Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci
ForCamping s.r.o. - vybavení do přírody Menu
  • Zimní výprodej

Sigma

Německá společnost Sigma Sport se specializuje na výrobu cyklopočítačů (tachometrů) a počítačů na motorky, světel, sportovních hodinek, stopek, počítadel, nářadí. Nabízí i vlastní software. Téměř 40 let od svého založení se neustále rozrůstá. Vyvíjejí nové technologie, využívají nejnovějších trendů a reagují na měnící se potřeby uživatelů.

V roce 1982 vypustila Sigma a německý průkopník elektroniky Klaus Peter Schendel do světa první cyklopočítač s názvem Cyclecoach. Následný model Velostar nabízí další funkce, jako je počítání kadence (= frekvence šlapání vyjádřená počtem otáček za minutu) a sledování srdeční frekvence. Základním kamenem úspěchu byl rok 1988. Vývoj v mikroelektronice umožnil výrobu nové generace cyklistických počítačů. V roce 1997 Sigma Sport vyvíjí také světelné zdroje napájené bateriemi. Přední a zadní světla schválená pro německý trh jsou obrovským úspěchem.

V roce 2000 přibývají kromě silničních modelů i sportovní světla pro horské cyklisty, v roce 2006 se začíná používat nový bezdrátový přenosový systém DTS (digitálně zakódovaný). V roce 2008 Data Centre, vlastní analytický software Sigma Sportu, byl spuštěn společně s první generací nových cyklopočítačů ROX (8.0 a 9.0). V roce 2012 bylo vyrobeno přední světlo Speedster prakticky vybavené lithium-iontovou baterií a vhodné pro nabíjení kabelem mini USB.

I dále vyvíjí rodinné podnikání z Neustadtu působivé nové produkty - nízkoenergetický monitor srdeční frekvence s bluetooth, navíc s kompatibilitou k iPhone, sledovač aktivity charakteristický úzkým a dvoutónovým náramkem. Dále prostřednictvím řady iD.SERIES poskytuje vhodné hodinky pro všechny typy sportovců. Poslední novinkou v roce 2018 je ROX 12.0 SPORT, který nabízí nový druh mapové navigace, systém odborného výcviku a připojení WiFi.

 

Zobrazit více