Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci
ForCamping s.r.o. - vybavení do přírody Menu
  • Výstava stanů 2019

Highlander

Historie skotské značky Highlander se začala psát v době, kdy majitel Bahram Golzari studoval doktorské studium na univerzitě v Edinburghu. Bahram byl horlivý horolezec a vůdce univerzitního horolezeckého klubu. V té době byl Leith Army Stores, dlouho známý vojenský obchod s přebytkem, oblíbeným obchodem, který dodával klubu outdoorové vybavení, takže když obchod bohužel vstoupil do likvidace, Bahram využil příležitosti a koupil jej.

Highlander se oficiálně "narodil" 5. dubna 1985.

Společnost Highlander identifikovala mezeru na trhu pro outdoorové vybavení na míru. Rozhodla se tedy vyrábět vlastní. Nové linky slavily úspěch a společnost Highlander tak začala nabízet nezávislé outdoorové a vojenské zboží ve Velké Británii. V průběhu let společnost Highlander neustále rozšiřuje své podnikání, rozšiřuje se do národních maloobchodních řetězců a vyváží do Evropy i mimo ni. V roce 2005 se musela přestěhovat do většího areálu v Livingstonu.

Společnost Highlander úspěšně uzavřela smlouvu o vytváření návrhů pro OH v Londýně 2012, po tomto úspěchu získala také smlouvu na Hry Commonwealthu 2014 konané v Glasgow (= mezinárodní sportovní událost, pořádaná převážně pro sportovce ze zemí společenství Commonwealth. Konány každé čtyři roky, účast průměrně okolo 5 000 sportovců ze 70 zemí).

Highlander je rodinným vlastníkem. Před několika lety přišli Bahramovi dva synové Ramin a Kian do podnikání, aby pokračovali v šlépějích svého otce. 

Zobrazit více

Nalezené produkty: 2

Produkty

Nepromokavý vak na vodu od firmy Highlander o objemu 40 litrů udrží vaše věci bezpečně suché ať už budete...

530 Kč

Malá, lehká, skládací, ale hlavně výkonná. Taková je svítilna LED Camping Light Lamp od společnosti Highlander....

390 Kč (23.33 %) 299 Kč