Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci
ForCamping s.r.o. - vybavení do přírody Menu
  • Zimní výprodej

Fiskars

Fiskars je finská společnost založená roku 1649 ve vesnici Fiskars, specializuje se na produkty pro zahradní práce, kuchyňské pomůcky a stavební nástroje. Ikonickým produktem značky se staly nůžky s oranžovými plastovými rukojeťmi. Společnost Fiskars je jedním z nejstarších podniků v západním světě. 

Tradiční důraz kladený ve společnosti Fiskars na inovace se rodí  ve 30. letech 19. století, kdy se ve Finsku ve velké míře rozvinulo zemědělské hospodaření. Společnost Fiskars měla značný vliv na rozvoj finského zemědělství – kdysi se tu vyrobilo více než milion pluhů. Pod vedením Johan Jacob Julina se firma proslavila svým náčiním pro farmaření a domácnost a jméno Fiskars se stalo synonymem vysoké kvality. 

V roce 1918 se rozšiřuje sortiment a společnost Fiskars zakládá první finskou továrnu na výrobu pružin. Po velké hospodářské krizí z roku 1929 se zpomalila i expanze společnosti Až po konci druhé světové války se podařilo vedení společnosti realizovat plány na restrukturalizaci společnosti a převedení výroby na sériovou. 

V roce 1967 společnost Fiskars zúročila své bohaté zkušenosti s kovovýrobou, akvizice podniků zpracovávajících plasty a ochotu experimentovat a začala jako první na světě vyrábět nůžky s plastovými rukojeťmi. A ty se následně stali jedním z nejznámějších výrobků společnosti Fiskars. Od uvedení na trh se jich do současnosti prodalo více než miliarda.

Zobrazit více

Nalezené produkty: 5

Nalezené produkty: 5

Produkty

Sekera Fiskars X7 vám výborně poslouží při kempování v lese. Bez problémů s ní naštípete polena až...
S pilkou Fiskars Xtract S snadno uříznete větve stromů až do průměru 120 mm. Díky unikátnímu vysouvacímu...
Univerzální sekerou Fiskars X10 bez problémů naštípete polena až o průměru 10 cm. Díky malým rozměrům...
Nůž Fiskars K40 s pouzdrem vyniká širokým spektrem uplatnění v domácnosti. Skvěle poslouží na zahrádce,...
Sekera Fiskars X5 je svojí nízkou váhou a velikostí vhodná pro kempování. Bez problémů s ní naštípete...