Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci

Nemám zájem o slevy a akce, chci lištu skrýt

Martina: Lezení není jen koníčkem, ale celoživotní vášní

Dalším z týmu 4camping, kdo nenávratně propadl lásce k lezení, je naše Martina z ostravské pobočky!

Martina z Ostravy

Maminka, sportovkyně, milovnice přírody a dobrodružství a taky zkušená lezkyně - to je naše Martina z ostravské pobočky 4camping. Sport všeobecně patří mezi její koníčky již od raného věku, doteď se však převážně věnuje hlavně lezení. Ostatně taky členkou Českého horolezeckého svazu není nadarmo... :-) Své volné dny pak nejčastěji kromě lezení tráví třeba ještě zimními výlety na skialpy. Tak se pojďme o Martině dozvědět trochu více!

Zkušenost výhodou

Outdoor je jí hodně blízký a ráda se s lidmi baví o sportu. "Také oceňuji, že se vrací staré časy, kdy se běžně jezdilo pod stan - vyvolává to různé vzpomínky a těší mě, že mladí lidé opět nacházejí cestu k přírodě," říká Martina. U nás ve 4camping rozhodně nepatří mezi nováčky, nýbrž ostřílené stálice. Pracuje zde již několik let, předtím navíc dělala vedoucí v jiných outdoorových prodejnách, takže jste u ní v dobrých rukou. Na ostravské pobočce se střídají ve dvou a jak říká: "Volnost pracovní doby mi dává možnost věnovat se více synovi a rodině."

Láska k horolezení

Jak jsme již naťukli, největším Martininým koníčkem je horolezení. Ráda se vrací na hory do zahraničí, kde dříve trávila plno času, její kroky ale často směřují i do přímořských destinací či na neznámá místa s panenskou přírodou. "Na chození a lezení nejraději vybírám lokality, kde nikdo není a je tam klid. Vadí mi turistická místa, klid je pro mne totiž takové odreagování od práce s lidmi, se kterými přicházím do kontaktu celý den. Nenechte se ale mýlit - práci s lidmi mám moc ráda! Jen mám prostě lezení spojené s okamžiky, kdy jsem jen já a příroda. Je to takový můj opačný pól."

Nejoblíbenější místa

Co se týče destinací, které by chtěla Martina v nejbližší době navštívit, pak je první na seznamu Sardínie, kam se moc těší. Její srdcovkou v našem okolí jsou potom Tatry a Adršpach. Nejoblíbenější je relativně blízké Slovensko nabízející spoustu možností a nádherných výhledů, navíc místní podmínky dokážou plně uspokojit Martiny sportovní potřeby - v zimě skialpy, v létě lezení.

Stavte se "pokecat" o lezení

Lezení začalo být v posledních letech hodně populární, moc lidí u něj však většinou nevydrží. To ale není Martiny případ - pro ní tato aktivita není pouhým koníčkem, nýbrž celoživotní vášní, o čemž mimo jiné svědčí již zmiňovaný fakt, že je členkou Českého horolezeckého svazu. Tak se za Martinou na naší ostravské pobočce zastavte, až budete mít cestu kolem! Kromě osvědčených outdoorových tipů či rad ohledně nákupu se jí můžete zeptat třeba i právě na lezení nebo skialpy - rozhodně se s vámi o své zkušenosti a zážitky ráda podělí :-)

Užitečné odkazy

Romana: Již 25 let zkušeností ve sportovním odvětví

Tým 4camping

Více než čtvrtstoletí zkušeností s prodejem sportovního vybavení - to je naše Romana z pražské pobočky na Sokolovské!

Radka: Ne tak úplně rodačka z Jeseníků

Tým 4camping

Ráda se toulá hlavně po Jeseníkách a bez svého nejlepšího přítele Flina nedá ani ránu. Seznamte se s Radkou z brněnské prodejny!

Čestmír: Při lezení je jako ryba ve vodě

Tým 4camping

Vedoucí hradecké prodejny, Čestmír, je ostřílený lezec a o své lezecké zkušenosti z Česka i zahraničí se s vámi rozhodně rád podělí!

Vybíráme pro vás

549 

Porovnat

(8.47 %) od 1 189 

Porovnat

2 399  (29.18 %) od 1 699 

Porovnat

Dětský úvazek Singing Rock Ara

1 750  (13.2 %) 1 519 

Porovnat

Dětská horolezecká helma Edelrid Kids Shield II

1 559  (10.26 %) 1 399 

Porovnat

(0.92 %) 3 349 

Porovnat

480  (14.79 %) 409 

Porovnat

2 990  (10.07 %) 2 689 

Porovnat