Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci

Nemám zájem o slevy a akce, chci lištu skrýt

Highlander

Historie skotské značky Highlander se začala psát v době, kdy majitel Bahram Golzari studoval doktorské studium na univerzitě v Edinburghu. Bahram byl horlivý horolezec a vůdce univerzitního horolezeckého klubu. V té době byl Leith Army Stores, dlouho známý vojenský obchod s přebytkem, oblíbeným obchodem, který dodával klubu outdoorové vybavení, takže když obchod bohužel vstoupil do likvidace, Bahram využil příležitosti a koupil jej.

Highlander se oficiálně "narodil" 5. dubna 1985.

Společnost Highlander identifikovala mezeru na trhu pro outdoorové vybavení na míru. Rozhodla se tedy vyrábět vlastní. Nové linky slavily úspěch a společnost Highlander tak začala nabízet nezávislé outdoorové a vojenské zboží ve Velké Británii. V průběhu let společnost Highlander neustále rozšiřuje své podnikání, rozšiřuje se do národních maloobchodních řetězců a vyváží do Evropy i mimo ni. V roce 2005 se musela přestěhovat do většího areálu v Livingstonu.

Společnost Highlander úspěšně uzavřela smlouvu o vytváření návrhů pro OH v Londýně 2012, po tomto úspěchu získala také smlouvu na Hry Commonwealthu 2014 konané v Glasgow (= mezinárodní sportovní událost, pořádaná převážně pro sportovce ze zemí společenství Commonwealth. Konány každé čtyři roky, účast průměrně okolo 5 000 sportovců ze 70 zemí).

Highlander je rodinným vlastníkem. Před několika lety přišli Bahramovi dva synové Ramin a Kian do podnikání, aby pokračovali v šlépějích svého otce.