Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci

Nemám zájem o slevy a akce, chci lištu skrýt

Outwell Winwood 8

Rodinný stan

Sleva: -20 % Doprava zdarma

Vyrazte za dobrodružstvím s prostorným rodinným stanem Outwell Winwood 8 pro 8 osob, který zaujme zatmavenými ložnicemi, velkou předsíní a krytou verandou.

Vyprodáno

Informace o produktu

Je dobře známo, že státy Beneluxu a Dánsko patří mezi nejvíce cestující národy Evropy. Není proto divu, že právě v tomto prostředí karavanových a stanových národů vznikla společnost, které se díky léty nabraným zkušenostem úspěšně daří bořit mýty o nepohodlném pobytu v kempech a ve stanu. U žádného z jejich stanů nemusíte při vstupu sklonit hlavu, v žádném spacím pytli se nebudete cítit jinak než doma pod peřinou. To je něco, co jiné firmy nenabízí.

Více o značce

Rodinný stan Winwood 8 z kolekce Select od dánské značky Outwell je ideální volbou na rodinné kempování a cestování, na kterém poskytne přístřešek až 8 osobám. Konstrukci Duratec Flex System tvoří pruty z kvalitního sklolaminátu, který nabízí vyvážený poměr mezi pevností a hmotností. Tropiko stanu tvoří voděodolný polyester Outtex 4000 Select, před vlhkostí a chladem od země vás ochrání speciálně vlepená podlážka z polyethylenu.

Stan je třízónový, což znamená, že kromě ložnic a klasické předsíně s podlážkou má také přední krytou verandu, která může sloužit jako jídelna, mokrá zóna nebo místo pro odpočinek, kdy sice budete pod střechou, ale neztratíte kontakt s okolní přírodou. V tomto prostoru se nachází jedna odnímatelná ložnice. Hlavní vchod je vybaven velkými okny a závěsy. Vchod do předsíně se může chlubit moskytiérou a magnetickým zavíráním Quick and Quiet. Kromě hlavního vchodu můžete využít také boční vchod s moskytiérou, který vás zavede rovnou do předsíně. Prostorná předsíň je vybavena světlou střechou a tónovanými okny se závěsy. Optimální cirkulaci vzduchu zajišťuje ventilační otvor v zadní části stanu.

Ve 4 prostorných ložnicích Premier Bedroom se pohodlně vyspí 8 osob, které si mohou užít jedinečný komfort a klid při spánku, a to díky zatemněným stropům a stěnám. Navíc jsou ložnice vybaveny odnímatelnými přepážkami, jejichž odejmutím můžete vytvořit jednu velkou ložnici. Vstup do ložnice je opatřen magnetickým zavíráním Quick and Quiet s moskytiérou, které je navíc doplněno i o zip.

Stan se dále může chlubit krytými vstupy pro prodlužovací síťové kabely umožňujícími zapojit lampičku nebo nabít mobil, systémem ochrany proti větru OWS System Force 8, vysoce odolnými zipy, síťovanými kapsami či podlepenými švy. Jistě také oceníte závěsný systém Hooktrack System, který umožňuje připevnit lehké drobnosti, kabely a lampičky na předem připravené "kolejničky" (nosnost až 1,5 kg).

Ke stanu lze dokoupit také koberec, který zajistí maximální komfort a tepelnou izolaci. Pro rozšíření prostoru stanu doporučujeme přikoupit přístavek Universal Awning.

Hlavní vlastnosti:

 • stan pro 8 osob
 • sklolaminátová konstrukce Duratec Flex System
 • prostorná krytá veranda
 • vstupy s magnetickým systémem Quick and Quiet
 • boční vchod s moskytiérou
 • světlá střecha tropika – dostatek světla v předsíni
 • prostorná předsíň – lze se v ní postavit
 • tónovaná okna s odepínacím závěsem
 • propracovaný systém ventilace
 • 4 prostorné ložnice Premier Bedroom pro 8 osob
 • odnímatelné přepážky umožňující propojení ložnic
 • zatemněné stropy a stěny v ložnicích
 • integrovaná voděodolná podlážka se zvýšenými stěnami
 • vstupy pro síťové kabely v předsíni i ložnici
 • Rapid Guyline Adjuster – inovovaný napínací systém
 • přepravní obal součástí balení

Materiál:

 • tropiko: Outtex 4000 Select (100 % polyester taffeta, PU zátěr, podlepené švy, UFP30+, Fire retardant)
 • podlážka: 100 % polyethylen (dvojitý zátěr, voděodolný)
 • ložnice: prodyšný 100% polyester
 • podlážka ložnice: Taftový polyester potažený PU, 100 % polyester
 • konstrukce: sklolaminátové pruty Duratec 12,7 mm

Materiály tropika stanů Outwell

Desatero rodinného stanu

 

Video Outwell Winwood 8

Parametry

Značka Outwell
Produktová řada Winwood
Hmotnost
30,5 kg
Počet osob

Říká, pro kolik lidí je stan určen. Nepočítá však se zavazadly a dalším vybavením, proto také koukejte na počet a rozměr předsíněk či apsid, případně volte stan o něco prostornější, aby v něm bylo místo i na bagáž.

8 osob
Typ stanu

Ujasněte si dobře před koupí nového stanu, na jaký typ akcí budete stan nejčastěji používat.

rodinný
Typ konstrukce

Kopule - nejrozšířenější typ, samonosná, snadná stavba, pruty se kříží v 1 bodě.

Tunelová - vždy se musí dobře vykotvit, efektivní využití vnitřního prostoru, výborný poměr prostor/hmotnost, vysoká odolnost vůči větru.

Áčko - klasika, většinou jednoplášťový stan, konstrukci tvoří 2 pevné tyče umístěné uprostřed čelní a zadní stěny. Ne příliš běžné levné řešení na festival nebo na zahradu.

Geodetická konstrukce - určena do těch nejextrémnějších podmínek, odolá silnému větru, dešti i sněžení, lze postavit i na místech, kde je obtížně kotvit. Je vyrobena z nejlepších materiálů a tvořena větším počtem pružných prutů křížících se v různých bodech vytvářejících velmi stabilní kopulovou konstrukci. Hůř a déle se staví, mají vysoké pořizovací náklady.

Nafukovací - tyče a pruty jsou nahrazeny vzduchovými tubusy, jednoduchá stavba i objemnějším rodinných stanů, nutná pumpa nebo kompresor s kompatibilním nástavcem.

Samorozkládací - velmi rychlá a jednoduchá stavba, větší rozměry balení, horší manipulace při skládání.

Teepee a Jurta - atypická konstrukce poskytující velký společný prostor ale za cenu vysoké hmotnosti a vyšší pořizovací ceny.

tunelová
Materiál konstrukce stanu

Laminát (fiberglass) - obvykle pruty průměru 6,5-12,7 mm s vnějšími kovovými spojkami. Nejlevnější a nejrozšířenější materiál s nejnižší životností a vyšší váhou. Nesvědčí mu časté stavění a bourání. Snadná výměna poškozeného segmentu.

Durawrap/Duraflex/Wrapflex - Dražší a trvanlivější verze laminátu s jasně viditelným povrchovým opletem síťkou/bužírkou a průměrem 8,5-12,7 mm s kovovými vnějšími spojkami.

Dural - velmi lehký materiál s vysokou životností a s průměry 8,5-11,0 mm. Nejpoužívanější u dražších turistických stanů. Pruty s vnitřní spojkou se snadno protahují tunýlky v tropiku. Nejběžnější je slitina T6 6001 a o stupínek lepší T6 7001. Nejpevnější a nejjakostnější je dural T9 7075.

Ocel - tyče o průměru 20-30 mm jsou předtvarované z výroby. Nejvyšší hmotnost, nejvyšší nosnost, maximální odolnost. Ideální pro velké rodinné stany, přístřešky a altány.

Skandium - slitina duralu s příměsí skandia je ještě lehčí a pevnější, zároveň ale dražší než dural. Objevuje se zřídka u nejdražších expedičních stanů. Někteří výrobci ho nabízí jako příplatkovou výbavu.

Karbon/kevlar - absolutně nejlehčí a nejdražší materiál při zachování vysoké pevnosti. Pouze jako příplatková nabídka pár výrobců expedičních stanů na světě.

Trekové hole/lavinové vybavení - konstrukčně netradiční, ale pro přenocování zcela dostačující stany kombinující tropiko a ložnici s vašimi trekovými holemi nebo s lavinovou výbavou. Výhodou je nižší celková váha, nevýhodou může být méně snadná stavba.

laminát (fibreglass)
Odolnost podlážky

Většinou vyjádřena hodnotou vodního sloupce = jak velkému objemu vody daný materiál odolá před tím, než začne prosakovat. Udáván v milimetrech. Důležitější parametr než odolnost tropika.

PE 100% nepropustnost mm
Odolnost tropika

Tropiko = vrchní část dvouplášťového stanu. Charakterizována vodním sloupcem = schopnost materiálu odolávat tlaku vody. Udáván v milimetrech.

4000 mm
Materiál podlážky
Polyethylen
Materiál tropika
Polyester
Rozměr stanu
380 x 745 x 210 cm
Velikost ložnice
140 x 215 x 200 cm
Výška
210 cm
Výška ložnice
200 cm
Výška předsíně
210 cm
Sbalený rozměr
68 x 47 x 47 cm
Počet ložnic

Více ložnic znamená více soukromí a větší variabilitu vnitřního prostoru. Řeší se primárně u rodinných stanů, kde je kladen důraz na užitný prostor a komfort spíše než na nízkou váhu a dobrou sbalitelnost.

Čtyři ložnice
Počet vchodů
2
Podlážka v předsíni
Ano
Čas stavby

Orientační doba potřebná k postavení a ukotvení konstrukce.

více než 15 min
Záruční doba 2 roky

Podobné

43 490  (39.99 %) 26 099 

Porovnat

41 190  (41.15 %) 24 239 

Porovnat

30 890  (33.25 %) 20 619 

Porovnat

31 090  (45.64 %) 16 899 

Porovnat

9 999 

Porovnat

40 790  (32.68 %) 27 459 

Porovnat

46 700  (42.72 %) 26 749 

Porovnat

42 890  (33.39 %) 28 569 

Porovnat

Porovnat s podobnými produkty