Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci

Nemám zájem o slevy a akce, chci lištu skrýt

Mountain Equipment Glacier 1000 Long

Péřový spacák

Sleva: -32 % Doprava zdarma

Odolný materiál DRILITE® LOFT 30D, podšívku SUPERSOFTTM 20, péřový 3D límec, kapuci z 5 komor i zkosenou oblast chodidel nabízí spacák Glacier 1000 Long Mountain Equipment.

Vyprodáno

Informace o produktu

Světově uznávaná britská značka Mountain Equipment se již více než 50 let specializuje na výrobu špičkového outdoorového vybavení, ať už se jedná o odolné membránové (Gore-Tex, Drilite), péřové i fleecové oblečení, dále také péřové i syntetikou plněné spacáky a jiné vybavení. Hlavním úkolem výrobků značky Mountain Equipment® je ochránit vás před nepřízní počasí při vašich aktivitách ve volné přírodě a usnadnit a zpříjemnit váš pobyt a činnost v ní. Výrobkům Mountain Equipment důvěřují i ti nejnáročnější světoví sportovci, protože nekompromisně splňují i ty nejvyšší požadavky na termoizolaci, nízkou hmotnost, skladnost a odolnost.

Více o značce

Zimní péřový spacák Glacier 1000 Regular Mountain Equipment na bivakování zajišťuje příjemné spaní i v -25 °C. Má svrchní materiál odolný vůči vodě, větru a je stále výborně prodyšný. Spacák je plněn kachním peřím 1065 g kachního peří 90/10 s minimální plnivostí 700 cuin a spolu s propracovanou konstrukcí umožní pohodlný spánek. Povrchový materiál DRILITE® LOFT 30D je lehký, vysoce prodyšný a voděodolný, nechybí ani PU zátěr a povrchovou úpravou DWR bez obsahu PFC.

Vnitřní materiál 100% recyklovaný SUPERSOFTTM 20 je vybrán pro svou nízkou hmotnost, vysokou prodyšnost, výjimečnou odolnost a příjemný pocit na dotek. Je to také materiál, který nepropouští peří. Pohodlí zajišťuje střih Alpine Fit a díky kombinaci trapézoidních komor a zkosených komor se spacák vyznačuje výbornou tepelnou izolací. Optimalizované rozložení peří a přesný objem pro každou komoru samostatně přístup “baffle-by-baffle".

Dále je zde anatomicky tvarovaná kapuce z 5 komor, i tvarovaná a zkosená oblast chodidel ze 6 komor pro maximílní izolační vlastnosti a pohodlný spánek. Aby nedocházelo k vytláčení tepla ze spacího pytle, je na vnitřní straně péřový 3D límec, který vyplňuje prostor kolem ramen a krku s jednoduchým magnetickým zapínáním Lode Lock™. Dále je zde trojúhelníková boční léga vyplněna peřím a syntetikou, která přiléhá ke spacáku a kvalitní zipy YKK.

Spacák dodáván spolu s nepromokavým obalem a síťkou na uskladnění. Navíc se zárukou 10 let.

Hlavní vlastnosti:

 • povrchový materiál DRILITE® LOFT 30D je extrémně lehký, vysoce prodyšný a voděodolný
 • voděodolná DWR úprava
 • vnitřní materiál SUPERSOFTTM 20 je odolný a nepropouští peří
 • 1065 g kachní peří 90/10 s minimální plnivostí 700 cuin
 • střih Alpine Fit
 • optimalizované rozložení peří a přesný objem pro každou komoru samostatně
 • anatomicky tvarovaná kapuce z 5 komor
 • anatomicky tvarovaná a zkosená oblast chodidel ze 6 komor
 • boční léga po celé délce zipu
 • integrovaný límec kolem krku se zapínáním Lode Lock™
 • velikost pro lidi vysoké nad 185 cm
 • dodáván spolu s nepromokavým obalem a síťkou na uskladnění
 • hmotnost: 1650 g
 • kvalitní YKK zipy s automatickým zámkem

Jak vybrat spacák?

Historie a vývoj spacáků Mountain Equipment 

Parametry

Značka Mountain Equipment
Zip

Nejčastěji mají spacáky boční zip (L/R), střední zip, šikmý nebo u dekových spacáků zip do "L". U turistických spacáků je součástí zipu zabezpečení proti vnikání chladu (léga). Pokud chcete spacáky spojovat, budete potřebovat jeden s levým průběžným zipem (L) a druhý s pravým (R).

Levý / Pravý
Pohlaví
Pánské / Dámské
Hmotnost
1,07 kg
Vnitřní materiál
Supersoft 20
Vnější materiál
Drilite Loft II / DWR
Izolační náplň
Kachní peří
Komfortní teplota (rozsah)

Spodní teplotní hranice, při které je uživatel spacího pytle v uvolněné poloze těla, např. v poloze na zádech, v tepelné rovnováze a nepociťuje chlad. Jedná se o nejnižší teplotu, při které se většina uživatelů v ideálních podmínkách cítí komfortně. Uváděné teploty neberou v úvahu všechny možné variace podmínek používání a individuálních reakcí, a proto by měly být považovány pouze jako vodítko, které pro praktické použití vyžaduje osobní přizpůsobení.

-11 °C a méně
Sbalený rozměr
31 x 27 x 23 cm
Komfortní teplota

Spodní teplotní hranice, při které je uživatel spacího pytle v uvolněné poloze těla, např. v poloze na zádech, v tepelné rovnováze a nepociťuje chlad. Jedná se o nejnižší teplotu, při které se většina uživatelů v ideálních podmínkách cítí komfortně. Uváděné teploty neberou v úvahu všechny možné variace podmínek používání a individuálních reakcí, a proto by měly být považovány pouze jako vodítko, které pro praktické použití vyžaduje osobní přizpůsobení.

-11 °C
Limitní teplota

Spodní hranice, při které uživatel spacího pytle, který se přizpůsobí místním podmínkám, a v případě, že leží ve skrčené poloze těla, je schopen spánku bez probuzení chladem. Izolace spacího pytle se mění v závislosti na podmínkách použití (vítr, poloha a oblečení uživatele, izolace podkladu, případná vlhkost ve spacím pytli apod.) a také vnímání chladu je individuální (vliv aklimatizace, fyzický a psychický stav, potrava apod.). Limitní teploty neberou v úvahu všechny možné variace podmínek používání a individuálních reakcí, a proto by měly být považovány pouze jako vodítko, které pro praktické použití vyžaduje osobní přizpůsobení.

-19 °C
Extrémní teplota

Spodní teoretická teplotní hranice, za kterou hrozí nebezpečí poškození zdraví podchlazením, v krajním případě smrt. Izolace spacího pytle se mění v závislosti na podmínkách použití (vítr, poloha a oblečení uživatele, izolace podkladu, případná vlhkost ve spacím pytli apod.) a také vnímání chladu je individuální (vliv aklimatizace, fyzický a psychický stav, potrava apod.). Limitní teploty neberou v úvahu všechny možné variace podmínek používání a individuálních reakcí, a proto by měly být považovány pouze jako vodítko, které pro praktické použití vyžaduje osobní přizpůsobení.

-42 °C
Střih

Dekové spacáky jsou určeny spíše na nenáročné aktivity pro všechny, kteří mají kolem sebe rádi prostor, protože se dají snadno rozepnout na přikrývku. U turistických spacáků se nejčastěji používá tzv. tvar mumie, který mnohem lépe kopíruje tělo, a tím pádem zefektivňuje fungování izolační náplně a snižuje sbalený objem i hmotnost spacáku.

mumie
Typ izolační náplně

Syntetické náplně v podobě dutých vláken nebo mikrovláken fungují na podobném principu a snaží se ve své struktuře udržet co nejvíc vzduchu, a tím lépe izolovat. Univerzální použití a nižší cena je jejich hlavním benefitem. Přírodní péřová náplň je zatím nejvýkonnější tepelný izolant, který nabízí nižší hmotnost a lepší stlačitelnost na úkor vyšší pořizovací ceny. Více ve článku Jak vybrat spacák?

peří
Výška postavy (do)
200 cm
Hmotnost náplně
1065 g/m²
Plnivost

Jedná se o celkovou pružnost a rozpínavost peří, schopnost zaujmout určitý objem, tzn. jak moc se peří nafoukne. Čím větší objem (loft), tím více vzduchu, a tím pádem lepší izolace.

700 cuin
Poměr peří

Poměr prachového peří a malých pírek. 90/10 znamená směs s 90% prachového peří a 10% peří jemného neboli malých pírek. Prachové peří zajišťuje plnivost čili loft (= schopnost zaujmout co největší objem neboli výšku komory spacího pytle v pomyslném řezu, tedy laicky - jak moc se umí spacák "nafouknout" ), více se podílí na hřejivosti, jemná pírka zase zvyšují odolnost peří proti mechanickému namáhání.

90/10
Šířka v ramenou
78 cm
Délka spacáku

Spací pytle se vyrábějí v několika délkách a je důležité včas zjistit, zda je udávaný rozměr v názvu délka spacáku nebo doporučená výška postavy. Volit byste měli spacák o 20–30 cm delší, než je výška postavy. Nejlepší je ho vyzkoušet: lehněte si do spacáku na záda a zapněte se. Když se posadíte, tak vám kapuce spacáku nesmí spadnout z hlavy, ale zároveň nesmí docházet k pnutí.

205 cm
Certifikace

Co všechno znamenají jednotlivé certifikace si můžete přečíst ZDE.

Fair Wear Foundation (FWF) / PFC-free / RDS (Responsible Down Standard)
Záruční doba 2 roky

Podobné

11 990  (5.01 %) 11 389 

Porovnat

11 990  (5.01 %) 11 389 

Porovnat

11 490 

Porovnat

Péřový spacák Cumulus Panyam 600

10 990  (0.01 %) 10 989 

Porovnat

15 799  (30.57 %) 10 969 

Porovnat

12 199  (5 %) 11 589 

Porovnat

14 543  (20.04 %) 11 629 

Porovnat

14 543  (20.04 %) 11 629 

Porovnat

Porovnat s podobnými produkty