Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci

Srdcaři na severu

Jak napovídá název seriálu, který právě běží na stanici Prima Zoom, se Srdcaři se tentokrát vydáme na Island, do Norska, Švédska, Finska a ruské Karélie.


Obsah

 

Severský tým

Základní čtyřčlenný "africký" tým tvořený moderátorkou Lucií Výbornou, režisérem Miroslavem Náplavou, potápěčem a kameramanem Janem Tutokym a kameramanem Ondřejem Hoškem se tentokrát rozkošatil.Na natáčení se podílel ještě kameraman Vlastimil Žán a mistr střihač Pavel Šístek. Do svých příběhů však zatáhli i mnoho dalších srdcařů.

Třeba potápěče Pavla Grosse, průkopníka potápění u nás, prvního českého akvanauta a vynálezce miniponorek. Ten se ve svých osmdesáti letech v rámci natáčení poprvé potápěl v chladných vodách severu.

Až na cestách zase potkali třeba šachovou velmistryni ČR i Islandu Lenku Ptáčníkovou, motonomáda a stavitele tunelů na Islandu Radka Pernicu, s veteránem Škoda 100 projeli kus Islandu s Janou a Danem Urbanovými, doslova s islandskými "fanatiky" Majkou a Láďou Zelenkovými natáčeli příběh o jejich lásce k sopečnému ostrovu...

 

      

 

Hrdý partner projektu SRDCAŘI

V rámci projektu PODPORUJEME VAŠE SNY pomáháme sportovcům, dobrodruhům a nadšencům plnit jejich sny. Podporujeme také kulturní, sportovní, turistické a cestovatelské akce, stejně jako společensky prospěšné iniciativy skupin i jednotlivců. Více na PODPORUJEME.

 

Kam se podíváme

Během tří let Srdcaři několikrát překročili severní polární kruh. Přesně v duchu jednou na sever a pak zase na jih. S osvědčeným terénním vozem MAN se domů vraceli podle potřeby. Stejně jako v jižní Africe ho nechávali zaparkovaný na místě, kde momentálně skončili, aby se tam po nějakém čase vrátili a putovali dál.

 

Do jeskyní a na polár

Podnikli Cestu do středu země na Islandu. I po stopách románu Julese Verna na bájný stratovulkán Snæfellsjökull. S vynikajícími českými speleology, Markem Audym a Richardem Boudou, se vydali do ledovcových a lávových jeskyní.

Do poláru si na lyžích vyšlápli s nejlepšími polárníky u nás, Petrem Horkým, Peggy Marvanovou a Adamem Záviškou. Jaké asi bylo šlapat Laponskem na starých dřevěných lyžích z jasanu? 

 

Do vody i pod led

Výprava za kapitánem Nemo a ponorkou Nautilus. To bylo technicky náročné, ale naprosto unikátní potápění v historickém skafandru v ledových vodách norských fjordů s Pavlem Grossem a týmem technických potápěčů Petra Kliera.

Potápění za polárním kruhem dokáže být hodně extrémní. Bonbónkem bylo adrenalinové potápění pod ledy Bílého moře v ruské Karélii, kde natáčeli s týmem Petra Slezáka.

   

 

Srdcaři

Světem na hlavě, po hlavě, bezhlavě... ale vždycky srdcem! To je motto dalších dobrodruhů, které vám představujeme v rámci projektu PODPORUJEME.

>>> ČÍST DÁL <<<

 

Balonem či vírníkem

Znáte Robura dobyvatele? Románového vynálezce letadla? V červnu 2019 Srdcaři podnikli na Island první českou expedici s vírníky (úžasnými létajícími stroji, které se díky patentu Pavla Březiny po přistání mohou pohybovat po silnici jako auta). Letka tří strojů obletěla celý ostrov kolem dokola a natočila dechberoucí letecké záběry. I Verne by zíral!

Po zkušenostech se zimním přeletem Alp a Vysokých Tater přišel čas na pokus o přelet severního polárního kruhu. Tenhle kousek s balon pilotem Michalem Kubátem byl napínavý, ale podařilo se!

 

Za polární září a dál

Srdcaři podnikli taky několik výprav za polární září. Aurora borealis je magickou hrou přírody, někoho fascinuje, jsou ovšem národy, které se jí bojí. Se spisovatelem a znalcem přírodních etnik Josefem Formánkem a polární bioložkou Marií Bulínovou se vydali nejenom do mrazivých pustin, ale i po stopách legend a pověstí o Valkýrách a bytostech z jiných světů.

 

Video - Srdcaři na severu - ZNĚLKA

 

Užitečné odkazy

 

Autor: Srdcaři

Zdroje: archiv autora, srdcari.cz

Výstava stanů a vybavení do přírody 2021

Novinky

Největší prodejní Výstava stanů a vybavení do přírody ve střední Evropě se blíží. Své brány otevře návštěvníkům každý den od 28. 5. do 22. 8. 2021 v areálu PVA EXPO v pražských Letňanech.

Podpořme náš oblíbený pivovar

Novinky

Víte, že v roce 2020 vypil průměrný Čech 129 litrů piva? A že je to o 13 litrů méně než v roce předcházejícím? To přece nemůžeme nechat jen tak!

4camping.cz - Nejlepší e-shop roku 2020

Novinky

Dvanáctý ročník soutěže ShopRoku vyhlašované nákupním rádcem Heureka.cz zná své vítěze. Nejkvalitnějším e-shopem roku 2020 se stal náš 4camping.cz, a to na základě vyplněných dotazníků spokojenosti.

Vybíráme pro vás

Nová kompaktní čelovka Tikka 300 lm od značky Petzl je nástupcem legendární čelovky Tikka Plus 2. Hodí...
Skládací sklenička na červené víno Glacier Stainless Nesting Red Wine Glass od GSI Outdoors je skvělým...
Objednejte pro své nejmenší odolnou a zdravotně nezávadnou láhev Grip ’n Gulp™ od firmy Nalgene. Má atraktivní...
Malá, ale výkonná čelovka Spotlite 160 od firmy Black Diamond nesmí chybět v žádném batohu. Čelovka je...
Šikovný kapesní nůž Spartan je jedním z nejpoužívanějších nožů pro turistiku od švýcarské značky Victorinox....