Geocaching: Hledání pokladů v přírodě i ve městech
Poradna
Už jste někdy byli sbírat "kešky"? Pokud ne a chcete to vyzkoušet, tento článek je přímo pro vás.
Velmi rád kempuji nebo spím pod hvězdami a také mám rád stroje na dvou kolech. Naštěstí jdou tyto záliby skvěle spojit dohromady. V tomto článku vám poradím, co si vzít s sebou na několikadenní moto vyjížďku do přírody.
Obsah |
Cestu jsem si naplánoval z Prahy na jih a první noc strávím v kempu Branná za Českým Krumlovem. Druhý den pak projedu celou Šumavu kolem přehrady Lipno do Kašperských hor a třetí den ráno zpět do Prahy.
Každý motorkář má rád jiné stroje. Mně nejvíce učarovala kategorie cestovní enduro. Jsou to motorky vhodné na vícedenní cestování a můžete s nimi jezdit i nějakým tím terénem.
Silnější cestovní endura jsou motocykly vyšší cenové kategorie a vzhledem k tomu, že nejezdím každý den, je nejlepším způsobem zapůjčení motocyklu. Výhodou je, že si motocykl půjčíte, jen když chcete někam jet, nemusíte se o něj starat a hledat místo na parkování. Kromě motocyklu je vhodné na delší cesty zapůjčit i zadní a boční kufry, do kterých zabalíte potřebné vybavení.
Motocykly si pravidelně půjčuji z osvědčené motopůjčovny - Půjčovna Motorek Praha, která se nachází v Praze Suchdole. Půjčují téměř nové motocykly včetně vybavení pro cestování, helmy a motorkářského oblečení.
Na třídenní cestu po jižních Čechách jsem zvolil stroj Honda VFR 1200 X Crosstourer, který má dostatek síly, aby uvezl dva pasažéry s plnou výbavou. Tentokrát ale pojedu sám na 2 noci, a tak si vystačím jen se zadním kufrem. Na delší výlet ve dvou bych zapůjčil i postranní kufry.
Kromě motorky potřebuji i nějaké to oblečení, jídlo a hlavně věci na přenocování. Oblečení mám samozřejmě motorkářské a s sebou něco na převlečení. Nezbytné motorkářské vybavení by měl každý motorkář dobře znát, a tak ho nebudeme blíže popisovat a zaměříme se na vybavení pro kempování. Budu s sebou brát toto: karimatku, spacák, stan pro 1-2 osoby, ešus, vařič a čelovku. Aby se mi to všechno vešlo jen do zadního kufru, budu potřebovat vybavení s co nejmenším objemem.
Stejné vybavení bych si vzal i na týdenní nebo měsíční cestování. Podle cílové destinace bych jen měnil množství jídla a typ oblečení.
Veškeré vybavení se mi vešlo do zadního kufru o objemu 46 litrů, a to hlavně díky minimalistickému stanu, spacáku a karimatce. Dokonce se mi tam vešly i tyčky od stanu, které mohou být, díky své délce, při balení problémem. Pokud by se mi nevešly přímo do zadního kufru, tak bych je uchytil zvenku na víko.
Díky tomu, že jsem nebyl tolik naložený a nic mi nikde nevlálo a nepřekáželo, jsem si jízdu užil o poznání lépe. Jeden kolega, který vyrazil na výlet se mnou, měl na zádech batoh, ze kterého mu koukala stočená pěnová karimatka, a druhý měl zase obsazené místo spolujezdce černým pytlem se spacákem a stanem přidělaným upínací gumou. Oba mi celý víkend závistivě okukovali minimalistické vybavení. Týden na to si už zakoupili nafukovací karimatku a malý spacák.
Víkend ve znamení motokempingu se opravdu povedl. Velký podíl na tom určitě má správně zvolené vybavení, které mi nezabralo moc místa a hlavně vždy perfektně splnilo svou roli.
Zdroje: archiv autora
Spoustu užitečných rad, zajímavých tipů a nových informací najdete i v dalších článcích z Poradny:
Poradna
Už jste někdy byli sbírat "kešky"? Pokud ne a chcete to vyzkoušet, tento článek je přímo pro vás.
Poradna
Aby nám outdoorové oblečení vydrželo funkční opravdu dlouho, je zapotřebí se o něj správně starat. Jak na praní merina, peří, bambusu nebo dalších materiálů? Poradíme vám!
Poradna
Měkouši jsou dárky, co vás udrží v teple! Všechno o nich najdete v našem rozcestníku článků o oblečení.
2 090 Kč
(14.88 %)
1 779 Kč
2 199 Kč
(36.38 %)
1 399 Kč
1 990 Kč
(19.15 %)
1 609 Kč
2 790 Kč
(20.11 %)
2 229 Kč
2 495 Kč
(15.07 %)
2 119 Kč
3 320 Kč
(44.91 %)
od 1 829 Kč
1 199 Kč
(41.7 %)
699 Kč
1 999 Kč
(35.02 %)
1 299 Kč