Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci
  • Slavíme 8. narozeniny

New Balance

Značka New Balance patří k nejstarším americkým sportovním značkám vyrábějící především obuv, je charakteristická svým velkým písmenem N na botách. Značka byla založena již v roce 1906 ve městě Brighton poblíž Bostonu britským občanem Williamem J. Rileym pod názvem New Balance Arch Support Company.

Boty byly od začátku zaměřovány na problematiku opory klenby nohy, s čímž souvisely i speciálně tvarované vložky do bot s mimořádným důrazem na ergonomii a funkčnost. První vložka do bot této značky byla koncipována dle vzoru kuřecí nohy. Jelikož poskytovala noze tři nové body podpory, odkud také ostatně pochází inspirace pro samotný název značky hledání nového směru k podpoře stability - New Balance.

Do podvědomí širší veřejnosti se boty dostávají až v 60. letech, kdy New Balance mimo specializovaných vložek přichází také s vlastní běžeckou botou - legendárním modelem s vlněnou podešví Trackster, ty se brzy staly také kultovními volnočasovými teniskami. 

Díky úspěchu modelu Trackster, v roce 1972 firma mění majitele, značku kupuje Jim Davis a započala se výroba v masovém měřítku. Během 10 let po převzetí Davisem zaznamenává firma obrat ve výši 60 milionů dolarů. Následující roky se značka rozšiřuje do dalších sportů, mimo jiné basketbalu. V roce 2005 firma dosahuje historického milníku kdy zaznamenává největší prodejnost sportovní obuvi ve Spojených státech.

V roce 2016 značka oslavuje 110.výročí a boty New Balance s velkým písmenem N jsou prakticky považovány za symbol Ameriky. Boty jsou čím dál častěji označovány za kultovní a jejich obliba stále roste. Nosí je nejen běžci a sportovci, ale všichni, kterým záleží na pohodlí a komfortu. V současnosti minimálně 70 % ze 4 milionů atletické a běžecké obuvi se vyrábí přímo v USA.

Slavíme 8. narozeniny