Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci

Nemám zájem o slevy a akce, chci lištu skrýt

Salewa Responsive technology: Vybavení, které vrací energii

Inteligentní tkanina, která vrací energii tělu, to je Responsive. Tuto unikátní technologii od značky Salewa vám představíme na následujících řádcích.


Obsah

Náročné zimní podmínky kladou na outdoorové vybavení, oblečení a obuv specifické požadavky. Kvalitní materiály a precizní zpracování jsou základem spolehlivého vybavení. Značka Salewa však zamířila ve vývoji ještě dál. Na trh uvedla revoluční technologii inteligentní tkaniny Responsive, která navrací energii zpátky tělu. Jak přesně to funguje?

 

Energie z nitra země

Představ si jižní stěnu hory, která ukládá energii ze slunce a pak ji pomalu uvolňuje. Přesně tak funguje inteligentní tkanina s technologií Responsive, která využívá fyzikálních vlastností přírodně se vyskytujících termoaktivních minerálů. Lidské tělo vyzařuje infračervené záření (energii), které tyto minerály dokážou pohltit, uložit a postupně jej vyzařují zpátky k tělu. Naše tělo tak získá recyklovanou dávku energie, která by jinak unikla pryč.

Obr.: Výzkumy prokázaly, že tkanina s Responsive technologií napomáhá díky stimulaci krevního oběhu a okysličení krve k lepší termoregulaci, výkonu i regeneraci svalů.

 

 

Italská značka Salewa byla založena Josefem Liebhartem 8. července roku 1935. Orla ve znaku má však až od roku 1979, kdy si ho zvolila jako symbol kvality a široké palety svých produktů pod křídly mezinárodní korporace. Dnes patří Salewa mezi největší producenty vybavení pro náročné horské aktivity. Nabízí outdoorovou obuv, stany, bivakovací pytle. Na samém začátku, během válečných let, se však Salewa soustředila především na výrobu kožených a textilních produktů. Velmi záhy vyvinula svůj první ruksak s konstrukcí z ocelových trubek, ale největší zájem byl o její lyžařské lískové hole.

V roce 1955 se Salewa rozhodla podpořit náročnou expedici do And, čímž dala otevřeně najevo, který segment outdoorového trhu ji nejvíce zajímá. Od té doby byla a je vnímána jako značka pro horské sporty, která určuje trendy v tomto odvětví, což potvrdila v roce 1962 vyvinutím prvních plně nastavitelných stoupacích maček z lehkých slitin. Dovršení snahy Salewy o obsažení celého segmentu trhu s outdoorovým vybavením pro náročné horské aktivity přišlo v roce 1978 rozšířením palety vyráběných produktů o funkční oděvy.

 

Lepší výdrž i regenerace

Během fyzické aktivity energie recyklovaná technologií Responsive proniká hluboko do svalové tkáně. Podporuje rozšíření kapilár a stimuluje krevní oběh. Tento přirozený biologický proces vede k lepší termoregulaci, lepšímu okysličení tkání a svalů a efektivnějšímu využití kyslíku. Výzkumy ukázaly, že oblečení s technologií Responsive pomáhá sportovcům udržet si při delším výkonu nižší hladinu laktátu, tedy soli kyseliny mléčné, která vzniká ve svalech v důsledku vysoce intenzivního anaerobního výkonu čili výkonu s nedostatečným okysličováním svalů. Tkanina s Responsive technologií tak umožňuje lepší fyzický výkon, výdrž a soustředění.

Svou roli hrají termoaktivní minerály také během fáze odpočinku. Infračervené záření podporuje mikrocirkulaci a dává pocit většího pohodlí a tepla. Snižuje také únavu svalů a urychluje regeneraci.

Obr.: Salewa Responsive Technology využívá fyzikálních vlastností přírodně se vyskytujících termoaktivních minerálů, které dokáží absorbovat a vyzařovat infračervené záření.

 

Video - Salewa | Responsive Technology | Interview with Simon Gietl

 

Produkty s Responsive technologií

Technologii Responsive využívají produkty z řady AlpineWool® Responsive, Tirol Wool® Responsive, Durastretch Responsive and Powertex Responsive. Přidána je také jako extra termoizolační vrstva do zimních membránových bund nebo softshellových kalhot, jako vnitřní podšívka ve spacácích, jako je Diadem nebo Rozes, nebo do stélky zimních modelů bot Salewa MTN Trainer 2 Winter GTX.

 

 

Salewa Cristallo Warm Merino Responsive Women´s Long Sleeve Baselayer

 

Rolle Polarlite Responsive Men´s Jacket

Dámské teplé hybridní triko je ideální první vrstvou pro intenzivní sporty v chladném počasí. Speciální pletenina z 78 % vlny merino a 22 % polyamidu s technologií Responsive přináší ideální kombinaci pohodlí, tepelné izolace, rychlého schnutí a funkčních vlastností technologie Responsive. S certifikátem udržitelnosti bluesign.

Lehká, větruodolná a prodyšná pánská fleecová bunda vhodná jako střední nebo svrchní vrstva pro speed-hiking a další horské sporty v rychlém tempu. Díky technologii Responsive napomáhá bunda správné termoregulaci a podporuje výkon.

Obr.: Salewa Responsive Technology využívá fyzikálních vlastností přírodně se vyskytujících termoaktivních minerálů, které dokáží absorbovat a vyzařovat infračervené záření.

 

 

Jak oblečení s Responsive technologií používat?

 

  • Ideální doba nošení pro maximalizaci účinků je šest a více hodin, obléci ho je dobré aspoň 30 minut před fyzickou aktivitou. Po dvaceti minutách aktivity začnou minerály vyzařovat infračervené záření zpátky k tělu.
  • Infračervené záření nemá žádné zdraví škodlivé účinky ani neovlivňuje činnost elektroniky (hodinky, telefon, lavinové vyhledávače, kardiostimulátor).
  • Nezáleží, zda je Responsive vrstva přímo na kůži nebo až jako druhá či třetí vrstva.
  • Čím větší plochu těla pokrývá oblečení s Responsive technologií, tím větší má efekt. Více vrstev naopak efekt neznásobí.

 

Co je to infračervené záření?

Všechny organismy na planetě jsou vystaveny různým druhům elektromagnetického záření vycházejících ze Země i ze Slunce. Jejich účinky se různí od zdraví přínosných až po škodlivé. Technologie Responsive využívá fyzikálních vlastností přírodně se vyskytujících termoaktivních minerálů a funguje na principu dlouhovlnného infračerveného záření. Infračervené záření je jednou ze složek elektromagnetického záření s vlnovou délkou větší než viditelné světlo, ale menší než mikrovlnné záření. Infračervené záření vyzařují všechny objekty na planetě, včetně lidského těla. Ačkoli je lidskému oku neviditelné, vnímá člověk infračervené záření jako jemné sálavé teplo, které proniká do svrchních vrstev kůže. Využívá se pro své blahodárné účinky po celá staletí. Vývoj technologií umožnil využívat čisté dlouhovlnné infračervené záření (FIR zkratka pro far infra red) pro terapeutické účely. Oblibě se těší například infrasauny, nové možnosti nabízejí i infračervené lampy nebo právě oblečení obohacené o termoaktivní minerály vyzařující infračervené záření.

Obr.: Výzkumy prokázaly, že tkanina s Responsive technologií napomáhá díky stimulaci krevního oběhu a okysličení krve k lepší termoregulaci, výkonu i regeneraci svalů.

 

Jak vzniká oblečení s Responsive technologií?

Aktivní částice jsou přidány do granulátu (tzv. masterbatch), který při výrobě syntetických tkanin slouží k obarvení a dodání specifických funkčních vlastností tkaniny. Vzniká tak vysoce funkční umělé vlákno, z něhož je možné v kombinaci s dalšími materiály vyrobit jedinečné hybridní tkaniny pro outdoorové aktivity.

Termoaktivní minerály jsou pevnou součástí oděvu a v průběhu času se z tkaniny nevymyjí. Použity jsou různé směsi minerálů s rozdílnými účinky, přesné složení je však chráněno patentem. Minerály obsahují přirozeně se vyskytující prvky, jako je hořčík, vápník, titan, sodík, hliník, křemík, germanium, zirkonium a další.

Obr.: Salewa Responsive Technology využívá fyzikálních vlastností přírodně se vyskytujících termoaktivních minerálů, které dokáží absorbovat a vyzařovat infračervené záření.

 

Užitečné odkazy

 

Autor: Salewa

Zdroje: salewa.com

Vybíráme pro vás

7 000  (10.01 %) 6 299 

Porovnat

7 000  (10.01 %) 6 299 

Porovnat

1 999  (20.01 %) 1 599 

Porovnat

Dětská lyžařská přilba Scott Apic Jr Plus

2 390  (49.83 %) 1 199 

Porovnat

711  (20.47 %) 565 

Porovnat

Dětská lyžařská přilba Scott Camble 2

1 370  (48.98 %) 699 

Porovnat

3 590  (33.45 %) od 2 389 

Porovnat