Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci

Nemám zájem o slevy a akce, chci lištu skrýt

Vrchařská koruna Valašska 2020

Dnes vám přinášíme ohlédnutí za 8. ročníkem Vrchařské koruny Valašska, který přinesl další rekordní zápisy.


Obsah

Další ročník cykloturistického projektu ON Semiconductor Vrchařská koruna Valašska (VKV), který stejně jako veškeré celosvětové dění citelně ovlivnila pandemie koronaviru, je úspěšně u konce. Navzdory řady omezením, jež s sebou letošní rok nesl a stále nese, počet účastníků hlavní kategorie, tedy tzv. držitelů, i osmým rokem v řadě narostl. Dosáhl hodnoty 679. Celkový počet zapojených účastníků ve všech kategoriích pak podruhé v historii přesáhl tisícovku. Činí 1112 sportovců.

 

      

 

Hrdý partner 7. ročníku projektu Vrchařská koruna Valašska

V rámci projektu PODPORUJEME VAŠE SNY pomáháme sportovcům, dobrodruhům a nadšencům plnit jejich sny. Podporujeme také kulturní, sportovní, turistické a cestovatelské akce, stejně jako společensky prospěšné iniciativy skupin i jednotlivců. Více na PODPORUJEME.

 

Smyslem VKV je motivovat širokou veřejnost k pohybu. Pořadatelé každoročně vytipují 20 vrcholů na území Valašska a v těsném okolí, které poté cyklisté v období duben – listopad zdolávají. Je už pak na každém, kdy na kopce vyjede a jakou zvolí trasu. Podmínkou je na každém vrcholu si pořídit selfie, které dokumentuje jeho zdolání.

obr.: mapa vrcholů VKV 2020

   

 

Vrchařská koruna Valašska - představení 

Vrchařská koruna Valašska (VKV) je masový projekt, který je určen všem milovníkům cyklistiky a cykloturistiky na Valašsku a v blízkém okolí. 

>>> ČÍST DÁL <<<

 

Ve stínu pandemie

Osmý ročník VKV už od počátku ovlivňovala pandemie koronaviru. Kvůli ní musel být termín startu odsunut o téměř měsíc. „Řada omezení při pohybu přes česko-slovenské hranice nám znemožnila zařadit do výčtu vrcholů původně plánované cílové body ležící přímo na hranici či kousek za ní na slovenské straně. Operativně jsme je tedy museli těsně před startem ročníku nahradit jinými. V průběhu roku pak omezení přeshraničního pohybu zapříčinilo úbytek účastníků ze Slovenska, odkud tradičně přijížděla početná skupina cyklistů," vyjmenoval spoluorganizátor VKV Michal Horský.

 

Hlavní kategorie

I přes nepříznivé okolnosti se v hlavní kategorii VKV podařilo navázat na rostoucí trend počtu účastníků z předchozích let. V letošním roce se jí zúčastnilo 679 cyklistů. Vůbec nejrychlejšími přitom byli Metoděj a Antonín Liebelovi z Valašského Meziříčí, kteří vrcholy pokořili nonstop jízdou za neuvěřitelných 22 hodin a 51 minut.

 

VKV junior – s Austinem na vrchol!

Do dětské kategorie se letos zapojilo 491 cyklistů (vloni jich bylo 585) ze 111 škol a 60 sportovních klubů, z nichž rekordních 360 držitelů splnilo podmínku pro zisk ocenění, tedy zdolat alespoň 5 libovolných kopců.

„V této kategorii se pandemie koronaviru negativně odrazila na počtu účastníků. Kvůli uzavření škol scházely skupinové vyjížďky organizované v rámci výuky. Ty v minulých letech vygenerovaly spoustu dětských účastníků. Proto registrujeme oproti loňsku jistý pokles celkového počtu zapojených juniorů. Na druhou stranu ti, kteří letos VKV jezdili, byli výrazně aktivnější a nezůstávali pouze u pár zdolaných kopců. A tak celkově letos junioři zdolali v součtu o 890 vrcholů více než vloni, celkově to je 7555 vrcholů. A narostl i počet těch, kteří za pokoření nejméně pěti vrcholů obdrží ocenění, a to z 332 na 360," konstatoval hlavní organizátor a zakladatel VKV Adam Hloch.

A kterým juniorům se dařilo nejvíce? Mezi středoškoláky pokořil všechny vrcholy nejrychleji již zmíněný Metoděj Liebel z Valašského Meziříčí, který tak slaví prvenství ve dvou kategoriích. Mezi žáky základních škol byl nejrychlejší stejně jako vloni Ondřej Božák z Rožnova pod Radhoštěm. Pořadí škol již tradičně vévodilo Masarykovo gymnázium Vsetín se 755 zdolanými vrcholy a 58 zapojenými studenty, pořadí sportovních klubů znovu po roce ovládl Kolokroužek Zlín s 818 vrcholy a 29 členy.

 

VKV bez bariér

Tuto kategorii i v roce 2020 tvořily tři skupiny. Největší tradici z nich má ta určená hendikepovaným cyklistům, která byla vypsána popáté v řadě. Registruje celkem 2 držitelky, přičemž nejrychlejší byla Dana Pohořelská ze Vsetína. Ve skupině přívěsných vozíků se k držitelům zapojilo 10 sportovců a jejím vítězem se stal Jiří Štábl z Valašského Meziříčí. V poslední skupině elektrokol se držiteli stalo 18 sportovců. Jako první v této kategorii kopce pokořil Josef Novák ze Slavičína.

 

Doprovodné akce

Stále ještě běží benefice Véčkaři pro Amálku. Z dobrovolných příspěvků, které příznivci VKV zasílají na transparentní účet číslo 2401125786/2010, bude polovina věnována na pomoc vážně nemocné Amálce Wagnerové z Hošťálkové. Účastníci VKV navíc během ročníku přispěli na nákup potravin lékařům v covidových stanicích vsetínské a valašskomeziříčské nemocnice a dvakrát absolvovali skupinové darování krve.

V rámci VKV proběhly i veřejné vyjížďky. Jedna, primárně určená dětem, vyvrcholila opékáním špekáčků v partnerském podniku Kuž-bar PINO v Kateřinicích. Druhá, v doprovodu bývalé mistryně Evropy a vicemistryně světa v maratonu na horských kolech Terezy Vlk Huříkové, vedla po Cyklostezce Bečva ze Vsetína na Soláň. Zlatým hřebem třetí vyjížďky byl přejezd hřebene Javorníků v doprovodu špičkového ultracyklisty Svati Božáka. Té se také zúčastnila řada organizátorů sesterských Vrchařských korun z dalších regionů České republiky.

 

Ohlédnutí za VKV 2020

„Po zohlednění faktu, že někteří se zapojili do více kategorií současně, vychází celkový počet účastníků osmého ročníku na číslo 1112. Podruhé v historii se podařilo prolomit magickou tisícovku. Za maximem z loňska jsme zaostali o 81 účastníků. S ohledem na složitý letošní rok je ale aktuální počet pro nás hodnotnější než ten loňský" říká Michal Horský.

Zdolávání vrcholů ON Semiconductor VKV 2020 je u konce. O definitivní tečku za celým ročníkem se ale vždy stará až galavečer spojený s oceňováním všech účastníků. Ten je plánován na sobotu 20. února 2021 ve velkém sále Domu kultury Vsetín s následnou after party v restauraci Náhon. Zda se ale uskuteční v již zaběhlém formátu, je značně nejisté.

„Pandemie a s ní spojené restrikce sice aktuálně oslabují, ale mnozí odborníci varují před očekávaným příchodem její třetí vlny. Těžko tak lze předjímat, jaká bude situace za dva a půl měsíce. My proto současně připravujeme více formátů galavečera, které reflektují různé úrovně vládních restrikcí. Galavečer tedy 20. února 2021 určitě proběhne. O jeho konkrétní formě však budeme informovat později, a to na našem webu www.vkv-bike.cz a facebookovém profilu," uzavřel Adam Hloch.

 

Užitečné odkazy

 

Autor: Lenka Moravcová

Zdroje: vkv-bike.cz

Night shopping na Výstavě stanů

Novinky

Ve středu 17.7. proběhne v pražských Letňanech na Výstavě stanů night shopping s bohatým doprovodným programem a experty k ruce.

Doprava zdarma!!!

Novinky

Od 2. 7.-15. 7. 2024 máte dopravu na DPD výdejní místa ZCELA ZDARMA!

Prozkoumejte s 4camping Česko křížem krážem!

Novinky

Co si dát letos předsevzetí procestovat Česko křížem krážem? My ve 4camping vám k tomu dáme návod - skládací mapu plnou tipů na výlety a navíc možnost vyhrát parádní vybavení!

Vybíráme pro vás

Pánský cyklistický dres Silvini Carnio

1 599  (20.01 %) 1 279 

Porovnat

Brašna pod sedlo Just One Drive 3.0 S

249  (20.08 %) 199 

Porovnat

Cyklistická helma Uvex City I-Vo

2 699  (27.79 %) od 1 949 

Porovnat

3 490  (32.69 %) od 2 349 

Porovnat

Pánské cyklistické kalhoty Axon Runner

890 

Porovnat

3 390  (6.81 %) 3 159 

Porovnat

875  (9.83 %) 789 

Porovnat

Brašna na řídítka Acepac Bar Drybag 16L

1 149  (14.8 %) 979 

Porovnat