Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci

🚛 Nakupte do 14. 12. 2022 a získejte dopravu ZDARMA! Více informací

Test: Impregnace Inproducts Premium na obuv 200 ml

Milovníci kvalitní outdoorové obuvi jistě vědí, že je třeba se o ni dobře starat, aby dlouho sloužila a zachovala si všechny původní vlastnosti. Nedílnou součástí této péče je impregnace. Jak si stojí ta z následující recenze?


Obsah

 

 

Když mé oblíbené boty začaly dosluhovat, respektive byly už v podstatě po smrti, tak jsem se rozhodl, že zainvestuji a koupím si opravdu kvalitní a odolnou outdoorovou obuv, která něco vydrží. No a pořádné boty si bez pochyby zaslouží tu nejlepší impregnaci.


Charakteristika

  • chrání obuv před promočením a prosakováním
  • zamezuje ulpívání nečistot a vzniku skvrn
  • bezbarvá, bez zápachu, nezanechává stopy po ošetření
  • lze použít i na membránovou obuv (např Gore-Tex)
  • v případě úplného promočení bot (např. broděním) výrazně urychluje jejich schnutí

Opatrný začátek

Vybírání mi zabralo dost času a než jsem se rozhoupal, tak už u nás na horách začal padat první sníh, který mě přiměl k rychlejšímu rozhodování. Nakonec jsem zvolil boty od značky Lowa, konkrétně model Innox GTX Mid TF a k nim mi byla doporučena impregnace od českého výrobce Inproducts Premium. Boty jsem začal okamžitě nosit, ale impregnace se dostala ke slovu o několik týdnů později. Až když mě pocit strachu, že si ty svoje úžasné boty rychle zničím, donutil konečně ji použít.

Příprava obuvi před impregnací

Nejprve bylo nutné boty pořádně zbavit všech nečistot, aby se impregnace důkladně vsákla. Naštěstí mi to nedalo moc práce, boty byly vcelku čisté, takže mi stačil vlhký hadřík. Boty jsem večer otřel, abych se ráno mohl vrhnout na impregnování.

Foto - reakce s vodou před nanesením impregnace

Nanesení impregnace

Samotná impregnace mi v podstatě zabrala pár vteřin, doporučuji tedy i pro stejné lenochy jako jsem já. Dle návodu k použití jsem vyčištěné boty rovnoměrně nastříkal ze vzdálenosti 10 - 20 cm a měl jsem hotovo. Musím vyzdvihnout, že mě příjemně překvapilo stejnorodé "mrholení", které z lahvičky vycházelo. Ani jednou se nestalo, že by odkápla kapka, která by mohla zhatit rovnoměrnost nástřiku.

Spotřeba

Boty, jak uvádí výrobce, by se měly impregnovat po každém namočení. Po 2 dnech intenzivního používání bylo nutné aplikaci přípravkem zopakovat, jeho vysoká spotřeba mě nepotěšila. To ale může mít na svědomí maskáč, na kterém jsem úplně dobře neviděl, kam už impregnace dopadla, a tím mohlo dojít k jejímu nadužívání.


Vyjádření výrobce k nadměrné spotřebě impregnace 

„V momentě, kdy se impregnační bariéra tlakem vody, či dlouhodobým působením protrhne, křemíkové nanočástice poté až 4x rychleji napomáhají vysychání materiálů a stále ve vláknech zůstávají. Po 24 H od promočení je tedy vrstva nanočástic opět aktivní a vodu odpuzuje."

„To jsou naše závěry z vlastního zkoušení, tak ze zkoušení se zákazníky (převážně motorkáři, kteří se do deště dostanou snadno a v té rychlosti také rychle promoknou, proto je pro ně opakovaná výdrž impregnace a rychlé usychání materiálu prioritou)."

Jan Beránek 
 NANOPROTECH & Inproducts & GNP 

Čas schnutí

Po 24 hodinách, ty jsou nutné pro kompletní utvrzení ochranné křemíkové vrstvy, je možné boty nazout. U maskáčového vzhledu to asi není úplně objektivní, ale obě boty vypadaly skvěle, bez nežádoucích fleků nebo zbarvení.

Foto - reakce s vodou po 24 hodinách

Testování

Testování kvalit impregnace a samozřejmě i bot probíhalo během celé zimy a pokračuje i nyní, za brzkého jara. Prověřoval jsem opravdu důkladně nejen na dlouhých procházkách s mojí parťačkou Abbey, což je fenka Amerického stafordširského teriéra, ale také jako fanoušek motoskijöringového BAČA TEAMU, na závodech jsem trávil celé dny. Zima, tuhý mráz, těžký mokrý sníh, půl metru prašanu, rozsolená břečka ve městě, bahno...všemu kombinace pořádných outdoorových bot a kvalitní impregnace odolala. Mé nohy vždy zůstaly v suchu a teple.

Video - jak fungují impregnace Inproducts

Hodnocení: 70%

+

  • snadná a rychlá aplikace
  • skvělé funkční vlastnosti (nohy v teple a suchu)

-

  • vysoká spotřeba přípravku (může být způsobeno maskáčovým vzhledem bot)
  • nutnost opakovat impregnaci po každém namočení obuvi
  • použití bot je možné až po 24 hodinách

Pár slov na závěr

Musím říct, že jsem opravdu nadšený, jak snadno a rychle lze impregnaci použít. Naopak četnost použití a spotřeba přípravku by mohla být nižší. Nicméně z funkčního hlediska nelze impregnaci Inproducts Premium nic vytknout.

Zdroje: archiv autora

V naší testovně najdete i spoustu dalších recenzí, které stojí za přečtení:

 

TEST: Dámské boty La Sportiva Hyper Woman GTX

Testovna

Pocit jistoty a stability, spolu s výborným tlumením, vám při nástupu na ferraty nebo náročném alpském výstupu dodají dámské boty La Sportiva Hyper Woman GTX. Přečtěte si, jak tyto boty obstály v naší recenzi.

TEST: Karimatka Outwell Sleepin Double 7,5

Testovna

Karimatka Sleepin Double 7,5 značky Outwell je dostatečně široká pro dvě osoby a je tak skvělou volbou pro ty, co cestují v páru. Je tato karimatka právě pro vás? Přečtěte si naší recenzi. 

TEST: Trailové boty La Sportiva Bushido

Testovna

Hledáte trailové běžecké boty, které mají co nabídnout a ještě k tomu dobře vypadají? Boty La Sportiva Budshido pro vás budou nejspíš ty pravé! Přečtěte si jejich recenzi.

Vybíráme pro vás

Impregnace na obuv Inproducts Premium 1l vytváří neviditelnou ochrannou vrstvu, která ochráníí boty před...

1 099  (8.19 %) 1 009 

Porovnat

Impregnace Hanwag Care-Sponge je vhodná pro všechny typy kůže, obnovuje její voděodolnost a zároveň kůži...

325  (14.15 %) 279 

Porovnat

Dopřejte své obuvi péči jakou si zaslouží, s impregnací na bázi včelího vosku a parafínu Granger`s G-Wax...

129  (7.75 %) 119 

Porovnat

Fantom Outdoor je to nejlepší z přírody pro ochranu vaši obuvi. Přírodní balzám na obuv s prodyšnou membránou...

269 

Porovnat

Impregnace na obuv Inproducts Premium 400 ml vytváří neviditelnou ochrannou vrstvu, která ochráníí boty...

539  (9.28 %) 489 

Porovnat

Impregnace in products na koženou obuv 200 ml až na 3 měsíce zvláční a vyživí vaši obuv z pravé kůže...

359  (8.36 %) 329 

Porovnat

Impregnace in products na koženou obuv 400 ml až na 3 měsíce zvláční a vyživí vaši obuv z pravé kůže...

559  (10.73 %) 499 

Porovnat

Fantom Outdoor je to nejlepší z přírody pro ochranu vaši obuvi. Přírodní balzám na obuv s prodyšnou membránou...

249  (8.03 %) 229 

Porovnat