Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci
ForCamping s.r.o. - vybavení do přírody Menu
  • Výprodej modelů 2017

Cesta kolem světa žigulem

Novinky

Cesta kolem světa žigulem, po téměř deseti měsících opět na startu v Česticích.

Kolem světa žigulem, po téměř deseti měsících opět na startu v Česticích.

Po téměř deseti měsících jsme opět dorazili na start naší expedice kolem světa žigulem do Čestic. Cestou přes 4 světadíly Evropu, Asii, Severní a Jižní Ameriku jsme s maximální cestovní rychlostí 80 kilometrů za hodinu najeli 56500 kilometrů s průměrnou spotřebou 9 litrů na 100 kilometrů.

 

Navštívili jsme 30 zemí světa a poznali jsme pohostinnost mnoha lidí po celém světě. V Kyrgyzstánu pro nás zabili kohouta a udělali slavnostní večeři a například v Chile jsme byli pozváni do výrobny sýrů. V Rusku jsme zažívali největší popularitu, protože jsme cestovali 42 let starým ruským autem. To bylo pro všechny nepředstavitelné a všichni nás varovali, že brzy se auto rozbije a my někde umřeme. Naštěstí jsme to přežili.

 

 

S žigulíkem jsme projeli extrémní nadmořské výšky. V Pamíru a v Andách jsme stoupali do výšek kolem 4500 metrů nad mořem. Vyšší teplota a málo kyslíku ve vzduchu byla pro žigulíka téměř smrtelná kombinace. Občas se stalo, že se zastavil a my jsme museli čekat, než si odpočne a my budeme moci pokračovat. Nejednou se takto zastavil na rušné křižovatce uprostřed města. Prakticky nás trápily dvě věci. Byla to palivová pumpa v kombinaci s teplým benzínem a přehřívání motoru. Na špatných cestách se také zlomily obě zadní pružiny, lehce se nám rozhodila geometrie podvozku a spoustu dalších drobností. Potkaly nás dvě dopravní nehody. První byla v Mexiku a druhá v Ekvádoru. V Mexiku to odnesl levý blatník a v Ekvádoru pravý blatník, tak aby bylo auto symetrické.

 

 

Naše cesta byla velké dobrodružství, potkali jsme mnoho lidí a zažili jsme spoustu dobrých i horších zážitků. Před cestou jsme měli obavy z ponorkové nemoci, ale nakonec žádná nepřišla a my jsme si cestu užili. Teď když už spíme v posteli, jíme v suchu a v teple domova, tak už přemýšlíme nad dalšími cestami.

 

 

 

Kompletní fotogalerii si můžete prohlédnout ZDE.

9. 2. 2018

Fotoreportáž z veletrhu ISPO 2018

Novinky

Na konci ledna jsme se vypravili do Mnichova na veletrh ISPO 2018, abychom vybrali zboží pro sezónu 2018/2019. Zajímavosti shrnujeme v krátké fotoreportáži.

 

MEZINÁRODNÍ VELETRH CESTOVNÍHO RUCHU HOLIDAY WORLD 2018

Novinky

Ve dnech 15. – 18. února tohoto roku se v Praze Holešovicích uskuteční největší středoevropský veletrh cestovního ruchu Holiday World. Letošní partnerskou zemí veletrhu se stane Slovensko.

ISPO AWARD - 9 produktů, které nás zaujaly

Novinky

Na konci ledna jsme se zúčastnili největšího veletrhu zaměřeného na sportovní vybavení ISPO Mnichov. Hlavním účelem cesty byl výběr nového zboží pro sezonu 2018/2019. Z cesty přinášíme krátkou fotoreportáž a výběr 9-ti produktů oceněných prestižní cenou ISPO AWARD 2018.