Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci

Nemám zájem o slevy a akce, chci lištu skrýt

TEST: Karimatka Warg Radon Mummy 5

Samonafukovací karimatka Warg Radon Mummy 5 má pohodlnou výšku, nízkou váhu a dobrý tepelný komfort. Jak ale obstojí při testování v přírodě?


Obal, dva elastické popruhy a opravná sada

 

Obsah

Samonafukovací karimatka Warg Radon Mummy 5 se pyšní speciální konstrukcí Hexapore, díky které má opravdu málo vídanou výšku přes pět centimetrů, což vytváří tepelný koeficient R-value 4,2. Kolik váží, jak se nafukuje a jak jsme ji testovali? To se dozvíte v recenzi Světa outdooru.

 

Recenzi zpracoval testerský tým časopisu Svět outdooru, který od roku 1997 strávil 14 000 hodin prověřováním přes 1000 výrobků na stovkách výprav do celého světa. Každé recenzi se věnuje několik lidí, včetně horských vůdců a špičkových sportovců, a její výsledek si nelze koupit. Další recenze najdete na www.SvetOutdooru.cz/vybaveni.

 

Profil testera

Petr Blahuš

Skaut, tramp, novinář, publicista a fotograf se toulá světem od počátku 80. let. Patří mezi největší české znalce Karpat, kam jezdí prakticky nepřetržitě od roku 1984. Jako válečný zpravodaj navštívil třikrát Afghánistán, kde se mimo jiné dostal jako vůbec první válečný reportér na noční bojovou patrolu s příslušníky amerických speciálních jednotek...

 

 

Charakteristika


Název:

Radon Mummy 5

Výrobce:

Warg

Typ karimatky:

turistická

Určení:

Pánské / Dámské

Hmotnost: 891 g
Materiál karimatky: Nylon Ripstop / 20D Nylon / TPU laminace
Tepelný odpor: 4,2
Sbalený rozměr: 19 x 33 cm
Délka: 180 cm
Šířka: 63 cm
Tloušťka: 5 cm
Půlitelná: Ano

 

 • samonafukovací karimatka o tloušťce 5 cm
 • tepelný koeficient: 4,2
 • vhodná pro spaní od jara do podzimu
 • unikátní konstrukce Hexapore z PU pěny
 • nízká hmotnost
 • ultralehký a odolný materiál 20D Nylon 
 • snadné nafukování i vyfukování 
 • dvojitý ventil s vysokou průtokovou rychlostí
 • komfortní šířka 63 cm
 • transportní obal a opravná sada součástí balení

Úvod

Samonafukovací karimatka Warg Radon Mummy 5 se pyšní speciální konstrukcí Hexapore, díky které má opravdu málo vídanou výšku přes pět centimetrů, což zajišťuje tepelný koeficient R-value 4,2. Ten umožňuje její pohodlné a plné „třísezónní“ používání (od jara do podzimu), v našem testu ale karimatka plně uspěla i při spaní na sněhu na hřebenech Krušných hor. Dále byla testována na dalších výpravách: Kokořínsko, Vysočina, Broumovsko a Adršpach…


Karimatka WARG RADON MUMMY 5 nepatří do kategorie Ultra, ale poskytuje neuvěřitelný komfort.

 

Hmotnost a objem 

Kromě svého dobrého tepelného odporu, má karimatka Warg Radon Mummy 5 použitím PU pěny, prořezané v prostředku – čímž je dosaženo udržení tepla po celé její délce – i přes svou tloušťku hmotnost pod 1 kg. Po sbalení je malinko větší a nepatří tedy do kategorie „ultra“. Objem se dá zmenšit kvalitním sbalením a vypuštěním. Rozdíl může být markantní.

 

 


Jak vybrat karimatku? Základní přehled.

Fandíte přírodě a rádi v ní spíte? A máte na čem? Velký rádce pro výběr vhodné karimatky je zde!

>>> ČÍST DÁL <<<

 

Nafukování

Nafukovací ventil karimatky Mummy je konstrukčně uzpůsoben tomu, že při nafukování brání úniku vzduchu. Po nafouknutí se ventil ještě zajišťuje víčkem, které opravdu zajistí, že karimatka zůstane nafouknutá tak, jak je. Ventil je zapuštěn do těla karimatky a nijak nevyčnívá a tudíž netlačí. Pro nafouknutí mi postačilo cca 10 – 12 výdechů. Osobně doporučuji po rozbalení nechat karimatku nafouknout samu. Stačí pouze zajistit to, aby byl otevřen zpětný ventil. Ušetříte si nafukování, ale i množství vlhkosti v karimatce při nafukování pusou.

Vyfouknutí je pak už otázkou vteřiny. Stačí odjistit víčko na ventilu a stlačit prstem vnitřní zpětný ventil. Pak už jenom vymáčknout zbylý vzduch, přeložit podél na poloviny a jednoduše smotat.


Na nafouknutí mi stačilo 10 - 12 vdechů - Warg Radon Mummy 5

 

Velikost

Šířka v ramenou je pro normálního smrtelníka plně dostačující. Tloušťka 5 cm vyrovná i značné nerovnosti. A délka necelé dva metry by mohla stačit většině z nás. Tvar karimatky v podstatě kopíruje spacák typu mumie.

 

Barva

Testovaná karimatka Warg Radon Mummy 5 byla dodána v křiklavě červené barvě, což z ní činilo v případě potřeby a při sněhových podmínkách krom své primární funkce také užitečnou signalizační pomůcku pro spojení země – vzduch. V nabídce je ještě v modré variantě.

 

Hodnocení: 100 %

+

 • snadné nafukování i vyfukování, a to díky dvojitému ventilu s vysokou průtokovou rychlostí
 • pohodlná šířka 63 cm
 • transportní obal a opravná sada součástí balení
 • pohodlí a tepelný komfort

-

 • nemám žádná negativa

 

Závěrečné shrnutí

Karimatka Warg Radon Mummy 5 je pohodlná a dobře izolující karimatka pro kvalitní spánek v sezóně jaro–podzim. Opravná sada je součástí balení, což je sympatický detail. Pro pohodlné a rychlé nafouknutí karimatky lze pořídit nafukovací vak Warg Pump Sack M.

 

Užitečné odkazy

 

Autor: Jan Blahuš

Zdroje: svetoutdooru.cz

TEST: Lezecké kalhoty Rafiki Femio

Testovna

Kalhoty na lezení i procházky v přírodě? Kalhoty Femio od značky Rafiki jsou parťák na téměř každou outdoorovou aktivitu. Otestovala je pro vás naše testerka Terka.

8 nejlepších batohů podle testerů

Testovna

Máte rádi batohy? Přichystali jsme pro vás žebříček těch, které naši testeři otestovali v terénu!

TEST: Batoh Hannah Arrow 40

Testovna

Turistický batoh Arrow od značky Hannah má mnoho skvělých a inovativních vychytávek. Jaké to jsou a která je ta nejlepší? Dozvíte se v dnešní recenzi.

Vybíráme pro vás

Samonafukovací karimatka

1 990  (34.72 %) 1 299 

Porovnat

2 410  (19.96 %) 1 929 

Porovnat

3 790  (47.26 %) 1 999 

Porovnat

Samonafukovací karimatka

2 790  (52.72 %) 1 319 

Porovnat

Samonafukovací karimatka

1 554  (18.98 %) 1 259 

Porovnat

Samonafukovací karimatka

2 120  (29.76 %) 1 489 

Porovnat

4 390  (20.07 %) 3 509 

Porovnat

Samonafukovací karimatka

1 990  (39.75 %) 1 199 

Porovnat