Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci

On

Značka On se od roku 2010 specializuje na vývoj a výrobu běžeckých bot s perfektním tlumeným došlapem a rychlým odrazem. Značku vymyslel Olivier Bernhard profesionální triatlonista, trojnásobný mistr světa v duatlonu a několikanásobný vítěz ironmanských závodů. Po ukončení aktivní kariéry se začal zabývat vývojem běžecké boty, kterou sám jako profesionální sportovec hledal, ale nenašel.

Chtěl botu pohodlnou, ale přitom rychlou. Tlumenou, ale přitom dynamickou. A především takovou, která by naplňovala jeho filozofii: Bring fun into the run – Vnést do běhu zábavu. Své síly pak spojil se švýcarským inženýrem. Vznikla tím dokonalá symbióza sportovní zkušenosti a technologického pohledu. Svůj názor na běžecké boty přitom Bernhard demonstroval rozřezáním zahradní hadice, jejíž kousky nalepil na podešev závodní boty. Efekt, kterého dosáhl, se blížil pocitu, jaký chtěl při běhu zažívat. Společně pak vyrobili desítky prototypů, které spojovala základní charakteristika – tlumený došlap a rychlý odraz.

Právě tyto vlastnosti se staly zásadními argumenty pro to, aby se k Bernhardovi připojili jeho přátelé Allemann a Coppetti. Společně s Bernhardem v lednu 2010 založili v Curychu společnost On.

O pouhý jeden měsíc později získali na významném sportovním veletrhu ISPO v Mnichově cenu BrandNew Award, jedno z nejvýznamnějších ocenění za inovace ve sportovním světě. Běžci, kteří měli možnost boty otestovat, byli z jejich vlastností nadšení a mluvili o běhu po obláčcích.

Ještě na jaře pak Švýcarský federální technologický institut prostřednictvím své studie dokázal, že běžci v botách On měli při testu jednoznačně nižší tepovou frekvenci a nižší hladinu laktátu. Pak už trvalo jen pár týdnů, než se boty On objevily v prvních obchodech. Ambiciózní nováček ze Švýcarska dokázal nabourat hegemonii tradičních značek, protože měl odvahu přemýšlet o běžeckých botách úplně jinak.

Od té doby pomohly boty On běžcům i triatlonistům k medailím na Olympijských hrách, k titulům světových šampionů i ke světovým rekordům. Obuly je miliony lidí, kteří si teď běh užívají daleko intenzivněji.

Zobrazit více

Nalezené produkty: 10

Nalezené produkty: 10

Produkty

Pánské běžecké boty On Cloudventure Waterproof Vás nezklamou v žádném terénu ani při dešti. Větru a voděodolná...
Dámské běžecké boty On Cloud X s podrážkou CloudTec® skvěle přilnou v terénu i na městských cestách....
Pánské běžecké boty On Cloud X jsou přizpůsobené požadavkům sportovců. Poskytnou stabilitu, tlumení a...
Lehká pánská běžecká bota Cloudventure od výrobce On se vyznačuje velkým odpružením a skvělou přilnavostí. 
Běžecká bota On Cloud Waterproof je perfektní výkonnou botou pro každodenní nošení. Svršek boty je ze...
Lehká plně tlumící běžecká bota On Cloud je perfektní výkonnou botou pro každodenní nošení. Perfektně...
Lehká dámská běžecká bota On Cloudventure Waterproof se vyznačuje velkým odpružením, voděodolnou prodyšnou...
Lehká dámská běžecká bota On Cloudventure se vyznačuje velkým odpružením a skvělou přilnavostí. 
Dámská běžecká bota On Cloud Waterproof je perfektní výkonnou botou pro každodenní nošení. Svršek boty...
Ultralehké dámské běžecké boty On Cloud skvěle tlumí dopad a jsou vhodné do městských ulic i do přírody.