Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci
ForCamping s.r.o. - vybavení do přírody Menu
 • Letní výprodej

Test: Impregnace Inproducts Premium na obuv 200 ml

Testovna

Milovníci kvalitní outdoorové obuvi jistě vědí, že je třeba se o ni dobře starat, aby dlouho sloužila a zachovala si všechny původní vlastnosti. Nedílnou součástí této péče je impregnace. Jak si stojí ta z následující recenze?


Kudy kam v naší recenzi

 

 

Když mé oblíbené boty začaly dosluhovat, respektive byly už v podstatě po smrti, tak jsem se rozhodl, že zainvestuji a koupím si opravdu kvalitní a odolnou outdoorovou obuv, která něco vydrží. No a pořádné boty si bez pochyby zaslouží tu nejlepší impregnaci.


Charakteristika

 • chrání obuv před promočením a prosakováním
 • zamezuje ulpívání nečistot a vzniku skvrn
 • bezbarvá, bez zápachu, nezanechává stopy po ošetření
 • lze použít i na membránovou obuv (např Gore-Tex)
 • v případě úplného promočení bot (např. broděním) výrazně urychluje jejich schnutí

Opatrný začátek

Vybírání mi zabralo dost času a než jsem se rozhoupal, tak už u nás na horách začal padat první sníh, který mě přiměl k rychlejšímu rozhodování. Nakonec jsem zvolil boty od značky Lowa, konkrétně model Innox GTX Mid TF a k nim mi byla doporučena impregnace od českého výrobce Inproducts Premium. Boty jsem začal okamžitě nosit, ale impregnace se dostala ke slovu o několik týdnů později. Až když mě pocit strachu, že si ty svoje úžasné boty rychle zničím, donutil konečně ji použít.

Příprava obuvi před impregnací

Nejprve bylo nutné boty pořádně zbavit všech nečistot, aby se impregnace důkladně vsákla. Naštěstí mi to nedalo moc práce, boty byly vcelku čisté, takže mi stačil vlhký hadřík. Boty jsem večer otřel, abych se ráno mohl vrhnout na impregnování.

Foto - reakce s vodou před nanesením impregnace

Nanesení impregnace

Samotná impregnace mi v podstatě zabrala pár vteřin, doporučuji tedy i pro stejné lenochy jako jsem já. Dle návodu k použití jsem vyčištěné boty rovnoměrně nastříkal ze vzdálenosti 10 - 20 cm a měl jsem hotovo. Musím vyzdvihnout, že mě příjemně překvapilo stejnorodé "mrholení", které z lahvičky vycházelo. Ani jednou se nestalo, že by odkápla kapka, která by mohla zhatit rovnoměrnost nástřiku.

Spotřeba

Boty, jak uvádí výrobce, by se měly impregnovat po každém namočení. Po 2 dnech intenzivního používání bylo nutné aplikaci přípravkem zopakovat, jeho vysoká spotřeba mě nepotěšila. To ale může mít na svědomí maskáč, na kterém jsem úplně dobře neviděl, kam už impregnace dopadla, a tím mohlo dojít k jejímu nadužívání.

Čas schnutí

Po 24 hodinách, ty jsou nutné pro kompletní utvrzení ochranné křemíkové vrstvy, je možné boty nazout. U maskáčového vzhledu to asi není úplně objektivní, ale obě boty vypadaly skvěle, bez nežádoucích fleků nebo zbarvení.

Foto - reakce s vodou po 24 hodinách

Testování

Testování kvalit impregnace a samozřejmě i bot probíhalo během celé zimy a pokračuje i nyní, za brzkého jara. Prověřoval jsem opravdu důkladně nejen na dlouhých procházkách s mojí parťačkou Abbey, což je fenka Amerického stafordširského teriéra, ale také jako fanoušek motoskijöringového BAČA TEAMU, na závodech jsem trávil celé dny. Zima, tuhý mráz, těžký mokrý sníh, půl metru prašanu, rozsolená břečka ve městě, bahno...všemu kombinace pořádných outdoorových bot a kvalitní impregnace odolala. Mé nohy vždy zůstaly v suchu a teple.

Video - jak fungují impregnace Inproducts

Hodnocení: 70%

+

 • snadná a rychlá aplikace
 • skvělé funkční vlastnosti (nohy v teple a suchu)

-

 • vysoká spotřeba přípravku (může být způsobeno maskáčovým vzhledem bot)
 • nutnost opakovat impregnaci po každém namočení obuvi
 • použití bot je možné až po 24 hodinách

Pár slov na závěr

Musím říct, že jsem opravdu nadšený, jak snadno a rychle lze impregnaci použít. Naopak četnost použití a spotřeba přípravku by mohla být nižší. Nicméně z funkčního hlediska nelze impregnaci Inproducts Premium nic vytknout.

Zdroje: archiv autora

V naší testovně najdete i spoustu dalších recenzí, které stojí za přečtení:

 

Test: Dámská bunda Hannah Sandee

Testovna

Dámská bunda Hannah Sandee je další z řady výrobků, která pro vás testujeme. Jak obstála se můžete dočíst v následujícím článku.

Test: Spacák Trimm Tramp 195 cm

Testovna

Na vysoce komfortní XXL dekový spací pytel Trimm Tramp jsme se zaměřili v další recenzi z populární Testovny.

 

Test: Dámské ponožky Smartwool Hike Light Margarita Crew

Testovna

Kvalitní a dobře padnoucí ponožky jsou, i když se to nezdá, důležitou součástí výbavy turisty při delších tůrách a pochodech. Na jedny z nich se zaměříme v dnešní recenzi.

Vybíráme pro vás

Protiskluzové návleky Acron na obuv jsou určené pro chůzi na sněhu a ledu.

223 Kč (20.18 %) 178 Kč

Turistické návleky vyrobené z maximálně odolného materiálu. Součástí je přední masivní zip krytý légou...

540 Kč (20.56 %) 429 Kč

Sprej s ochranným zátěrem Proofer značky Storm je ideální na ošetření bot s impregnací z umělých i přírodních...

169 Kč (20.12 %) 135 Kč

Univerzální ochranný a čistící krém na kůži od značky Storm na obuv a další vybavení černé barvy.

175 Kč (20 %) 140 Kč

Ochranný prostředek  Leather Proofer 75 ml od značky Storm je určený na pravidelnou péči o vaši koženou...

215 Kč (20 %) 172 Kč