prskavec na svém motocyklu projede pět kontinentů. Michalovou vášní je kamera a fotografie, proto své dobrodružství, lidi, přírodu a vše, co na svých výpravách zažije, dokumentuje, aby mohly později vzniknout cestovatelské filmy. 4Camping.cz podporuje už jeho 3. expedici, ta první vedla přes Turecko do Íránu. Druhá směřovala na východ do Ruska, Mongolska a Kyrgyzstánu a nejnověji se Michal chystá na motocyklu Royal Enfield projet Indii od jihu k severu, až do Nepálu.

Jaromír M. Červenka - kniha Barevné rozcestníky – Netradiční toulky současnou Asií

Jaromír Míra Červenka je nezávislý novinář, spisovatel, fotograf a cestovatel. V současnosti se věnuje barevné i čb fotografii, jeho fotografické práce se opakovaně staly součástí výstavních přehlídek Czech Press Photo, spolupracuje s několika nakladatelstvími a časopisy, vydává cestopisnou literaturu a s oblibou také píše dětské knížky. Na vydávání Mírových knih se finančně podílíme již mnoho let. Aktuálně pak na nové knize Barevné rozcestníky, která nás zavede do opomíjených míst jeho milované Asie, kam se vrací prakticky každoročně.

Adéla Ježková - adley photography

Adéla je velmi šikovná lifestyle, produktová a portrétní fotografka, milující svého psa a výlety do lesů. Praktikuje jógu, ráda vaří a stará se o květiny. Její vášní je ale především cestování a fotografování během cest. S přítelem Lukášem procestovaly Island, Oregon, Kanadu, Kalifornii a mnoho dalších zajímavých a vzdálených míst.

SPORTOVNÍ UDÁLOSTI A OSOBNOSTI

Lukáš Pollert

Úspěšný lékař a bývalý český a československý vodní slalomář a kanoista, který vybojoval zlatou medaili na Letních olympijských hrách 1992 v Barceloně, stříbro na Olympiádě v Atlantě 1996, má také stříbrnou medaili z Mistrovství světa v roce 1997 nebo dvě stříbra a dva bronzy z evropských šampionátů. Kariéru ukončil v roce 2000, aby se mohl věnovat lékařství, byť mohl na špičkové úrovni ještě několik let závodit. Nadále je aktivním sportovcem. S partnerkou a svými šesti dětmi je velkým fanouškem kempování. Lukáš je charismatickou osobností s vlastním názorem, která si jde v životě svou vlastní cestou, stejně jako firma ForCamping.

Jan Svoboda

Musher Jan Svoboda už jako dítě rád sportoval a dokonce to dotáhl až do Slavie Praha. Jeho fotbalovou kariéru, ale v 21 letech, přerušil úraz - utrhl si vazy v koleni a s fotbalem musel skončit. I přes tyto komplikace to nevzdal a začal se věnovat kynologickému sportu - agility. To ho ale nenaplňovalo, a tak se postupem času dostal k mushingu, ke kterému vždycky inklinoval, a ve kterém spojil svoji dobrodružnou povahu a lásku ke psům. Se svými psy dosáhl mnoha úspěchů, mimo jiné je také dvojnásobným mistrem České republiky ve sprintu.

SkiTour 2019

SkiTour je největší seriál běhů na lyžích u nás, který se koná od ledna do konce února v Jizerských horách, na Šumavě, v Orlických horách, v Beskydech a v Jeseníkách. Seriál zahajuje jedinečný bedřichovský závod s čelovkami Night Light Marathon, následuje Kašperská 30 v Churáňově, Orlický maraton v Deštném v Orlických horách, legendární Jizerská 50 v Bedřichově, Karlovská 50 ve Velkých Karlovicích a na závěr JeLyMan na Paprsku. Akci podporujeme spolu s partnerskou firmou NORTHFINDER.

Házenkářky DHC Slavia Praha, mladší žačky

Házenkářky Slavia Praha mají za sebou úspěšnou sezónu, když se staly Mistryněmi ČR v mladších žačkách v házenkářském desetiboji, vítězkami největšího mládežnického venkovního turnaje - Memoriálu Karla Šulce i vítězkami Pražského přeboru mladších žaček. Skvělé výsledky si připsaly i na největším halovém světovém turnaji Prague handbal cup nebo na Mezinárodním mistrovství Slovenska. A proč zrovna házená, když k ní nemáme vztah? Protože děvčatům vypadl před sezónou sponzor a my je nechtěli nechat ve štychu.

Vrchařská koruna Valašska

Celoroční soutěž pro milovníky cyklistiky na Valašsku, jehož účastníci v časovém období duben - listopad zdolávají předem vypsaných 20 vrcholů na Valašsku a v blízkém okolí. ForCamping je partnerem od roku 2013. Projekt se od té doby rozrostl z 21 účastníků do dnešních více než tisíc.

Memoriál Honzy Sovy Hýbla

Závod ve snowboardcrossu a skicrossu vznikl jako vzpomínka na kamaráda, který hodně předčasně a náhle opustil náš svět. Na memoriálu se každoročně představuje na 60 závodníků především z Orlických hor. Soutěží se celkem v pěti kategoriích - muži a ženy snbcross, muži a ženy skicross a dětský slalom. "Při závodech nejde v první řadě o krvelačný boj, ale o zábavu a atmosféru. Nepodporujeme přehnanou rivalitu ani nevraživost vůči soupeřům, které by mohly vést třeba až ke zranění závodníků.", uzavírá představení závodu hlavní organizátor Qěták.

Adršpach highline meeting

Na první pohled cize vypadající označení „slackline“ skrývá sportovní disciplínu, se kterou se již každý z nás jistě někdy setkal. Laicky řečeno se jedná o staré známé "chození po provaze." Spřežka v sobě spojuje slovo "slack" (tj. povolený) a "line" (tj. šňůra). Vojtu Malafa, Jakuba Krecbacha a Máru Oubrechta pocházející z adršpašsko-teplického kraje spojila tato vášeň natolik, že se začali scházet častěji a v r. 2010 založili vlastní slackline tým. Kluci se však zaměřují především na jeho královskou disciplínu a tou je highline.

Doby Tatry - Zdolej 6 štítů za 3 měsíce

Více než 5000 účastníků všech věkových kategorií přilákal první ročník soutěže Doby Tatry - další akce, kterou se 4camping rozhodl podpořit. Od července do září dobývali soutěžící 6 tatranských štítů, nahrávali fotky z vrcholů na web a soutěžili o spoustu hodnotných cen.

KULTURNÍ A SPOLEČENSKÉ AKCE

Mezinárodní filmový festival Expediční kamera

Mezinárodní filmový festival Expediční kamera je svým rozsahem největší cestovatelskou a outdoorovou akcí v ČR. Již od roku 2009 přináší k divákům ty nejlepší cestovatelské a dobrodružné filmy sezóny z celého světa i z domácí produkce. Díky místním spolupořadatelům se festival dostane do moderních multikin, ale i do útulných sokoloven, kaváren a klubů - jejich seznam najdete ZDE.

Mezinárodní horolezecký filmový festival

Soutěžní přehlídka profesionálních a amatérských filmů z celého světa s horolezeckou i jinou sportovní tématikou. Festival má v Teplicích nad Metují dlouholetou tradici a těší se velké oblibě u českých i zahraničních návštěvníků, kteří našli zalíbení v extrémních sportech, a to zejména v těch, které se provozují ve volné přírodě. Součástí je i sportovní doprovodný program (bouldering, spár, lajny …) nebo koncerty kapel. Od letošního roku se stáváme partnerem festivalu.

Cestovatelský festival Kolem Světa

Největší cestovatelský festival v ČR s 16-ti letou historií je mixem přednášek známých cestovatelů, fotografů a filmařů, uměleckých vystoupení, výstav fotografií, ochutnávek exotických jídel a dalšího doprovodného programu.

Cestovatelský festival OBZORY

Dvoudenní cestovatelský a outdoorový festival v Praze plný přednášek, filmů, workshopů a zajímavých osobností, cestovatelů, horolezců a dobrodruhů.

Hudební festival Rockový slunovrat, Řevnice

Dva dny plné nezapomenutelných show kapel zvučných jmen, ale i pohody v lese díky jedinečnému areálu Lesního divadla a přilehlého okolí uprostřed brdských lesů, kam letos zavítalo 5000 návštěvníků. Nocování v lese k této akci patří. Letošní novinkou byla možnost pronajmout si stan ve stanovém městečku, které jsme zde - jako partneři festivalu - vybudovali.

Summer X Fest tour

Show letních extrémních sportů (freestyle BMX, skateboarding, freestyle scootering) v podání předních sportovců doplněná o atraktivní program, která každoročně probíhá v rekreačních areálech Aquapark Žamberk, Landal Marina Lipno (Lipno nad Vltavou), Camping Vranovská pláž (Vranov nad Dyjí) a ATC Merkur (Pasohlávky).

Veletrhy a výstavy

Holiday World Praha - veletrh cestovního ruchu GO a REGIONTOUR Brno - veletrhy cestovního ruchu a turistických možností v regionech For Caravan - výstava obytných automobilů a karavanů For Boat Praha - výstava lodí a vodních sportů Caravaning Brno - výstava karavanů a obytných automobilů SPORT Life Brno - festival sportu a životního stylu

NEZISKOVKY, ORGANIZACE, SPOLKY

Dobrý anděl

Nadace, která pomáhá pravidelnými měsíčními příspěvky rodinám s dětmi v tíživé situaci, kde rodič nebo některé z dětí onemocněli rakovinou nebo jinou závažnou nemocí. Dobrým andělem jsme od roku 2014.

Lesní glamping

Objevili jsme jedno úžasné místo - glampignový stan, les, klid, zpěv ptáků... a to vše s komfortním zázemím na vás čeká v Pěčíne v Orlických horách nedaleko Rychnova nad Kněžnou. Nádherné ubytování v přírodě, které v sobě snoubí romantiku spaní ve stanu s pohodlím, které najdete v hotelovém pokoji. To a ještě víc je Lesní glamping.

Alpenverein OEAV.CZ

Historie rakouského Alpenverein sahá až do roku 1862. Původní myšlenkou bylo objevování Alp a cestování jimi a především přiblížení hor široké veřejnosti. V současné době spravuje Alpenverein v Rakousku 40 000 km stezek a 230 chat. V České republice zastupuje Alpenverein kancelář OEAV.CZ a má zde mnoho členů. Češi si Alpenverein oblíbili díky spoustě zajímavých výhod, zejména balíku pojistek, které jsou v členském poplatku automaticky zahrnuty. 4camping.cz má pro všechny držitele členské karty pro rok 2020 exkluzivní slevu 7 % na nákup veškerého, i zlevněného, zboží a zboží ve výprodeji.

Lesní školka Cesta Malého stromu

Cesta Malého stromu vznikla v létě 2011 na myšlence lesních mateřských škol. Jejím cílem je podporovat a vychovávat děti k šetrnému přístupu a úctě k přírodě, podporovat zdravý životní styl, principy trvale udržitelného rozvoje a zásady ekologické výchovy po vzoru knihy Forresta Cartera - Škola Malého stromu.

Turistický oddíl TOM 1018 Magneti z Kamenického Šenova

Turistický oddíl, ve kterém děti vyrůstají prakticky od první třídy a ve kterém se věnují hlavně turistice. Protože se vydávají i na delší výlety úplně mimo civilizaci, rádi jsme jim v rámci akce Tajný výlet poskytli ke školení a názorným ukázkám prostory naší prodejny a vybavení, které by měli poznat, než se do divočiny vypraví.

BLOGEŘI, YOUTUBEŘI, INFLUENCEŘI

Vojtěch Komárek bushcraft

Vojta na kanálu Vojtěch Komárek bushcraft uveřejňuje videa se zálesáckou tématikou, z pozorování zvěře a výletů. Od dětství chodil do přírody a byl skaut, naplno se zájmu zvaném bushcraft začal věnovat až ve svých 20 letech. Od té doby je v přírodě téměř pořád a v posledních letech natáčí videa, ve kterých lidem ukazuje, jak si to v přírodě užít.

V přírodě s Petrem

Na Youtube kanálu V přírodě s Petrem najdete spoustu fakt skvělých videí z toulek přírodou. Také vás čekají Petrovy zálesácké rady a nezávislé recenze.

Loudavým krokem

Lukáš a Lucka jsou cestovatelé a digitální nomádi, pracují on-line a o svých cestách píší, natáčí a fotí. Jejich projekt Loudavým krokem si vybudoval aktivní komunitu a jejich kombinované dosahy na všech platformách jsou ve stovkách tisících za měsíc. V létě vyráží za naší podpory na elektrokolech napříč Evropou a na podzim pak do Jižní Ameriky na backpacking.

Jsme ověřený obchod

V recenzích na Heureka lidé nejvíce oceňují naší rychlost, spolehlivost, bezproblémové řešení reklamací a prozákaznický přístup.

Prodejny 4camping.cz

  • Praha
  • Brno
  • Ostrava
  • Plzeň
  • Hradec Králové
  • Liberec
  • Bratislava
  • Pasohlávky
  • Vranovská pláž