Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci

Nemám zájem o slevy a akce, chci lištu skrýt

Pinguin - legenda z Náchoda

Pinguin patří mezi nejstarší a zároveň nejoblíbenější české výrobce outdoorového a kempingového vybavení.

Vlastníkem značky Pinguin je česká společnost Activent 365 s.r.o., v čele s původními zakladateli.

Sídlo společnosti, vývoj, servisní dílna a sklady jsou v České Republice, ve městě Náchod ve východních Čechách v Podkrkonoší.

Společnost zaměstnává 20 kvalifikovaných českých zaměstnanců. Mnoho z nich ve firmě působí již od založení nebo od přesunu z Brna do východních Čech.

Produkty značky Pinguin byly použity a testovány řadou vysokohorských expedic, včetně těch k nejvyšším vrcholkům světa. Poznatky a podněty z nich jsou zohledňovány při inovacích a konstrukci nových modelů tak, aby poskytovaly svým uživatelům co nejlepší funkčnost, komfort a bezpečí. Díky tomu našlo zboží se značkou Pinguin tisíce spokojených zákazníků a je dnes distribuováno do řady zemí v Evropě i mimo ni.

Kde se vzal název Pinguin?

Jméno značky Pinguin bylo zvoleno po rostlině divoce rostoucí na svazích jihoamerických And, vysoko nad hranicí lesů, ve skalnatém a nehostinném prostředí silného větru, mrazu a sněhu – Bromelia Pinguin, která je jakýmsi synonymem odolnosti.

 

Cíl a zodpovědnost

"Naším cílem je vyrábět funkční, dlouhodobě spolehlivé a cenově dostupné vybavení pro aktivní pobyt v přírodě."

Zdeněk Král, ředitel společnosti

Právě snaha o vytvoření výrobků s maximální možnou životností je hnacím motorem a příspěvkem k udržitelnému rozvoji společnosti a ochraně naší planety.

To je důvodem, proč Pinguin věnuje nemalé množství času a úsilí vývoji, výběru použitých materiálů, výběru dodavatele i zpracovávání komentářů a připomínek zákazníků z testování produktů.

"Skutečnost žádného bezpečnostního rizika, zdravotně nezávadných produktů s možností recyklace je pro firmu samozřejmostí."

Lukáš Soumar, člen vedení společnosti

Výroba

Vzhledem k výši poptávky a rozrůstajícímu se sortimentu produktů jsou produkty Pinguin vyráběny převážně v Asii u specializovaných dodavatelů pracujících s nejmodernějšími technologiemi.

"Uvědomujeme si, že kvalita zpracování a na ní závislá životnost výrobků je výsledkem práce zkušených a motivovaných zaměstnanců, kteří pracují v bezpečném pracovním prostředí a mohou se plně soustředit na svou práci."

Zdeněk Král, zakladatel společnosti

Z výše uvedeného důvodu je pracovní prostředí u všech dodavatelů firmy Pinguin sledováno nezávislými audity (BSCI) a musí splňovat požadavky standartu SA8000:2008 o pracovních podmínkách zaměstnanců.

Dodavatelé firmy Pinguin jsou společnostmi s tradicí a dlouholetými zkušenostmi v oboru. Stejně tak  vzájemná spolupráce a obchodní vztahy mezi nimi a firmou Pinguin jsou dlouhodobé. Díky tomu jsou společně schopni vést otevřené a upřímné diskuze o zkvalitnění výroby, dodání a vývoji.

Mzdy v Asii se v posledních letech neustále zvyšují, je tedy velkou výzvou a motivací pro výrobce udržení zkušených zaměstnanců. I z tohoto důvodu dodavatelé Pinguin zodpovědně plní své zákonné povinnosti, hradí svým zaměstnancům mzdu v plné výši, odměny za přesčasy a to včetně odměn za dobrý výkon.

"Zodpovědní zástupci firmy Activent 365 s.r.o. osobně navštěvují všechny naše spolupracující provozy minimálně dvakrát ročně a mohou se tak na vlastní oči přesvědčit o neustále vzrůstající kvalitě pracovních podmínek."

Lukáš Soumar, člen vedení společnosti

Servis

Zájem o výrobky Pinguin nekončí prodejem zákazníkovi. Pro veškeré jejich produkty je připraven jak záruční, tak i pozáruční servis po celou dobu životnosti výrobku.

Vybrané produkty z nabídky Pinguin mají navíc nadstandartní tříletou záruční dobu.

"Servisní dílna na adrese provozovny je vybavena a připravena na jakékoliv opravy výrobků Pinguin, můžeme tak výrazně prodloužit životnost zakoupeného výrobku a tím pomoci přispět k ochraně naší planety i Vám.

V roce 2017 jsme se navíc stali hrdými členy Evropské asociace EOCA, která sdružuje outdoorové společnosti po celém světě s cílem získání finančních prostředků na projekty ochrany přírody."

Zdeněk Král, zakladatel firmy

Historie

Historie produktů, pod budoucí značkou Pinguin, započala kolem roku 1986, kdy se na českém trhu začaly objevovat produkty pro potřeby cestovatelů, dobrodruhů, horolezců a dalších nadšenců pobytu v přírodě.

"Prvotním impulsem byla potřeba vybavit se, v době ještě předrevoluční, nedostupným outdoorovým vybavením, které jsme znali od kamarádů ze západu nebo z televizního vysílání."

Zdeněk Král, zakladatel značky

CELÁ HISTORIE>

Zdroje:

pinguin.cz, adventurer.com, splitunite.net, bikepackingnomads.com, svetoutdooru.cz, davesgarden.com

170 let vlněného oblečení Devold

O značkách

Devold slaví narozeniny. Znáte tuto značku?

Představení vlastních značek: Zulu, Warg, MOOA

O značkách

Ve 4camping přenášíme své odborné zkušenosti do privátní výroby.

Kolekce stanů Outwell Deluxe Air Collection

O značkách

Deluxe Air Collection je nová kolekce od značky Outwell, kterou ocení malé i velké rodiny. Kolekce zaujme prostorem, nafukovací konstrukcí a praktickými vychytávkami, které zpříjemní pobyt v kempu.

Vybíráme pro vás

7 999  (42.51 %) 4 599 

Porovnat

6 990  (32.78 %) 4 699 

Porovnat

20 999  (21.43 %) 16 499 

Porovnat

2 499  (36.01 %) 1 599 

Porovnat

25 189  (39.18 %) 15 319 

Porovnat

9 999  (45 %) 5 499 

Porovnat

8 499  (37.65 %) 5 299 

Porovnat

8 499  (42.36 %) 4 899 

Porovnat