Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci

Nemám zájem o slevy a akce, chci lištu skrýt

TEST: Trekové hole Warg Compact Carbon

Trekingové hole pomáhají udržovat stabilitu, snižují zatížení kloubu a usnadňují chůzi v terénu. Jak dopadne dnešní testování holí od značky Warg? Dozvíte se v dnešní recenzi. 

 

Obsah

Trekingové hole Warg Compact Carbon mají skládací konstrukci, díky které zaberou minimum místa a jsou velmi lehké. Rukojeť z EVA pěny nenasákne vodu a tlumí nárazy.

 

Charakteristika

 

Název:

 

Compact Carbon

Výrobce:

Warg

Určení:

Pánské / Dámské

Délka holí: 135 cm
Hmotnost (pár): 480 g
Odpružení: Ne
Hrot: Wolfram 
Rukojeť: Pěna
Počet segmentů hole: 3
Rozsah délky: 120 - 145 cm
Prodloužená rukojeť: Ne
Materiál tyčí: Karon / Aluminium
Skládací: Ano

 

 • řídílné teleskopické
 • rukojeť z nenasákavé, nesmekavé a vibrace pohlcující EVA pěny
 • nastavitelná poutka na zápěstí
 • pevná slitina hliníku 7075 a karbon
 • gumové krytky tlumí vibrace na tvrdém povrchu
 • sbalený rozměr 35 cm
 • hroty z trvanlivého karbidu Wolframu
 • snadné nastavení výšky s ryskami a zámky Fast Lock
 • součástí transportní obal, zimní a letní talířky

 

Úvod

Na výlet do Rakouska jsem se poprvé vydal se svými vlastními trekovými holemi, které jsem chtěl v Alpách otestovat. Dosud jsem drtivou většinu výstupů podnikal buď bez trekových holí, nebo výjimečně s půjčenými od manželky. Nyní nastal čas konečně otestovat vlastní, a to přímo na strmých svazích rakouských hor.

Se značkou Warg jsem se setkal úplně poprvé. Dozvěděl jsem se, že je to poměrně mladá a dynamicky se rozvíjející značka, která se zabývá produkcí outdoorové výbavy především pro dobrodruhy a náročnější klientelu.

 

Výběr holí

Mezi základní vlastnosti při rozhodování o výběru trekových holí u mě určitě patří jejich hmotnost, systém nastavování jejich délky a materiál, ze kterého jsou vyrobeny. Na Warg Compact Carbon trekových holích mě oslovila především nízká hmotnost, která je jen 480g. Atraktivní je také použitý materiál, kde vrchní část je z pevného karbonového vlákna a dolní část je z vysokopevnostní slitiny hliníku, typ 7075. Materiál je tak pevný a lehký zároveň a poskytuje skvělou oporu při pohybu v náročném terénu nebo s batohem na zádech.

Další skvělou vlastností těchto holí je materiál a ergonomie rukojetí, které perfektně sednou do rukou. Rukojeti jsou vyrobeny z nesavé a protiskluzové EVA pěny, která navíc tlumí vibrace, což mohu jen potvrdit. Doplněny jsou o nastavitelná poutka na zápěstí, která poskytují oporu při vyšší zátěži.

   

 

Recenze: Warg COMPACT CARBON - skládací trekové hole 

Další test trekových holí značky Warg najdete také na portálu pro outdooráře - Svět outdooru. Hole pro vás tentokrát otestoval Vojtěch Dvořák. 

>>> ČÍST DÁL <<<

 

Nastavování délky 

Trekové hole Warg Compact Carbon jsou trojdílné teleskopické hole, jejichž systém fixace segmentů je kombinací Fastlock zámku a tzv. hole z-systému. U Z-systému jsou jednotlivé díly spojeny kevlarovým vláknem a k fixaci dojde pouhým natažením ve třetím segmentu s madlem. Třetí segment zároveň obsahuje Fastlock zámku pro snadné nastavení délky hole v rozmezí 120 – 145 cm.

Kombinaci těchto dvou systémů jsem si během pobytu na horách velmi pochvaloval. Na jedné straně jsou hole díky menšímu počtu zámků lehčí a na straně druhé je samotná manipulace velmi jednoduchá a rychlá. Samotné rozložení a složení holí mi netrvalo víc, než několik vteřin. Díky použitým systémům fixace lze jednotlivé segmenty sbalit do transportního obalu o rozměru pouhých 35cm.

 

Hroty

Hroty holí Warg Compact Carbon jsou vyrobeny z trvanlivého karbidu Wolframu, což by mělo zaručit jejich dlouhou životnost. Součástí balení jsou také gumové krytky na hroty, které tlumí vibrace na tvrdém povrchu. K holím jsem dostal i transportní obal a letní a zimní šroubovací talířky, které se jistě hodí k používání během celého roku.

 

Hodnocení: 94 %

+

 • nízká hmotnost
 • rozměr jen 35cm ve sbaleném stavu
 • rychlost rozložení a nastavení výšky díky kombinaci
 • fastlock a tzn. Z-systému fixování
 • rukojeť z nesavé EVA pěny, která je protiskluzová a tlumí vibrace
 • pevná konstrukce díky karbonovému vláknu a slitině hliníku
 • gumové krytky, transportní obal, zimní a letní talířky součástí balení
 • hroty z trvanlivého Wolframu

-

 • vyšší cena
 • chybí Antishock tlumící systém
 • vyšší síla potřebná k fixaci segmentů spojených kevlarovým vláknem
 • vyšší minimální výška holí nemusí být vhodná pro nižší lidi

 

Závěrečné shrnutí

Celkově jsem byl trekovými holemi Warg Compact Carbon mile překvapen a byl jsem s nimi velmi spokojen. Jednoduchá manipulace, nízká hmotnost a opora v náročnějších momentech z nich učinily nenahraditelného společníka pro mé další výstupy do hor. Jak poznamenala při sestupu v náročném terénu moje manželka, vaše klouby vám díky trekovým holím Warg o 20 let určitě poděkují.

 

Užitečné odkazy

 

Autor: Andrej Urbanec

Zdroje: archiv autora

TEST: Nesmeky Warg Iceman

Testovna

Nesmeky jsou nejlepším pomocníkem na zledovatělé povrchy. Jak obstojí nesmeky od značky Warg při testování?

TEST: Dámský péřový kabát Warg Downjane W

Testovna

V dnešní recenzi otestujeme dámský péřový kabát Downjane od značky Warg. Je to kabát jen do města nebo i na hory? Pojďme se na to v dnešním článku podívat.

TEST: Čelovka Fenix HM65R-DT

Testovna

Naše kolegyně Ála vyrazila za dobrodružstvím do Albánie a otestovala vysoce odolnou a výkonnou čelovku od značky Fenix. Jak čelovka obstála?

Vybíráme pro vás

2 490  (19.72 %) 1 999 

Porovnat

2 399  (10 %) 2 159 

Porovnat

Trekové hole Leki Eagle

1 289  (44.22 %) od 719 

Porovnat

1 890  (22.28 %) 1 469 

Porovnat

Nordic walking hole Leki Response 2022

1 690  (33.2 %) od 1 129 

Porovnat

3 139  (22.62 %) 2 429 

Porovnat

990  (19.29 %) 799 

Porovnat