Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci

Materiály tropika stanů Outwell

Dánská značka Outwell spolupracuje na vývoji materiálů pro tropika svých rodinných stanů. Na jejich stanech jsou použity materiály z polyesteru a polybavlny.

Dánskou firmu Outwell vám určitě nemusíme nijak zdlouhavě představovat. Jedná se o společnost s pověstí dodavatele nejkomfortnějších rodinných stanů, které jsou na našem trhu k dostání, a nám je ctí, že je tato značka jednou z vlajkových lodí našeho eshopu a Výstavy stanů.

Značka Outwell spolupracuje na vývoji a výrobě materiálů pro své rodinné stany. Použité materiály díky tomu splňují náročné požadavky značky na design a především na co nejlepší funkčnost. Tropika jsou vyrobena buď ze 100% polyesterových vláken odolných proti UV záření a vhodných do náročných podmínek, nebo z polybavlny (směsi bavlny a polyesteru) pro maximální prodyšnost a pohodlí v různých venkovních teplotách.

Polyesterová tropika mají PU zátěr zajišťující potřebnou voděodolnost. Jemně tkaná tropika z polybavlny mají vodoodpudivou úpravu, ale umožňují průchod vodní páry, aby nedošlo k jejímu srážení na povrchu.

Tropika rodinných stanů Outwell jsou vyrobena z následujících materiálů:

Outtex 3000 Select

Outtex 3000 Select je odolný polyester vhodný pro občasné kempování. Je vybaven PU zátěrem s vodním sloupcem 3000 mm. Tento materiál naleznete na přístřešcích a párty stanech z kolekce Utility Tents, například u stanů Day Shelter M nebo L.

Outtex 3000 Silver Pro

Outtex 3000 Silver Pro je polyester s PU zátěrem s vodním sloupcem 3000 mm. Na vnitřní straně je navíc potažen vrstvou stříbra, která odráží vnitřní teplo a udržuje tak tepelný komfort uvnitř stanu.

Outtex 3000 Peak

Outtex 3000 Peak je nejodolnějším materiálem z řady Outtex 3000. Poskytuje rovnováhu mezi hmotností a odolností a splňuje požadavky na pravidelné kempování. Samozřejmostí je PU zátěr s vodním sloupcem 3000 mm.

Outtex 4000 Select

Outtex 4000 Select je odolný polyester vhodný pro pravidelné kempování. Je vybaven PU zátěrem s vodním sloupcem 4000 mm. Tento materiál je použit na výrobu tropik stanů z kolekcí SelectAir a Privilege. Naleznete ho například na stanech Cedarville 3A, Reddick 5A, Chatham 6A, Dayton 4 nebo Willwood 6.

Outtex 6000 Pro

Outtex 6000 Pro je extra pevný a odolný polyester vyrobený pro luxusnější kolekce stanů značky Outwell. Tento materiál s PU zátěrem a vodním sloupcem 6000 mm je vhodný pro celoroční kempování. Tropikem z materiálu Outtex 6000 Pro se mohou chlubit nafukovací stany z kolekce Smart Air (například Mayville 6SA nebo Belleville 5SA) a stany s prutovou konstrukcí z kolekce Premium, mezi něž patří například stany Birdland 5P, Nevada 4P nebo Montana 6P.

Outtex Airtech

Outtex Airtech je vyroben z polybavlny, tedy ze směsi bavlny a polyesteru. Jde o prodyšný materiál s vodoodpudivou úpravou. Hustě tkaná vlákna zabrání prosáknutí vody a díky kombinaci přírodního a umělého materiálu nedochází ke srážení vodní páry uvnitř stanu. Tento prodyšný materiál nalezneme u nejvyšší řady nafukovacích stanů Imperial Air, konkrétně u stanů Rock Lake 3ATC a Rock Lake 5ATC.

Testovací centrum stanů Outwell (eng):

Desatero rodinného stanu

Rodinné stany Outwell

Salewa Responsive technology: Vybavení, které vrací energii

Materiály a technologie

Inteligentní tkanina, která vrací energii tělu, to je Responsive. Tuto unikátní technologii od značky Salewa vám představíme na následujících řádcích.

Corespun

Materiály a technologie

Elica

Materiály a technologie

Technologie Elica je unikátní spojení čtyř vrstev tvořících spodní část boty – kopyta boty, vnitřní stélky, mezipodešve a podešve. Elica zajišťuje rovnoměrnější rozložení zátěže na jednotlivé části chodidla během celé fáze kroku. Při došlapu poskytuje technologie AKU Elica extra tlumení v namáhaných partiích chodidla a zajišťuje lepší grip (přilnavost), větší stabilitu a optimální rozložení zátěže.